Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire figyeljek lakasvasarlasna...

Myster2111 kérdése:

Mire figyeljek lakasvasarlasnal ha több mint 5 hónap múlva költöznének ki de már hamarabb kéne a teljes vételár az eladóna?

Figyelt kérdés
Mit foglaljunk bele az adásvételi szerződésbe hogy biztos ne legyen semmi gond?
2019. júl. 30. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd az ügyvéded megmondja!

Én biztos, hogy nem adnám oda, de engem már sokszor becsaptak szélhámosok, kifosztottak "szimpatikus" emberek, így talán nem vagyok mérvadó, mert bizalmatlan lettem.

2019. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap nagyon sok idő, ne menj bele, sunyinak tűnik. Menjen albérletbe, vagy kezdje akkor árulni, ha komoly. Ez így vicc kategória. Elb.ssza a pénzt, oszt pereskedhetsz a híd alól.
2019. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A teljes vételár csak a teljes kiköltözéssel és kulcsátadással egyidejűleg jár, addig meg ügyvédi letétben lehet.
2019. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Maximum ügyvédi letétbe helyezném a pénzt, de az 5 hónap valóban vicc kategória. Másik megoldás, hogy kerüljön a tulajdonodba hamarabb (mondjuk 2 hónap), és a fennmaradó időre visszabérlik tőled (rendes közjegyzős bérleti szerződéssel). Ebben is van kockázat, de minimális.
2019. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy nagyon jo ugyvedi megfogalmazassal lehetne megcsinalni.

Akar a vetelarbol letetbe tenni egy reszt, es mikor a kulcsatadaskor minden oke, akkor az is az eladoe, ha nem akkor a tiede a "felujitashoz".

Tisztazni kell mi az allapot most es azt kell megtartani.

Ilyen eseten durva lehet, de ha kerteshazrol van szo, akkor terulet gondozasat is ide vennem.

Azert 5 honap alatt nem csak hazon belul lehet amortizacio.

Mindenfelekeppen te is legyel bebiztositva!

Ugyveddel beszelj es adni fog tanacsot.

Termeszetesen minden addig felhalmozott kozuzemi dolog az eladot terheli.

Lehet am szep hatralekot/tartozast termelni 5 honap alatt.

2019. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 4-el értek egyet.

Kerüljön a tulajdonotokba és béreljék vissza tőletek arra az 5 hónapra.

2019. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rokonomék is így vettek házat, kifizették, és néhány hónapra visszabérelte a tulaj. Nagyon jó ügyvéd kell, arra most ne sajnáld a pénzt. A lejáratkor csont nélkül ment minden a legnagyobb rendben.
2019. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!