Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Keszitettem egy alkalmi ruhat...

Keszitettem egy alkalmi ruhat a lanyomnak es dohanyfust szagú lett. Ajanlana valaki valami praktikat?

Figyelt kérdés

Mivel lehet kitisztitani (tisztitoban mar nem vallaljak el addig amikorra kell)?


Van valakinek valami jo praktikaja? Szelloztetjuk napok ota de fortelmes.



2019. máj. 2. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan már nincs feltétlenül mindenkinél bekapcsolva a fűtés, de nekem már volt, hogy bejött, hogy a meleg radiátorra tettem a dohányfüst szagú ruhát. A meleg levegőtől kiment belőle a szag, egy próbát meg, csak nehogy így meg megégessétek a ruhát.

Esetleg gőzölős vasalóval átgőzölni, vállfán.

2019. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
víz egy spriclibe, befújni és úgy kitenni a levegőre?
2019. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha kárpitból, ruhából akarjuk kivenni a cigiszagot


Ecet: Ilyenkor is remekül alkalmazható! Csak akaszd a kád fölé az érintett ruhadarabokat, vagy a függönyt, majd engedd tele a kádat forró vízzel, önts bele két pohár ecetet, és csukd be a fürdőszoba ajtaját egy-két órára. Ez alatt az időszak alatt a felszálló ecetes gőz kihajtja a textíliába hatolt füstszagot.

2019. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bemész a boltba és veszel textilfrissítőt, azt befújod vele.
2019. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a forró víz+ecet kombót használnám, az ecet tényéeg jól elveszi a szagokat, talán a gőzölés segíthet
2019. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Termékleírás:

"Megszünteti a dohszagot, a cigaretta és állat okozta szagokat, a konyhai szagokat, és visszaadja a textíliának a tiszta ruha illatát. Az extra finom permetező rendszernek köszönhetően a leheletfinom permet rendkívül gyorsan megszárad a textílián"

2019. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen a tippeket. Ez egy törtfeher es hófehér kislany eskuvore keszittetett alul (ha megolnek sem tudom milyen anyagú az also szoknyaja de mint a menyasszonyi ruhak) felul muszlin fordos habos, csodaszép koszoruslany ruhacska.


A legszimpatikusabb azok közül amit irtatok nekem az ecetes kadas megoldas. Felek barmit is rafujni es vasalni is. Osszegyurni sem akarom, de nagyon remélem kijon a szag belole. A kislanyom keresztanyja (bnom) varrónő, nagyon-nagyon ugyes de ferje sajnos cigizik (iszonyatosan sokat) es nagyon bevette a szagot a ruhacska a keszites közben. Remelem igy ki tudom szedni belole azt a bűzt.

2019. máj. 2. 13:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Alul selyemszeru akart lenni csak kimarad az a szo. Bocska
2019. máj. 2. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!