Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház, hitelből?

Családi ház, hitelből?

Figyelt kérdés

Ezt nem fogom tudni megérteni, hogy tényleg miből lehet megvenni egy - még csak az alsó határt mondom, 15 millió forintos - nem csak LAKHATÓ, hanem ÉLHETŐ házat.


Tegyük fel van 10 millió forint önerőnk. Ehhez a bank normál / átlagos fizetésre nem fog adni még 8-9 millió hitelt, 20 évre sem... mivel ahogy kalkuláltam a neten, 8 milliónak 20 évre (!) kb. 60 ezer a törlesztője, majdnem 40%-a a mostani fizetésemnek...


Mégis mindenhol ezt olvasni, hogy önerő + hitelből vesznek az emberek házat, lakást, és még drágábbat is.


De nem tudom felfogni, hogy hogy lehet megoldani ekkora összegű havi részletnél a megélhetést még... Ha egy pár, és mindkét fél jól keres akkor talán megoldható, de akkor is, 20 évről van szó...


CSOK 1 gyerekre (többet nem tervezünk) 600 ezer, annyira nem nagy szám. Falusi csok ugyanez, a kamatmentes hitelről pedig lecsúsztam egy hétnyi nem igazolható idővel...


Na ilyenkor mit tegyen a fiatal családbarát országunkban?


2019. júl. 31. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne adna a bank hitelt?

Több mint 50 % önerővel persze, hoyg megadja, beterheli a házat, ő biztosítva van.


A kérdés az, hogy hogy tudtok megélni hitel mellett.


Mi 70 ezret fizettünk 10 évig. Sikerült. Ki kell gazdálkodni, de szerintem ha 2 ember keres összesen 300-at, amiből 60-70 a törlesztő, akkor meg kell tudni élni. Lehet, kicsit szűkösen, de egyáltalán nem elképzelhetetlen.

2019. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Ma, Magyarországon? Soha! Családbarát az az ország, ahol a család egyenlő Orbán családjával és közvetlen környezetével? Bizonytalan, zsarnoki rendszerben akarsz te előre tervezni 20 évre? Ma van munkád, holnap valamit szólsz szólsz a melóhelyen, ami miatt a főnököd bedurcul, vagy nem tetszik a képed, vagy kell a Fidesz-haver kölykének a helyed, és máris repülsz. Miért, mert csak. És nem lesz másik helyed. Utána mit kezdesz a hitellel?
2019. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

2-es, azért nem kell ennyire sötétnek látni a valóságot. Sz.r, az tény, de nem ennyire...


Létezik törlesztőbiztosítás. Kirúgás esetére.

És létezik új munkahely is.

Ha meg minden kötél szakad, el lehet adni a házat...

2019. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Te valamit nagyon keversz, vagy rosszul számoltál.

Láthatóan nem budapesti ingatlant tervezel, akkor 10 milliós önerővel nem gond vidéki (akár agglomerációs házat megvenni)

Párban vagytok, akkor nem csak a te fizetésed a kalkulálható, hanem a párodé is, ami kettőtök esetében a legminimálisabb esetben is 300ezer, aminek a 30%-a 90ezer.

Nem kell tehát 20 évre felvenni a hitelt, elég 10-12-re is, akkor alacsonyabb a kamat. Így a 60ezerrel ki van fizetve a 8 millió (+még a 600ezer hozzájön) tehát nagyon rendes házat vehetsz már ennyiből vidéken.

2019. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nehogy ne kapj már 10 milla önerőre hitelt. Legtöbb ember örül hogy összekapar 3-4 millát mégis vesznek 12-14 millákért kertes házakat. Ilyen gyári fizukból.
2019. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, ebben még az a probléma is fennáll, hogy jó lenne környezetet (konkrétan országrészt) is váltani, de akkor a mostani munkahely ugrik... újat hasonló fizetéssel, nem 12 órázva meg nem tudom mennyi idő lenne találni, Dunántúlon.


Azért is tettem hozzá hogy nem csak lakható, hanem élhető házat, ebbe sok minden beletartozik. Szomszédok, a környezetemben élők milyensége, közbiztonság, maga a ház műszaki állapota. Lehet nálunk venni 5-6 millióért rossz helyen lévő, leharcolt házat is, de az nem felel meg nekünk és pont.


Szerintem nem baj az ha jót akar magának az ember (és természetesen első körben a családjának)...

2019. júl. 31. 11:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Amit itt leírtál, azok csak szervezési kérdések, nem kapcsolódik az alapkérdésedhez.

Családok költöznek az ország másik felébe, vesznek hitelre házat és megoldják a technikai részét.

Én biztos, hogy kinéznék egy országrészt, ahol élni szeretnék, ott első lépésben egy jó munkahelyet és fél-egy évre albit keresnék.

(Ha amiben most laktok az kiadható, akkor addig kiadnám és meg lenne az albi havi ára, vagy annak egy része.)

Amikor ott lakom és dolgozom és kitapasztaltam a környéket, akkor nekiállnék házat keresni, mert mint írtuk, a ti feltételeitekkel ez könnyen megoldható.

Csak mozdulni kellene!

2019. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 elhiszem hogy így kéne, de azért sajnálnék kb. 1 millió forintot "kidobni" az ablakon azért, hogy felmérjem a terepet. Pedig ez a logikus. Azt a pénzt már egy ottani ház felújításába is fektethetném, akár két új kazán is kijön belőle, vagy komplett konyhaújítás... Ahol lakunk szülői ház így a kiadása nem megoldott. (oltást nem kérek köszönöm). Óvatosak vagyunk az életben, sokat gondolkodtam már, konkrét helyet ne tudok még, csak annyit hogy észak-nyugat / nyugat Dunántúl.
2019. júl. 31. 11:49
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

"Óvatosak vagyunk az életben"


Ha annyira óvatos vagy, akkor ismeretlenül miért ugranál bele egy házvásárlásba???

Sokkal költséghatékonyabb az albi ebben az esetben. Mert ha nem jó a környék, mehetsz 1 megyével arrébb, szintén albiba (plusz költség nélkül). De ha most veszel házat valahol, ahol szerinted jó lesz, aztán kiderül, hogy mégse, azzal sokkal nagyobbat buksz.


Nem pénzkidobás ebben az esetben az albérlet.

2019. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ne így állj hozzá!

Tekintsd befektetésnek, ami megtérül ha helyben lakó vagy és nem idegenként választasz be valamit, amit aztán kegyetlenül megbánsz. Ha szerencséd van, akkor 4-5 hónap alatt találsz megfelelőt és nem zsákbamacskát, így máris nem 1 millió a bérleti díj, hanem 4-500ezer, ami busásan megtérül egy jó választással.

Rengeteg ingatlan van pl., amit nem is hirdetnek netes platformokon, csak a helyiek tudják, hogy eladó. Ezeket is csak a helyszínen tudod meg, 300km-ről esélytelen.

2019. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!