Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Erős hatású, olcsó vízkőoldót...

Erős hatású, olcsó vízkőoldót ajánlana valaki? A pennys vízkőoldó hová tűnt?

Figyelt kérdés

A penny saját márkás vízkőoldó volt ilyen, 300 Ft, brutál erős, nagyon jófajta. Már hetek óta nem látom egyik Pennyben sem.

Ismer valaki hasonlót?


2019. máj. 11. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ecetet mindenhol kapsz. Tökéletes vízkőoldó.
2019. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Sósav
2019. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
A sósav. A kommersz vízkőoldó pedig gyengített sósav. Ezek a legjobbak, legegyszerűbbek és legolcsóbbak (erős sav).
2019. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha viszont sósavat öntesz a lefolyóba vagy bármilyen krómozott felületre, kidobhatod az egészet. Az ecetsav a megoldás, az nem bántja ezeket.
2019. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20 %-os ételecet, esetleg hígítva. A sósavat csak porcelánra, vagy sértetlen mázas fajanszra (mosdó, bidet, WC-kagyló - sokan ezeket porcelánnak hiszik!) ajánlom!!!
2019. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még annyit a sósavról, hogy akinél még régi eternites vagy ólom szennyvízrendszer van, ott a sósav azt szétmarja és csőtörést okoz, aztán lehet drágán javíttatni, vagy rosszabb esetben felbontani az egészet.
2019. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Lidls w5 vízkőoldó.
2019. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindnekinek, a Lidl-set kipróbálom. Ecet, sósav nem játszik sajnos, nem rendeltetésszerű használatra kell :-D

Hanem fugaanyag nyomok eltüntetésére.

2019. máj. 11. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Fugára nem tudom jó e a lidls, de nekem a műanyag kádról leszedte a hajfestékfoltot, amit más nem.
2019. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Citromsav. Olcsó, kristályos, így az oldat töménysége tetszés szerint beállítható, bőrkímélő, szagtalan (engem pl. zavar az ecet szaga). Minden vízkőoldóban savnak kell lennie, csak az előre elkészítettben vannak adalékanyagok is, sűrítő, illatanyag, keserűanyag stb. Én a citromsav oldatát szórófejes flakonnal viszem fel a csempére, pár perc után ismételve. De fugához kombinálnám egy kerámialapos-tűzhely tisztító pengével...
2019. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!