Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor leszek a földhivatal...

Mikor leszek a földhivatal szerint is tulajdonos?

Figyelt kérdés

Június 20-án ügyvéd előtt igazolva lett, hogy ki lett a vételár fizetve. Akkor azt mondta az ügyvéd, hogy beviszi a papirokat, nekem már nincs vele dolgom.

Most augusztus 1-je van, és a földhivatal online szerint még mindig az előző tulaj az 1/1-es tulajdonos, én még csak széljegyen vagyok.

40 nap alatt nem tudnak egy ilyet elintézni a földhivatalban? Miért tart ennyi ideig?

Mikor leszek én a földhivatal szerint is tulajdonos?

Vagy az ügyvéd nem csinált valamit jól?


2019. aug. 1. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd bizonyára jól végezte a dolgát és beadta a Földhivatalba a papírokat, ahová naponta sok kérelem érkezik. Vedd figyelembe, hogy szabadságolások ideje van. Légy türelmes, szerintem ne aggódj.
2019. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg 30 munkanap, sürgősségivel 10 munkanap.
2019. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen kérdéseket nyugodtan felhívhatod az ügyvedet és megkérdezheted tőle, ahelyett, hogy gyk trolljaira bíznád a lelki béked...
2019. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy adás vételi szerződésed.A F.hivatalban is több a munka,ilyenkor többen vesznek ingatlant.

Talán már túl is akarsz adni rajt,különben mitől lenne olyan fontos .Esetleg Te is CSOK ra vársz?

2019. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem csak azért lehet valakinek sürgős mert túl akar rajta adni, vagy mert CSOK-ra vár. Nekünk pl. azért sürgős mert addig nem tudjuk beköttetni a közműveket amíg nincs a nevünkön.
2019. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnátok, most köttettem, mindenhol ott volt a honlapon, hogy vigyek magammal tulajdoniblapot, én vittem magammal egy adásvételi másolatot, mondván csaj jó lesz az is, semmit nem kértek sehol.
2019. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komolyan? Ezt nagyon köszönöm, hogy leírtad! Direkt telefonáltam mindenhova, hogy mi a menete és sehol sem említették, hogy nem feltétlenül szükséges a tulajdoni lap. Köszönöm!
2019. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van birtokbavételi jegyzőkönyv szerintem azt is érdeme vinni, nekünk a közművek átírásához pl. mindenhol kérték az adásvételi mellé.


Nekünk januárban lett széljegyként bejegyezve az adásvételi szerződés, majd április végén küldte el az ügyvéd a földhivatalba,hogy rendeztük a vételárat, véglegesítsék.


Mivel a széljegy 6 hónapi függőben tartással van és az lejárt volna júliusban, mi pedig nem kaptunk semmit, ezért írtam egy e-mailt a földhivatalnak,hogy hol tart az ügy.


Az ügyfélszolgálati osztályvezetőnek címeztem... Két nap múlva értesített,hogy bejegyezték.


Lemaradásban vannak mindenhol, ezt tudom, de engem aggasztott az,hogy lejár a félév és semmi.


Az ügyvédünk se követte, én értesítettem arról,hogy "rendezkedtem".

2019. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Talán már túl is akarsz adni rajt,különben mitől lenne olyan fontos .Esetleg Te is CSOK ra vársz?"

Kálámbó, lehetnek egyéb indokok is :-)

Pl: le szeretném zárni az adásvételi mappát, és utolsó elemként a földhivatalban is én szeretnék mint tulajdonos állni.

És ki szeretném adni albérletbe, ott azért furcsán veszi ki magát, hogy nem én vagyok a tulaj :-)

2019. aug. 3. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!