Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mikor mostok ki egy ruhát?

Ti mikor mostok ki egy ruhát?

Figyelt kérdés
Ha elveszítette a jó illatát (semleges illatú), ha már "szaglik", ha bepiszkolódott (nem feltétlenül esik egybe az előzőekkel), vagy csak rutinból mossátok 1 vagy X hordás után?

2019. máj. 12. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Alsónadrág, zokni nap végén megy a szennyesbe.

Póló: ha megizzadok, akkor azonnal, ha nem, akkor 2-3 alkalom után.

Nadrág: ha bepiszkolódik azonnal, ha nem, akkor kb havonta kerül rá a sor. Több farmer meg vászongatyóm is van.

Pulóverek és egyéb, a testtel nem közvetlen érintkező cuccok: kb ugyanúgy, mint a nadrág, piszok esetén soron kívül, sima használatban 5-6 felvevés után.


De nincs sem rutin, sem egyéb, bár nem szeretem megvárni, hogy szaglik. :)

2019. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha már megáll a sarokban. 44/F
2019. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Gatya-zokni egy használat után, a többi ahogy mutatja magát. Nyáron pl a pólók is egy nap után, télen 2-3 nap után.
2019. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Alsóneműk, felsőim, gyerek pólói naponta, pàrom pólója egy nap csak addig van rajta míg kocsiba beszàll, munkahelyen àtöltözik, tehàt azt csak olyan 3-4 naponta.

Nadràg ha koszos lesz, amúgy olyan 7-8 naponta.

Àgyneműhuzat hetente, törölközők 3-4 naponta.

Tény, sokat megy a gép.

2019. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Fehérnemű naponta, polók 2-3 felvevés után, farmer hetente kifőzöm 60 fokon, ágynemű havonta, de a párnahuzatot hetente újat húzok.

De alapvetően semmit nem teszek vissza a szekrénybe a tiszták közé, hanem egy csini ládába tartom amit elkezdtem hordani és még felveszek.

Minden egyéb koszolódás után megy a mosásba.

2019. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alsónemű, zokni, poló, pulcsik (ha egész nap rajtam van) naponta. Farmerek 2-3 hordás után. Ágynemű hetente, törölközőket 2-3 naponta cserelek.
2019. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Kb. úgy, ahogy a 6-os írta, bár a pulcsit nem szoktam mosni 1 alkalom után. Számomra nagyon durva, hogy van aki a pólót többször fölveszi. Mostmár értem miért büdösek olyan sokan.
2019. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

7-es, mi nem vagyunk büdösek, a polómosást úgy értettem hogy kb 2xfél órát van rajtam, amíg leviszem a gyerekeket az iskolába. Nyilván nem ezt a pólót hordom még három napig, de mivel semmi baja, nem teszem szennyesbe, később még felveszem.

5# voltam.

2019. máj. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy mosok, ahogy otthon megszoktam: Fehérnemű naponta, póló kétnaponta (nyáron naponta), nadrág hetente, pulcsi pár naponta...

Ha koszos vagy már szaglik, akkor viszont soron kívül lököm a szennyesbe.

2019. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy lepontozzátok egymást, nekem minden válasz értékes. Mindazonáltal attól valaki nem lesz szükségképpen büdös, hogy nem cserélgeti magán a ruhát óránként. Különösen, ha mondjuk egy jó levegőjű helyen egész nap egy klímás irodában ücsörög. Viszont vannak olyan szerencsétlen felépítésű emberek is, akiken meg az óránkénti cserélgetés sem segít. Úgyhogy a körülmények ismerete nélkül fölösleges ítélkezni szerintem. Köszönöm, hogy leírtátok a szokásaitokat.
2019. máj. 17. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!