Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosóportól nem lesznek keménye...

Mosóportól nem lesznek kemények, bolyhosak a ruhák? Folyékony mosószert hasznáok évek óta, de már szinte egyiknek a teljesítményével sem vagyok megelégedve.

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor próbáld a mosókapszulát.
2019. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kapszulát nem szeretem, nem lehet adagoni. Pl. ha kevés, csak fél adagnyi ruha van ahhoz is egy kapszula illetve a teljes kapacitáshoz is egy? Kicsit pazarlásnak gondolom..
2019. jún. 6. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi mit tehetünk érted ?
2019. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem lesznek, mi sokáig azzal mostunk. De ha bizonytalan vagy, öblíts ecettel, az puhít, és kimossa a mosószermaradékokat a ruháról (és nem lesz ecetszagú tőle egyáltalán)
2019. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as: ez egy fórum, ahol a többi fehasználó vélemenyét szoktuk megkérdezni. Én a válaszodra reagáltam... illetve a mosópor volt a kérdés, és az erre érdemben válaszolók tapasztalatát, véleményét szerettem volna megkérdezni :)
2019. jún. 6. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha kevés, csak fél adagnyi ruha van ahhoz is egy kapszula illetve a teljes kapacitáshoz is egy? Kicsit pazarlásnak gondolom.."

Na emiatt vagy elégedetlen a folyékony mosószerrel.

Mindegy ugyanis mennyi ruhát raksz a mosógépbe. Ha ugyanazzal a programmal mosod, akkor ugyanannyi (mondjuk 15 liter) vizet ereszt hozzá. Hiába csak félannyi ruhát raksz a mosógépbe, a mosószer adott koncentrációban hatékony. Tehát a 15 liter mosóvízhez akkor is ugyanannyi mosószert kell rakni ha fl kiló ruhát mosol, meg akkor is ha 3 kilónyit. Ekkor lesz meg a mosószernek a kellő koncetrációja a mosólúgban.

[Olyan ez, mintha egy főre is, meg 4 személyre is mindig két liter vízzel főznéd a gulyáslevest, és csak a belerakott krumpli, répa és galuska mennyisége változna a személyek számának függvényében, a víz meg állandó lenne mindig.]

2019. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A régi gépek még így dolgoznak igen. Az újakban már (legalabbis az enyémben és a legtöbben is) érzékeli mennnyi ruha van benne, és nem tölti tele vízzel a gépet ha csak pár póló van benne... de akkor lehet én tudom rosszul és használom rosszul a mosószereket. Ha több a ruha többet rakok, ha kevés kevesebbet, nekem így logikus.
2019. jún. 7. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem még régi gépem van. A mosóporral az a bajom, hogy a szemcsék kilószám maradnak benne a ruhákban. Fekete ruháknál a látvány is gyönyörű.


Folyékony mosószert használok évek óta. Mindig a noname, szinte legolcsóbbat veszem. Annyit nézek meg, hogy nem túl híg e. Ha túl híg, az valószínűleg nem mos. Viszont én bármelyikkel elégedett vagyok. Amit ez nem visz ki, azt semmi más sem.

Most kipróbáltam Ausztriából hozott Persil mosógélt. Mindenki azt mondja, hogy ott jobbak ezek a szerek, (az ablaktisztítónál én is látom a különbséget) de pontosan úgy most, mint az itthoni márkátlan.


Az öblítőtől lesznek kemények a ruhák. Nem is kemények, de az öblítő képez rajtuk egy bevonatot, amitől olyan más tapintású a ruha és ez az élettartamát is csökkenti.


Egy dolgot próbálj meg a folyékony mosószerrel. Kevesebbet rakj bele, mint a csomagoláson szereplő adagolás. 2/3-át, felét.

Már két mosógépszerelő is mondta, hogy a dobozokon szereplő adagolásnak a töredékét érdemes csak belerakni, mert annál több nem tud annyi vízben feloldódni, amennyi egyszerre a gépben van. Emiatt a víz telített és nem tudja magába oldani a koszt sem.


Én mindig lefelezem a ráírt mennyiséget és pont ugyanolyan a végeredmény. Lehet, hogy nálad tisztábbak lesznek a ruhák :) Egy próbát megér.

2019. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom :)
2019. jún. 30. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!