Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fa kivágása, mikor és hogy?

Fa kivágása, mikor és hogy?

Figyelt kérdés

Nem régiben vettünk egy telket, a feljáró részén te van elhalt beteg fával. Sajnos pár darab virágzik csak, viszont azok is betegek.


Ha a saját telkemen szeretnék fát vágni, mikor tehetem (ha egyáltalán lehet), kell engedélyt kérni vagy bizonyos magasságtól már szakembert kell hívni?


Hol olvasható erről bővebben? Keresgéltem, de nem találtam semmit.

Illetve a zaj miatt mikor lehet a láncfűrészt használni?


2019. ápr. 15. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom mit ír elő a jogszabály, de mi 21 éve minden elhalt fát kivágtunk és kivágunk, minden előzetes utánjárás nélkül és soha nem volt belőle probléma.

Lehet azért nem találsz jogszabályt, mert nincs is rá?

Szakembert meg akkor hívjatok, ha ti nem tudjátok saját hatáskörben balesetmentesen intézni.

Nyilván nem a tövénél kell elkezdeni fűrészelni, akármekkora is, hanem először legallyazni, majd felülről lefelé haladva darabolni a törzset.

A nagyon vastag ágakat és a törzsdarabokat fűrészelés előtt kikötik, hogyha van a közelében olyasmi amit lezuhanva tönkretenne, azt ne érje kár.

2019. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit:

"Illetve a zaj miatt mikor lehet a láncfűrészt használni?"

Úgy tudom, hogy reggel 8-től este 10-ig (utána csendrendelet) de a jó szomszéd figyelembe veszi a szomszédok életritmusát. Ha a szomszédod éjszakás volt, akkor délután 2 előtt ne zajongj, hadd aludjon! Vagy ha kisbaba van a közeledben, akkor kérdezz rá mikor altatják.

Ezek nem kötelező érvényű dolgok, de ha nem teszed, sokat árthatsz a jó viszonynak.

2019. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Illetékes önkormi illetékes elvtársától függ.

Gyümölcsfához nem kell semmi, minden máshoz igen.

2019. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincs állandó szomszéd. Azt nem írtam, hogy természetesen pótolni szeretnénk őket.

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!

2019. ápr. 15. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!