Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kezdő háziasszony vagyok. Mit...

Kezdő háziasszony vagyok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Szóval ezek elég pitiáner kérdések, de az az igazság, hogy nem nagyon van otthoni példa előttem. Anyukám egyedülálló anyaként... hát, nem viszi túlzásba a takarítást.

Én már a párommal élek, az otthonról hozott rossz minta ellenére szeretném másképp csinálni.

(Ezt csak azért írom le, mert tudom, hogy ciki, és nem olyan válaszokat szeretnék, hogy másnak ez már 14 évesen is megy. Anyámat sem akarok szidni meg semmi.)


Szóval:

- Felmosás. Porszívózás után mindig fel szoktam mosni, viszont a padló utána mindig csíkos-foltos marad. Látszik, hogy merről merre mostam fel, vagy hogy mondjam, foltokban ott marad a nyoma, ahogy felszáradt. Mit csinálok rosszul?

A felmosóvízbe általában ilyen felmosáshoz való padlótisztító cucc kerül (ajax meg ilyenek), vagy domestos. Próbáltam már változtatni a mennyiségét, nem látok különbséget, de nem teszek bele többet mint a flakonon javasolt. És nem tocsog a padló felmosásnál, vizes lesz, de nem csorog a felmosófej vagy ilyesmi.


Tükör/ablakmosás: ti hogy csináljátok? Van kifejezett rávaló vegyszer, ami azt írja, hogy fújjam le, majd száraz puha ronggyal töröljem le. Nekem megmaradnak, meglàtszanak a csíkok utána...


Egyszerűen igénytelennek néz ki mindkettő, hiába dolgoztam vele.


- WC-t ti milyen gyakran pucoltok? Körbetörlöm domestossal, az ülőkèt meg bent is a csészét, (meg nyilván utána vízzel), a perem alá ilyen wc vegyszer megy, amit benne kell hagyni és leöblíteni. Van wc illatosítónk is, olyan ami vízköre meg mindenre jó, szóval így folyik bele öblítésnél.

Mègis, a fent említett takarítás (domestos + wc vegyszer) max 2-3 napig jó, utána felhajtott ülőkénél olyan büdi nyilvános wc szaga van. Ez még otthon sem volt jellemző, pedig ott jóval ritkábban volt takarítva. Mit nem csinálok jól?



2019. máj. 16. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

felmosáshoz én normál mosogatószerből rakok egy kicsit. Foltmentesen szárad, jól oldja a kosz. nem veszek rá külön szert, sztem felesleges, sok más is megteszi, összetételben sem másak. ha felmostad, utána jól kicsavart ronggyal, vagy moppal töröld át, szezdd össze a vizet, közben csavard ki többször.

Ablaknál nem minden szer vált nekem be. De rongy helyett jobb a törlőpapír (régen újságpapír), mert az nem szöszöl semennyire.

A wc ülőke büdi illata attól olyan, hogy a párod állva használja a kisdolgánál. Ez ilyen magasról fröcsög és beterít mindent. Kérd meg, hogy üljön rá, nem lesz ilyen szaga.

2019. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Annyira cuki vagy :)
2019. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ablaktisztításra legjobb az a flakonos permetezős spray, amihez puha konyhai papírtörlőt kell használni és tökéletes az eredmény. A wc-nél jót tesz a kis hipó, amit a kefével körbe lehet törülni (a visszahajló perem alatt is). Érdemes megnézni, hogy a vízzár tökéletesen zárja-e a csatornát.
2019. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

WC-nél meg kell nézni hogy az oldalán nem folyt-e le valami. Néha kívülről is érdemes lemosni a csészét + az ülőkét is (olyannal, ami nem marja)


ablak: rögtön utána szerintem normális ha látszik a csík, de mikor jobban megszárad már jobb nem?

2019. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Felmosás: nehéz megmondani mitől csíkos, mert úgy tűnik mindent jól csinálsz. Talán kevesebb szer kell a vízbe. Jó az ajax, az mondjuk csíkoz egy picit ha csak egy kicsivel is többet teszel a vízbe.

Lehetséges okok: 1,kevés a víz, ami a vödörbe van, és hamar elkoszolódik felmosás közben.

2, Túl sok szer, akár egy picivel is.

3, Én minden felmosás végeztével kimosom bő vízben minimum kétszer a mopot.

Tehát ha elkezdesz felmosni és már szürke a felmosólé, az nem jó.


Tükör: egyszerű mosogatószeres 179 ft-os penny-s vízzel lemosom, ablaklehúzóval lehúzom. Soha nem csíkos. A sprayk csak maszálják rajta a koszt.


Wc: hypós vizet készítek felmosóvödörbe (tele) , bele egy kis mosogatószer (kevés). Moppal bő vízzel beáztatom az egész wc csészét, deszka alját, lehúzógombot, mindent. Állni hagyom, kell neki behatási idő, hogy fertőtlenítse, így takarítják a fertőzőosztályokon a kórházakba is. Közben a padlón áll a víz, de azt meg moppal felitatom, kicsavarom, felitatom, kicsavarom, amíg vissza nem.kerül a víz a vödörbe.

Végezetül bedomestosozom a wct belül, állni hagyom minim. fél órát, de jobb kettőt, vagy egy éjszakára, és aztán wc kefével kisúrolom a piszkot belőle.

Garantáltan szagtalan lesz a wc, nem sokáig, mert a pasi családtagok összeveretik alulról a deszkát. Onnan bűzlik.

2019. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Két pasival élek együtt, soha nem volt “pisiszag” azért mert állva intézzük a dolgunkat..

Valószínű a wc belülről hugy és vízköves ami sajnos szemmel nem látható ( én is laktam már ilyen lakásban, sajnos az előttem lakók elhanyagolták), önthetsz bele bármilyen szert nem lesz szagtalan... csak a csésze csere segít de az meg tudom, hogy alberletben nem olyan egyszerű.

Felmosásnál valószínű a moppal lesz a gond. Én Lidl-ben veszem a kék fejűt ilyen szivacsos. Először bő vízeseel (azért ne tocsogjon) felmosok, utàna pedig kicsavarom szárazra és újra áttörlöm.

Ha bármi kérdésed van még írj nyugodtan :)

2019. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Nincs azzal baj, hogy most jössz bele. Én is inkább saját rituálét alakítottam, nem az otthonról hozott példát erőltetem.


Felmosóba jó az ajax, én csak egy kupakkal szoktam beletenni a vízbe. Mosogatószerrel ne moss föl, mert nagyon habzik és még csíkosabb lesz! Jó minőségű felmosó is fontos! Nekem a vileda teljesen bevált. Ha beruházol egy lapos felmosóra, az tuti nem lesz csíkos, és gyorsabb is.


Ablkot ablakos spricclivel lefújom és ablak és tükörre való kendővel törlöm le! Kevésbé csíkoz és szöszöl mint a papírtörlő! De az ablaklehúzó is jó alternatíva!


Wc, hát nem tudom ezen felül mit csinálhatsz még. Esetleg új ülőke, mert befolyik alá a pisi?!

2019. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Tükör: egyszerű mosogatószeres 179 ft-os penny-s vízzel lemosom"

Hogyhogy penny-s vízzel? Ásványvízzel? :-O A sima is ugyanolyan jó!


"Moppal bő vízzel beáztatom az egész wc csészét"

???


"bő vízzel beáztatom az egész wc csészét, deszka alját, lehúzógombot, mindent."

Bő vízzel beáztatod a lehúzógombot??? Mégis hogy?

2019. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mopot felejtsd el. Sose szárad meg rendesen, tehát egyre inkább csak szétmaszatolod vele a koszt.

Sokkal higiénikusabb a szivacsos ilyen, pl. a teszkóból:

[link]

2019. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nem teszek bele többet mint a flakonon javasolt"


Egyetlen egy csepp kell bele, vagy annyi sem.

Ha samponnal/tisztítószerrel mosol fel, akkor utána annyiszor kell sima vízzel felmosni, amíg fel nem jön minden szer a padlóról.

2020. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!