Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mossam ki úgy a párnáimat...

Hogy mossam ki úgy a párnáimat hogy utána ne legyenek csomósak?

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Töltete?
2019. jún. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tollpárna, akkor én felfejtem egy 10-15 cm-es részen az angint, kiszedem egy nejlonzsákba a tollat, alaposan kirázom, kitakarítom a tolltörektől az angint és beáztatom egy pár órára domestosos vízbe.

Utána 90 fokon kimosom, megszárítom, kivasalom és mehet vissza a toll.Nagyon alaposan bevarrod és kész!

Szokták tollastól kimosni, de én azt nem szeretem.

Egyszer próbáltam és nem találtam elég szépnek, pluszban egy helyen elengedett az anyag és az egész mosógép tele lett pihékkel, amit aztán nagyon nehéz volt helyrehozni.

És ha nincs szerencséd az időjárással, akkor napokig szárítgathatod, paskolgathatod, hogy ne penészedjen, dohosodjon. Ha régi a toll benne, akkor még csomósodik is.

Ha műszállal van töltve, akkor meg elvileg fityeg rajta egy cetli, hogy hogyan mosható.

2019. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tollas a párna hanem műszálas. Akkor majd megnézem a cetlit. 😀 De vannak ilyen díszpárnáim is és még sosem mostam ki mióta megvannak és már ideje lenne, csak nem szeretném ha csomós lenne mert délutánonként jó rajtuk pihengetni.
2019. jún. 25. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen töltet van benne? 2-3 teniszlabda a mosógépbe, és felveri a párnát mosás közben. Kérdés, hogy mi a töltet.
2019. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem talán kis szivacs darabok vannak benne.
2019. jún. 25. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!