Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Asztal tisztításában kaphatnék...

Asztal tisztításában kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés

Amikor mosom le szivaccsal az asztalomat, a rajta levő koszt nem tudom normálisan eltüntetni, csak húzom egyik helyről a másikra (az asztal közepétől a szélére). Csak akkor néz ki jobban, amikor már a vizes szivaccsal törlöm. Fentről lefelé haladok körkörös mozdulatokkal, de akkor nem így kell?

Légyszi, aki ügyesebb nálam a takarításban, írja meg, hogy kell!


2019. jún. 18. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem asztalomon a kosz porból áll csak.

Száraz mikroszálas ronggyal törlöm minden reggel amikor felálltam és indulok, minden este amikor végeztem az a másnapi menetrendemmel.

Nagy takarításnál faápolózom.

Karàcsony utàn lecsiszolom és lazúrozom.

2019. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igazság szerint vizessen kellene ha nagyon koszos. Én cifel vagy sima folyékony szappanal át törlöm. Aztán papir törlövel majd tiszta vizzel. A koszt körkörössen, de papirral már csak egy irányba szélétől széléig és igy haladok le. Ha marad surolo por marad azt még át törlöm tiszta vizzel és ennyi.
2019. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy szoktam, hogy először egy száraz ronggyal áttörlöm, ez leviszi a port, majd mosószeres vizes szivaccsal törlöm le, utána sima vizes szivaccsal, és a végén száraz ronggyal.
2019. jún. 18. 23:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem semmik vagytok. Én meg csak mosogatószivaccsal meg mosogatószeres vízzel letörlöm és szevasz. Megszáradni majd megszárad max ha rögtön utána csinálni kell valamit akkor a nedvességet egy konyharuhával letörlöm. Mondjuk nekem munkalapból van.
2019. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha bármiféle műanyag vagy ahhoz hasonló felszíni rétege van, akkor arra kell gondolni, hogy az száraz anyaggal való törlés (dörzsölés) során elektrosztatikus elektromossággal feltöltődik és magához vonzza az ellenkező elektromossággal töltött szennyező részecskéket.
2019. jún. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne használj körkörös mozdulatokat. Csak egy irányban húzd a rongyot, hogy maga előtt kotorja a szemetet. Az asztal túloldalán meg a felgyülemlett szemetet belesöpröd egy szemeteslapátba, vagy vödörbe. Vagy ha utána fel lesz mosva a kő, akkor lesöpörheted a padlóra is, hiszen utána fel lesz takarítva.

A körkörös mozdulat tipikusan lakkozott/fényes bútordarabokhoz előnyös, de az már a tisztítás végstádiuma. Ha az apróbb foltokra is igényesek vagyunk, akkor a lakkozott felülethez használhatunk kevés ablaktisztító folyadékot is. Így szép sima, foltmentes felület kapható.

2019. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!