Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Honnan tudom hogy penészedik...

Honnan tudom hogy penészedik a gipszkarton belülről?

Figyelt kérdés

Most költöztem földszintes lakásba. A lakásnak két szomszédja van: fent és az egyik oldalt. A másik oldalt nyitott lépcsőház van és ez a szobának az egyik fala (gondolom a leghidegebb). Belülről üveggyapotos gipszkarton van, de nem tudom van-e fólia is ami a párát nem engedi lecsapódni.


A szobának a lépcsőház felöli oldalánál látok halvány szürke foltokat a két felső sarokban és kevesebbet a hőhídnál fent. A két ablaknál, ami egy oldalon van, azok körül is vannnak foltok. Azt nem tudom, hogy hogyan tudom megállapítani, jól van-e szigetelve a szoba.

Ha mégis bontani kell falat, akkor elég csak a két oldalt megcsinálni, vagy az egészet kell?

Ha lejön a penész, akkor az csak a gipszkarton szoba felé eső oldalán alakult ki, és akkor biztos nincs a túloldalon?


A többi oldalon: a szoba többi falán, konyhában, fűrdőben, Wc-ben semmi nincs.



2019. jún. 8. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Belső oldali hőszigetelés.

A vesztett meccs.

2019. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen gyanúm lenne,lebontanám az egészet.

Ha már kívülről is vannak foltok, mi lehet a karton mögött?

Utána egy telet végigcsinálnék gipszkarton fedés nélkül, hogy kell e egyáltalán az oda. Ha kell, akkor csak a lépcsőházi oldalt szigetelném, a többinek nem sok értelme van, sokan csak a tükörsima fal miatt gipszkartonoznak.

2019. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
... és igaza van az 1-nek, falat nem belülről, hanem kívülről szigetelünk!
2019. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak roncsolással tudod vizsgálni. Vágsz rá egy lyukat, amit majd kijavítasz.
2019. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy előttem írták: HŐSZIGETELNI MINDIG A KÜLSŐ FALFELÜLETET KELL!!! Ám az sem mindegy, hogy milyen vastag a szigetelőréteg, illetve annak milyen a hőáteresztő-képessége. Ennek pontos meghatározása szakember dolga, de ha nem akarsz vele szóba állni, akkor jó vastag szigetelőréteget tegyél (legalább 10 cm). Ha túl vastag a szigetelő réteg, biztos, hogy hatékony lesz, de a pénztárcád bánja.
2019. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
A belső oldali hőszigetelés nem jó megoldás.Ha a szigetelés mögött a fal penészes, akkor a penész valószínűleg láthatóvá válik majd.Mielőtt bontanál azt javaslom, vizsgáld meg van-e megfelelő szellőzés a lakásban. Ezt különösen akkor érdemes megtenni, gumitömítéssel ellátott ablakok vannak a lakásban. (Mindegy, hogy az ablak fa , vagy műanyag.) Ilyen ablakok beépítése után ugyan is a korábbi elég jelentős természetes szellőzés a töredékére csökken, megemelkedik a lakásban a páratartalom és megjelenik a penész. Megfelelő szellőzéssel a lakás levegőjének páratartalma az optimális szinten tartható és ha ez beáll, akkor pár hónap alatt kiszáradnak a falak is és nem lesz többé penész. A németeknél erre a célra az úgynevezett rejtett ablak szellőzőket alkalmazzák.Előírásuk is van arra, mennyi kell legyen egy lakásban a meglévő minimális szellőzés, ami a penészesedést megakadályozza.Ha érdekelnek további részletek írj, válaszolni fogok.
2019. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az ablakok modern fa ablakok gumi szegeteléssel valóban. A páratartalom most nyáron (egy hónapja lakok itt) 64% alá nem nagyon ment, még úgy sem hogy napi 6-7 órát a bejárati ajtó és az egyik ablak tárva nyitva van. Ha itthon vagyok maximum 69%-ra megy föl, és a fürdés is langyos vízzel 4-5 percig tart. A nyílászárók udvarra néznek egy oldalon.

A ruhákat automatikusan kint kezdtem szárítani. Főzni nem főzök mert még nincs mivel.


Azt nem tudom még hogy télen a fűtéssel a páratartalom csökkenni fog-e, vagy a földszinti lakásoknál inkább növekszik.


Ha kívülről, amit látok penészt letakarítom, és 50%-ra valamivel leviszem a páratartalmat (hővisszanyerős cuccok, ablakszellőző stb.), akkor ha van penész amit nem vettem észre, akkor az elpusztul-e, vagy ebben ne reménykedjek?

2019. jún. 9. 11:11
 8/13 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor ott van a veszély nálam, hogy nem tudom hogy csinálták meg. Ha kint hideg van, és nem raktak vízgátló fóliát az eredeti falra és csak utána az üveggyapotot és gipszkartont, akkor az nedvesedni fog szerintem, de régi 70 cm-es tégla fal van. Az ki tud hűlni télen annyira hogy harmatponton megjelenjenek a víz cseppek a gipszkartonnál?


Ezekben még nincsen tapasztalatom. Bármilyen megoldásra nyitott vagyok, mert van rá keret, de ezért kérdezek, mert "hülye azért nem... akarok lenni" :)


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2019. jún. 9. 11:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Még egy apróság. Ha kimegyek az udvarra semmi légmozgás nincs, mert ÉNy- oldalon van a ház kapuja, a lakásom meg DNy-i tájolású. Tehát ha kinyitom a nyílászárókat, akkor a kint a házon kívüli viharos szélből semmit nem érzékelek.
2019. jún. 9. 11:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
70 cm vastag téglafalat még beburkoltak belülről hőszigetelővel? Minek?
2019. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!