Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A Mosogató lefolyója gond...

A Mosogató lefolyója gond nélkül lefolyik, de pár óránkánt hangosan bugyog, kattog. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Először az volt, hogy el kezdett hangoskodni, és az U alakú résznél, valamennyi víz kiszivárgott. Azóta pár óránként kicsit halkabban csinálja ezt. Nincs semmilyen szifon a mosogató alatt, csak egy U alakú cső.


Ötlet? Hogy mi lehet ez? Köszi!



2019. júl. 15. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Valami lerakódhatott a csőben. Szódabikarbóna+20%-os ecetet önts bele és hagy fél óráig állni. Ne ijedj meg,mert az ecet+szódabikarbóna pezseg. Én úgy szoktam,hogy először fél liter ecetet öntök a lefolyóba,aztán 3 marék szódabikarbóna és a maradék ecetet. Kérlek ne használ lefolyótisztítókat,csak ezt a természetes megoldást. Olcsó is és a "házi" megoldással véded a környezetet. Ne mérgezd a vizeinket ilyen mr. muscle és társai lefolyótisztítókkal. Szép napot!
2019. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Családi ház vagy lakás?
2019. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lefolyik a víz, akkor nem lehet eldugulva. Társasház? Mert ha igen, akkor ott megeshet, hogy elzáródik a csatorna szellőző (vagy eleve nincs) és mivel több lakás is ugyanarra a csatorna gerincre van kötve, egy wc lehúzás vagy fürdőkád leeresztés hatására a sok víztől ingadozni kezd a nyomás a csőben.

Ettől adhat fura hangokat a te lefolyód. Ha egyszerre sok víz mozog a csőben, akkor még a szifonodból, vagy wc-ből is kiszippanthatja a vizet, ami nem jó, mert megszűnik a bűzzár.

Közös képviselőnek kellene szólni, hogy valami nem oké a csatornával. A csatorna szellőzőt társasházban a tetőre szokták kivezetni.

Családi háznál ez nem annyira jellemző, de ott is érdemes a szellőzőt ellenőrizni, vagy kialakítani.


[link]

2019. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamivel nem mérgezed a vizet, akkor az ecet és szódabikarbóna keveréke. Sav és bázis, egymás hatását kioltja. Kettejük reakciója közben keletkező szén-dioxid miatt pezseg. Tökéletesen hatástalan duguláselhárítónak.
2019. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez egy nagy társasház. Annyit mondjuk csináltam, hogy az U alakú részt valamivel megemeltem egy picit, mert valahol olvastam, hogy ha lejjebb van az U alakú cső, mint a mellette lévő cső, akkor az is okozhat problémákat. Egyébként ha lejjebb is volt akkor sem jelentős mértékben. Szemre nagyjából egy vonalban voltak.


Mindegy, azóta egyébként nem csinálta ezt, nem tudom h ettől, vagy ettől függetlenül, de elméletileg lehetett ez a probléma? Hogy az U alakú rész egy hangyafsznyival lejjebb volt mint a lefolyó többi része?

2019. júl. 16. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Így néz ki a legegyszerűbb szifon. A vízszintes cső csatlakozik a falba.

A kanyarban megáll a víz és megakadályozza hogy a csatorna szag kijusson a helyiségbe.

2019. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor bugyog, ha nem kap levegőt. Mármint a szifon túloldalán az ejtőcső nincs a tetején kiszellőztetve.
2019. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!