Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Baja lehet a fèl èves babàmnak...

Baja lehet a fèl èves babàmnak, ha büdös (vèlhetően penèszes) gèpben mostam a ruhàit, textilpelusait, jàtèkait (amiket be is vesz a szàjàba)?

Figyelt kérdés
A mosógèpünk szèpen lassan bebüdösödött, gondolom bepenészedett. Gondolom ez egy hosszabb folyamat volt,nem egyik pillanatról a màsikra szaporodtak el benne a baktèriumok, gombàk.Van egy fèl èves babànk, akinek a cuccait ezek szerint egy ideje penèszes gèpben mostam :( Tudom, hogy ez eső utàn köpönyeg,de lehet ettől baja? Amíg ki nem tisztítom a gèpet, nem tudom újramosni a dolgait :(

2019. ápr. 17. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Fél évente használod a mosógépeteket?
2019. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Bebüdösödni akkor is be tud, ha nedves marad belül, és rácsukod az ajtót. Pár nap és olyan szaga lesz, hogy ihajj. Csavard le alul a kupakot, aztán engedd le a vizet, ha van benne.(Szánom,bánom, de nem jut eszembe a neve..) Tolj egy magas hőfokos mosást akár ecettel ( bár erről megoszlanak a vélemények). És nézd meg az ajtónál a gumit, ott is megbújhat a penész.

Aztán tárd ki jól az ajtaját a gépnek, hagyd szellőzni. Nyithatsz fürdőszoba ablakot is.

2019. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első vàlaszolónak: kèrdèsed nagyon èpítő jellegűnek tűnik. Amúgy nem, kb 2 naponta megy, de a szagot most kezdtem èrezni.

Màsodik vàlaszolónak: köszönöm az öteleteket, ki fogom próbàlni őket.


Az alapkèrdèsre esetleg tud valaki vàlaszt? :/

2019. ápr. 18. 03:25
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
A második válaszoló jól mondja. Csináld meg.
2019. ápr. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Az alapkérdésre visszatérve: Szerintem hatalmas gondot nem okozhatott, okoz. Emiatt ne marcangold magad. Utólag már úgysem tudsz mit tenni. Ha jobban éreznéd magad, kérdezd meg a védőnőt/dokit. Napon száradtak a ruhák,lakásban, szárítógépben?

Minél hamarabb mosd át a cuccait, és legközelebb jobban figyelj oda.

2019. ápr. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lakàsban szàrattak. Köszönöm a megnyugtatàt :)
2019. ápr. 18. 06:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, de nem kell tovább nyelnie.


Viszont a gépet dzsuvázd ki, ha elöltöltős akkor az adagolórészét szét kéne szerelni, nem csak belögybölgetni. Az üstszájat is kitakarítani.


2 okbó szokott berohadni a gép. Bezárják mosás után, illetve egy tonna mosóport és egy tonna öblítőt nyomnak bele, ami nem fog soha tisztességesen kioldódni a 40 fokos nonstop üzemben, így lerakódik. A penész pedig ezen a trutyin él és virul. Az elöltöltősek dobcsillagát pedig lehetetlen megtakarítani a ruhatrutyitól.


Nyomj le üresen néhány 90fokos mosást, később pedig havonta 1x ejtsd meg. Azt a nyamvadt öblítőt meg cseréld le ecetre.

2019. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt tisztítsd ki a szűrőjét, ott van valahol, többnyire az előlap vagy hátlap alján. Ott szokott összegyűlni sok szálas anyag, netán fél pár zokni és az rohad.
2019. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ma kitakarítottam ès ecettel magas hőfokon elindítottam :)
2019. ápr. 18. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ecet a penész ellen nem elég. Hipó.
2019. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!