Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy törölközőnk fürdés-törölkö...

Egy törölközőnk fürdés-törölközés után szagos lesz. Hiába mossuk ki, szépen hagyjuk megszáradni szellősen kiterítve, mégis marad egy furcsa szaga mosás után, miután törölközünk vele. Mitől lehet ez és mivel lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
Az anyaga 100% pamut és elvileg 60°C-on kéne kimosni, mi viszont 40°C-on szoktuk - lehet, hogy az alacsony mosási hőmérséklet a baja?
2019. máj. 15. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Válts mosószert, öblítőt, magasabb hőfokon mosd, próbáld meg. Nekem is néha ilyenek, nem tudom miért. Esetleg még az, hogy ne tömd meg a gépet, legyen sok hely a forgolódásnak.
2019. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom ezeket az opciókat.
2019. máj. 16. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Mosd őket külön a ruháktól, 50-60 fokon és csak minimális öblítőt tegyé hozzá. Nekem ez válta be.
2019. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Törülközőhöz NEM teszünk öblítőt, általában rà is van írva a címkére. Rontja a nedvszívó képességét többek között.
2019. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor a kádban szoktam bő vízben átnyomkodni, amibe előzőleg tettem egy pohárnyi hypót. Utána kiöblítem belőle a hypós vizet majd a szokásos módon kimosom.

Nem lesz foltos, max a színe egy kicsit fakóbb lesz, de nem vészes. Viszont így tuti eltűnik a kellemetlen szag.

2019. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az anyagával lehet a gond. Rengeteg mindenféle vackot lehet kapni, "" semmi sem olyan, mint régen"", van egy csomo kinai törölköző, más pamuttartalommal, összetétellel, akkor is, ha jól nez ki.
2019. máj. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!