Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lenne a megfelelő lépés ha...

Mi lenne a megfelelő lépés ha ingatlanunkat havi törlesztésre adnánk el? Mit kell pontosan belefoglalni? Van e buktató benne? Mi történik ha nem törlesztenek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Én így adtam el és az ügyvédünk jóvoltából minden rendben volt a végére, de ez nem a "vevőkön" múlott.

Ugyanis nekünk sem fizettek egy idő után, de a szerződésben benne volt, hogy nemfizetés esetén az addig fizetett összeg bérleti díjnak minősül és nem követelhetik vissza, valamint volt hozzá kiköltözési záradék is, ami azonnal végrehajtható, nem kell bíróság.

Sok minden nagyon hasznos dolgot tartalmazott, amire az ember nem is gondol, az állagmegóvástól kezdve a felújításokig.

Nem tudom hol laksz, de esetleg aki nekünk csinálta a szerződést, azt merem ajánlani.

2019. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

1 vagyok

Azt lehagytam, hogy amikor ki lettek penderítve (7 hónap után) akkor egy festés+takarítás után azonnal találtunk készpénzes vevőt, aki 1,8 millióval többet fizetett érte, mint amennyire az előzőeknek részletre adtuk volna.

2019. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Az egy nagy butaság lenne .
2019. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Épeszű vevő nem adja el részletre az ingatlanát. Engem is betaláltak hogy havi 50000-et tudnak csak fizetni, elkergettem őket hogy máshol eszetlenkedjenek. Amúgy is eladtam pár napon belül az ingatlant.
2019. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

1-es vagyok és jelentem: Teljesen épeszű!

Vannak ingatlanok, amik teljesen jók, de olyan településen, vannak, ami nem túl népszerű.

Vagy mint az esetünkben, hogy az ingatlan 180 lm-re volt tőlünk és nem volt biztonságban.

Mielőtt elontották volna, vagy beköltöztek volna nem kívánatos személyek (voltak rá előjelek) sürgősen lépni kellett.

Nyilván nem a felkapott 50 milliós balatoni nyaralókat, vagy a 80 milliós budapesti lakásokat adják 100 éves részletre!

2019. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

* 180 km

és elbontották volna.

Ócskák a billentyűim.:(

2019. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Eleve irtó nagy hülyeség lenne, mert akkor azt a pénzt soha nem látnád egyösszegben, semmi nagyobb dolgot nem tudnál belőle megcsinálni, és ahogy az előző válaszok is mutatják, abszolút nem lenne belőle semmi normális kimenet, bele se kezdj! Meglátod, hamarosan komoly készpénzes vevők fognak jelentkezni!
2019. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Bankod van?

Igen -> Csináld, ez a dolgod!

NEM -> NEM A TE DOLGOD

Lehet persze variálni, csak nem érdemes. Szóba se állnék olyannal, aki variál, hogy legyek én a bankja, miközben egy bank se ad neki annyit.

2019. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Teljesen jogos amit az egyes ír. Vannak helyek ahol szinte eladhatatlanok az ingatlanok. A vevő ha van is csak így tud fizetni. Másképp nem lehet eladni. Nincs ezzel semmi gond. Nyilván nem 20 millas házakról beszélünk. Mi az hogy nem lehet venni a pénzből semmit? Ne magadból indulj ki hogy a havi részletet azonnal elveri az eladó össze lehet azt gyüjtögetni. Volt olyan ismerősöm aki vett és olyan is aki adott el így ingatlant. Jó ügyvéd mindenre kiterjedő szerződés kell és nem történhet baj.
2019. júl. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszát! Igazából mi már benne vagyunk egy másik ház vásárlásában, és így a havi hiteltörlesztést fedezné, tehát igazából nem is baj ha nem látnánk egy összegben! DE persze örülnénk ha valaki egy összegben venné meg, lassan egy éve hirdetjük és csak egy ember jelentkezett, de az is megtudta melyik településen van vissza is mondta! És sajnos tényleg azt látom hogy nincs pénzük az embereknek és így tudnának fizetni amiből nekünk is hasznunk lehetne!
2019. júl. 28. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!