Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mivel és hogyan tisztítjáto...

Ti mivel és hogyan tisztítjátok ki a padlószőnyeget?

Figyelt kérdés
A kisszobánban padlószőnyeg van. Van egy kisfiúnk, ezért szeretném majd tisztán tartani, hogy nyugodtan mászhasson rajta majd, ha nagyobb lesz (persze pokrócot, vagy ilyesmit le tudok teríteni, de azért jó lenne, ha közben tiszta lenne a padlószőnyeg is).

2019. márc. 29. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Sehogy, elegem lett a poratkákból így kidobtam. Ezerszer tisztább lett a levegő!


PVC van leragasztva, ecetes vízzel tökéletesen felmosható, ha meg úgy adódik akkor egy pokróc van lerakva. Mivel PVC, vonzza a port, de ettől nem kell megijedni! Pontosan ugyanannyit taposol bele a szőnyegbe, és azon élnek a poratkák. Képtelenség kitakarítani. A pvc pedig összeseperhető, felmosható és mivel vonzza a szálló port, így az sem a levegőben kering.

2019. márc. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Dettó kidobtam én is, csak a baj van vele. Szabadulj meg tőle. Ha mindenképp ragaszkodsz ilyesmihez akkor szőnyeg és tisztíttatás időnként.
2019. márc. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Szőnyegtisztító funkcióval is rendelkező takarítógéppel.
2019. márc. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos itt muszáj volt a szőnyegpadló, mert annyira rossz volt a padló. Nem tudom, hogy mi a pontos neve, de ilyen régi, hepehupás, hideg, csúnya. Nem én szerettem volna ezt a megoldást, de anyagiak miatt így lett megoldva.
2019. márc. 30. 06:36
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Mit jelent a rossz?

Egy csúszómászónak a legrosszabb a padlószőnyeg. De mindenki másnak is. Takaríthatatlan, poratkatanya, az egyik legnagyobb értelmetlenség. NEM lehet kitakarítani soha, semmilyen porszívózással, se azzal a mosós kárpittisztító porszívóval. Gondolj bele, egy ruhából, ágyneműből mi minden kijön, miközben az csuma vízben áll, mosószerrel, centrifugázva. A szőnyeg sem különb ám, sőt sokkal dzsuvásabb, hisz beletaposod ami lehullik, csak nem látszik.


Amint lehet azonnal cseréljétek ki laminált padlóra, legalább a gyerekszobában.

2019. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet rendesen tisztítani, 5-10 évente komplett cserélendő.
2019. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem az én ötletem volt, apósomé, sajnos a férjem meg mindenben rá hallgat. Nekem kb semmi beleszólásom nem volt, akkor tudtam meg, amikor már megvolt. Állítólag anyagi szempontból is így jàrtunk jobban. (Előtte ugye máshol laktunk, ezt a lakást kaptuk, közben mentem itt a felújítások). Nem örültem neki, hogy így oldották meg. A rossz azt jelenti, hogy kb. 30-40 éves, itt-ott lyukas, foltos, hideg.
2019. márc. 30. 12:45
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Idióták... jellemző, hogy nem gondolkoznak. bekenik sárral, nem látszik, ahelyett, hogy tisztességesen megcsinálnák és lehetne békével élni.


Részvétem.


Annyit tudsz tenni, hogy olyan porszívót veszel aminek forgókeféje van. Persze ez jó drága lesz, és ku.rva hangos mint minden porszívó. És a légtérbe fogja visszanyomni a felkavart port, így vehetsz hepa szűrőt, ami lefojtja, és cserélgetni kell. Árban sokkal rosszabbul fogtok kijönni.


Após hü.lye, állj a sarkadra, és húzd elő a gyerekkártyát, nem apósnak a lakása, hanem ti és a GYEREK fog ott lakni.

2019. márc. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Minden előző kommentet felejts el!!! Padlószőnyeg van nálunk a nappaliban, hálóban és a folyosón, és van egy kutyánk (amikor kicsi volt és még nem volt szoba tiszta akkor is padlószőnyeg volt). Van egy ilyen forgókefés porszívónk (link: [link] drága, de megéri, plusz van egy nedves-száraz takarítógépünk amivel 3x-4x átmegyek rajta és tiszta, kutyaszőr és szag mentes lesz! Jobb megoldásnak tartom a szőnyeget, mint egy járólapot, mivel én sosem tudtam teljesen felseperni, felmosni a padlót azért is választottam a szobák le szőnyegezését.
2019. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Neki nem kutyája van, hanem gyereke.
2019. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!