Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kőszeg, Szombathely, Győr,...

Kőszeg, Szombathely, Győr, Székesfhv - vélemények? Közbiztonság, csendesebb részek, légszennyezettség?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..


Itt írtam Győrről. Az én kérdésem.


Egyébként Győr BP után második "legmenőbb" város, valószínű szinte mindenki ezt ajánlaná.


Munka van, fizetés jó, közbiztonság elmegy. Vannak csendes részek, viszont azért fizethetsz. Ingatlanárak egekben.


Én viszont rettentően meguntam, mert a város kib.szott lapos, unalmas, egysikú.


Viszont ha nem éltél még itt, neked biztos megfelelne.


Én viszont menekülni akarok innen, mert annyira elment a kedvem tőle, hogy életem többi részét máshol szeretném tölteni.


Ettől függetlenül tudom ajánlani. Szakmunkás, betanított munkás, értelmiségi mindenki el tud helyezkedni.

2019. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kőszegről most gyorsabban lehet majd elérni Bécset(Vag a Burgenlandi városokat) , mint Sopronból.

Nyílik az új autóút , az Osztrák részen már kész, a magyaron nagy gőzzel dolgoznak.

Szentgotthárdról viszont Graz,Villach és az Olasz határ a jó Richtung.

2019. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
82%

A nagy gőzzel dolgozást megkérdőjelezném kőszegi lakosként, mert az osztrákok évek óta megkezdtek mindent építeni, tervezni, a kőszegi "nagyfejek" meg magasról tesznek az egészre, most is azon kalkulálnak, hogy hogyan tudják legegyszerűbben megoldani, benfentes pletykák szerint nem is lesz új út, csak egy kis 800 méteres feljavítása az eddigi kőszegiek által "kamionútnak" nevezett szakasznak, persze remélem nem igazak a pletykák, egy biztos a kőszegi vezetés nem sokat tesz kőszegert, pláne az utakért, illetve a modernizálásért.

De a kérdésre válaszolva én félig kőszegi és félig szombathelyi vagyok (kőszeget utálom... Szombathelyet szeretem!), a közbiztonság Kőszegen azért jobb, mert sokkal kevesebben laknak itt, aki itt lakik az sem kőszegen "él" csak itt alszik kb (értsd szórakozni, ügyeket intézni, vagy bármit elintézni Szombathelyre vagy Ausztriába járnak az emberek, Kőszegen egyre kevesebb dolog elérhető) ezáltal pl ha nyugis hétvégére vágysz kihalt utcákkal, akkor Kőszeg tökéletes, néha egy-egy kisebb balhé persze történik itt is, de nyugalom van itt azt aláírom.

Kőszeg maga a csendesség. Semmi nem történik itt, konkrétan évente van az ostromnapok, illetve a szüret amikor kicsit "felpezsdül" az élet. De a kőszegi hétvégéket egy zombis filmhez tudnám hasonlítani, ahol minden kihalt, elvétve 1-1 ember szállingózik haza a kocsmából, vagy Szombathelyről. Aminek persze senki nem örül, csak a "nagyemberek". Szóval itt a csendesség már a negatív oldalát üti a fogalomnak. Szombathelyen is nagyon sok csendes rész van, pl a külváros, persze a belváros illetve pár lakótelep nem olyan csendes, de közel sem egy nagyvárosi szint, sok olyan városnegyed van, ami messzebb van a belvárostól, busszal mégis jól megközelíthető, és nyugodt kertváros (erről jut eszembe Kőszegen helyijárat sincs pár éve, amibe jobban bele lehetne menni mennyire hátrányos főleg a fiatalabb és az idős korosztálynak, pl az egészségház elérése sok idősnek napi túra)

Légszennyezettség egyik városban sincs szerintem, mivel szombathely többszöröse kőszegnek és vannak azért gyárak (=munkalehetőségek),Kőszegen pedig semmi nincs ezért egyértelmű hogy kőszegen tisztább a levegő, de szerintem ember ezt nem érzékeli, nem egy nagy különbség.

Kőszeget én olyan embereknek ajánlom, akik középkorúak, megtudják oldani a kocsival mászkálást folyton Szombathelyre, illetve Kőszegen belül is, nyugodtságra vágynak, esetleg nincs tinikorú/fiatalkorú gyermekük, vagy nagyon otthon ülős a gyerek is.

Szombathely egy élhető klassz város, folytonos fejlesztésekkel, sok lehetőséggel, ahol az ember talál nyugis részt is, de van élet is a belvárosban, mindent el tud helyben intézni és még ausztria sincs sokkal messzebb, sőt több felé is ki lehet menni onnan.

2019. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. aug. 2. 23:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, Fehérvárról aki van, szintén írhat! :)
2019. aug. 2. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem nagyon értem, h."nem szerethető" város K.szeg , Sz.hely pedig az.

MERT ???

Abban -sajnos igazad van, h. K.szeg"alvó" várossá vált ,de erről nem Köszeg, hanem az "ÉLET" tehet (Merhogy a víz mindíg lefele folyilk......)

Szóval K.nek megvannak a maga előnyei és hátrányai,az gyakran a véletlen és szubjektív kérdés, h. ki mit és miért tekint annak.

Az viszont biztos, h. PER/MA K.ről gyorsabban elérsz W.-be (nem beszélve Obbewaaat,Graz, Villach-Klagenfurt// Italia , stb).Hamarabb és kevesebb ideggel érsz el Au.ba , mint bárhonnan M.o. ról !(És -Au.-ban már kész az ÚJ AUTÓÚT Rattersdorf-Liebingig.)

Csendes , valóban , de nem biztos , h. itt kell megtalálni a ... mást. AKI DOLGOZIK, Stb., annak tökéletes.

Ami HIÁNYZIK : az az elbaltázott vasúti közlekedés , ami -a Határváltozásokkal együtt- padlóra küldte K.et(és ott van ma is...)

DE Állítólag van (?) valami Eu.-Uniós biztos, aki a tömegközlekedésért felel. Én meg fogom keresni , és néhány keresetlen szóval eligazítom , mi kell(ene ) e téren ahhoz, h. K.szeg centrális szerepe kicsit helyrebillenjen! !!

2019. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fehérvári vagyok. A közbiztonság átlagos, csendesebb részek a kertvárosi részek (Maroshegy, Öreghegy, Feketehegy), illetve a környékbeli falvak (pl Úrhida, Sárkeresztes, Iszkaszentgyörgy). Infrastruktúra átlagos, munkahely sok van (ha akarsz dolgozni, akkor tudsz munkát találni). Légszennyezettség télen szokott lenni, de talán nem olyan gáz a helyzet, mint mondjuk Pesten. Az albérlet és a lakások árai az egekben vannak sajnos. Szórakozóhelyekben sincs hiány. Amelyik területet (főleg éjjel) érdemes kerülni, az a Pláza, buszpályaudvar, Hübner és a Mura utca környéke, de nappal nem érhet nagy baj.
2019. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha már mindenképp falura akarsz költözni akkor Győr vagy Fehérvár. Kőszegen semmi nincs, Szombathely egy putri járhatatlan utakkal, fele szocreál paneldzsumbuj, fele düledező lakópark tele oberwarti és helyi parasztokkal. Egyetlen előnye, hogy nyugat mo-i megyeszékhelyhez képest gombokért kapsz lakást, ami persze tükrözi a helyi állapotokat. Győrben, Fehérváron is vannak lepukkant részek, de összességében ezek élhető városok.
2019. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
65%
Szombathely putri Fehérvárhoz képest??? Ez vicc🤣🤣🤣 Fehérvár tele lakótepi getokkal, és prolikkal, sokkal nagyobb a szegénység, mivel messzebb van a határ, ezért az emeberek szegényebbek, és tele van a negatívabb kisebbséggel, ami persze Szombathelyen is előfordul, de fele annyi él Szombathelyen, mint Fehérváron. Én mikor fehérváron vagyok rokonok miatt egyértelműen sokszor félelem van bennem az emberek miatt akik mászkálnak ott estefelé, pedig egy átlag lakótelepen élnek nem messze a belvárostól. Szombathelyen tény """sok""" az osztrák, mivel közel a határ, ami nem mindenképpen hátrány, mert fel se tűnnek igazából, sőt magyarként te is ugyanúgy kimehetsz ausztriába. Csak akkor tűnik fel a sok osztrák, ha valaki nincs hozzászokva ahhoz, hogy mivel itt a határ könnyen átjárható és nem CSAK magyarokkal akar találkozni az utcán, de elenyésző az osztrákok száma a magyarokéhoz képest, emellett az életszínvonal össze se hasonlítható fehérvárral, ezt értsd úgy, hogy ahogy az átlag emberek élnek, maga a város nem hiszem hogy gazdagabb, vagy szegényebb, lakótelepekből is kevesebb van és azok is leszámítva 1et teljesen élhetők, sőt abban az egyben is sok ismerősöm él boldogan, amiről azt mondják hogy a legrosszabb Szombathelyen belül és ha lehet így fogalmazni kevésbé "gettós" úgy összességében az egész város.
2019. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Ja, statisztikákat én is néztem, Szombathely állítólag a "legtisztább" magyar város és a megye is összeségében.


Mondjuk nekem olyan Győr kategória, nincs semmi vonzó benne, olyan lapos. De ízlések és pofonok.

2019. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!