Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alsónemű és zokni mosáshoz...

Alsónemű és zokni mosáshoz elég a 60 fok vagy érdemesebb 90 fokon mosni?

Figyelt kérdés
ja és a dm-ben kapható sanytolos folteltávolító mosóporral szoktam mosni őket.
2019. márc. 6. 13:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
törölközőt kihagytam
2019. márc. 6. 13:09
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én legtöbbször 40 fokon mosom a többi ruhával, sima mosóporral. Max trisót adok a mosóporhoz, mást nem.
2019. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Miss Endzsi ***** válasza:
71%
Mi 60 fokon szoktuk. Szerintem ennyi elég.
2019. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nálam a legmagasabb hőfok az 50 fok (szabályozható hőfok, Whirpool)törölközőkre, konyharuhákra és mindenem ragyogó, foltmentesen tiszta.

Alsóneműket, zoknikat 40 fokon mosom, mert senki nem beteg, nem gombás, nincs ilyen-olyan folyása és csak egyszer vesszük fel ezeket.

2019. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Csakis 60 fokon, DM-ben kapható fertőtlenítő folyadékot az öblítő helyére töltve. 90 fokon csak a főzhető textilt mosom.
2019. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

akkor maradok a 60fokon

igen én is használom a fertőtlenítő öblítőt is.

meg mostmár a folteltávolító port is ahogy ráakadtam

2019. márc. 6. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
2%

Fehérnemű programod nincs? 40fok, 800-as fordulat. kiszámolt mennyiségű mosószer és kiszámolt mennyiségű öblítőszer helyett ugyanannyi 20%-os ecet. Nyugi, nem kell betojni, szaga nem lesz.

Ha mégis "betojt" valaki, akkor előtte kell csak azt és ott folttisztítani ami olyan, nem pedig belezúdítani a tisztítószert a többihez. A nevében is benne van, "folt" eltávolító.

Mehet a mosáshoz egyébként a pizsama is, az is alsóneműnek tekinthető a viselés miatt.

2019. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%

Na, tehát megméred a ruhát, beadod a súlynak megfelelő mosószert, majd a súlynak megfelelő öblítőszer helyett ugyanannyi 20%-os ecetet.


Törülközőket inkább külön mosd, az valójában nem annyira koszos, hisz tiszta vagy fürdés-kézmosás után, és ezeknél meg főleg ne használj öblítőt.

2019. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
60 fok bőven elég, a 90 fok gyakorlatilag főzőmosás, és csak tönkreteszi a ruhákat. Legfeljebb olyan esetben van csak szükség rá, ha valakinek pl. gombás fertőzése van, vagy beteg ember ruháit mosod, vagy valamit nagyon ki kell fertőtleníteni, mondjuk egy kisbaba cuccait.
2019. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kamaszokra mosok, de elég a 40 fok. De. a suliban van rajtuk, ha du. is elmennek, vesznek tisztát. Nem izzad a lábuk, van megelőző spré lábra is, és cipőbe is.
2019. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!