Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyn tárgyaljak Tovább egy...

Hargitai János kérdése:

Hogyn tárgyaljak Tovább egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ház vásárájlásról volna szó de nem is tudom minek nenevezzem ezt a helyzetet..

A történet röviden annyi hogy jártamban keltemben észre vettem egy szerkezet kész házat.

Nagy nehezen fél év alatt felhajtottam a tulajdonost és reméltem hogy olcsón megtudom venni.

Mert.. vagy 12 éve ott van hagyva, külterület azaz zártkert,a környéken se aszfalt se csatorna se semmi egyedül áram van..

Elkezdtem tárgyalni/beszélgetni tehát a gazdájával csakhamar kiderült hogy szerinte 20 millió még nem elég, rengeteget beszél arról hogy micsoda minőségben épült a ház, és közben dicsekszik a vagyonával bevételeivel melyik gyereke hol épít éppen egy 300 néghyzetméteres házat.

Helyrajzi számot nem közöl, házszám elvileg nincs az egész utcában, elmondása szerint azt még ő se tudja.

Viszont eléggé érdekli hogy miből akarom kifizetni, De a legjobb hogy nem hajlandó elárúlni mennyit kér érte!!!

A mai beszélgetésünkben azért elejtette, hogy majd meghirdeti és akkor mennyi érdeklődő lesz...


Szóval mondja meg valaki hogyan érdemes beszélni egy ilyen emberrel.

A hagyd a francba/ nézzél másikat nem opció.


2019. aug. 4. 01:08
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

első körben azt kéne kideríteni hogy a környék, telek illetve ha lehet a ház milyen besorolás alá esik, aztán ha lehet szerezni egy profi kivitelezőt (na havert aki leburkolta egyszer a konyháját) (akár pénzért) aki megnézi veled a házat egyrészt mit tett vele az elmúlt 12 év, másrészt mennyibe kerülhet befejezni


egyrészt lehet van pénzük, akkor azért bukta a dolog mert marhára nem sürgős neki eladni, vagy bolond akkor ezért lesz nehéz dolgod.


Szerintem több szól ellene mint mellette de te tudod...

2019. aug. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Helló Köszönöm a választ

Elmondás alapján van pénzük, ez a ház az öreg szívügye volt azt hiszem ő tervezte és minden lépésnél aszisztált az építés során, csak éppen a családban senkinek nem kellett.

Állítólag egy napon oda ment a felesége kiszállt a kocsiból és kijelentette hogy ő ide nemjön lakni, ekkor lett abbahagyva. és vettek 2 drága alakást meg építettek érden egy 300 négyzetméteres házat.

A ház azon része amit be lehet járni olyan hogy egy repedés nincs sehol a vakolaton. Az alagsor meg az emelet nyílásai le vannak falazva. a tető is szépen áll a kilátszÓ fa részekről már pereg le a festék.

Nem vagyok szakértő de azt azért látom hogy nem spórolt semmin. Állítlag az alap valami olyn közetre van rakva hogy a kútfúró ember 6 méteren feladta a harcot.


A környék nem lakó övezet de ez nem zavarja az ottanikat sorba nőnek ki a normális lakóházak.

A tulaj szerint!! kb 30 ezer ft lenne kivonni a művelés alol a telket.. mert hogy gyenge homokos a talaj kicsi a termő képssége.


Befejezni be lehet több módon Érzésem szrtint hirtelen befejezve kb 5 millió. Normálisan befejezve mondjuk 10-15 (ismétlem nem vagyok szakértŐ) a házelött van valami régi bunker szerü de tömlöc méretű építmény azt el kell bontani és az öreg tervei szerint kell elé egy 2 állásos garázs, aminek a teteje a terasz. A magasföldszinten van is egy ajtó erre a célra illetve az alagsorban is van 1 ajtó ami a majdani garázsba vinne.


Senki nem kecsegtet semmi jóval, És világos hogy nem lesz olcsó.. minden hiányossága ellenére. Csak derülne már ki hogy mennyit vár érte..

2019. aug. 4. 03:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a helyzet, a tulaj maga sem tudja még hogy mit akar kezdeni vele, nem tudja mennyit ér, nem tud árat mondani, nem sürgős neki az eladás, nincs szüksége pénzre belőle. De! Nincs is még közművesítve? Lehet hogy helyrajzi szám hiányában, illetve pontosítok, telekkiosztás hiányában én abban sem vagyok biztos hogy engedéllyel épült e ez az építmény, ami nem baj, mert utólag is lehet engedélyeztetni, csak éppen jelentős módosításokkal. Az hogy nincs házszám az teljesen lényegtelen, az a legutolsó lépés is lehet.

De ez a helyrajzi szám kérdés ez érdekes, nézz utána a földhivatalba de gondolom onnan tudtad meg a tulajt is hogy kicsoda.

2019. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

"A tulaj szerint!! kb 30 ezer ft lenne kivonni a művelés alol a telket.."


Biztos nem, aranykorona függő, de minimum 300 ezer, inkább 600 ezer forint. Amúgy az az eladó típus a legrosszabb amelyik maga sem tudja mit akar, csak eszetlenkedik.

Nekem is volt hogy megegyeztünk hogy megveszek egy telket 5 millió forintért, majd mikor le akartam foglalni közölte hogy inkább 12 millió a telek ára. Azonnal otthagytam.

2019. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Újfent kösz a válaszokat

Nincs közmű egyedül áram van a telken az legalább 3x16 amper, meg is kapom minden beszélgetéskor, hogy mennyibe kerül ezt manapság bevezetni,és van fúrt kút ami nem sikerült túl mélyre.. Azonfelül úgy hallottam jár a postás (házszám nuku + postás = zavar az erőben) és szemetet is elviszik.

Amikor elkezdte építeni elvileg minden engedélye megvolt csak azok már lejártak. De persze lehet fele sem igaz...

A telefonszámát végóül egy 26. szomszédtól kaptam meg aki, jóban van atulajjal, sokat segédkezett az építsben szóval ő is órákon át képes magyarázni hogy hány teherautó hozta a 20 as betonvasat az alaphoz meg micsoda szigeteléssel van csinálva az alagsor. stb


Nem tudom van e értelme a földhivatalba menni úgy hogy nem tudok Pontos címet csak utcát, és egy nevet esetleg a koordinátákkal tudnak e ott kezdeni valamit.

2019. aug. 4. 17:51
 6/15 anonim ***** válasza:

Az pedig valóban nagy probléma, ha a tulaj nem tárgyalóképes. Ez önmagában ellehetetleníti az adásvételt és az azt követő akár többéves együttműködést.

Több, mint valószínű a leírtak alapján, hogy a családjának is az illető személye miatt nem kellett.

A telek jogi státuszával kapcsolatban az önkormányzatnál érdeklődnék.

2019. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, tudnak mit kezdeni a földhivatalban hogy mi a helyzet a telekkel, ott több adat beszerezhető, valamint tudnak infót adni a jövőbeni tervekről hogy kilátásban van e közművesítés záros időn belül...területbesorolás stb.
2019. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulaj nem tárgyalóképes és nincs kivonva művelés alól akkor ez bukott ügy.
2019. aug. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Beszéltem a földhivatallal szerdán megyek és elvileg sokkal okosabban jövök el ki lesz totózva a helyrajzi szám is.

Körbe írtam a területet a nőnek akivel beszéltem, azt mondta ismeri mert problémás az a rész. Nyilván azért mert zárt kert ide vagy oda mindenki neki állt rendes nagy családi házakat építeni.


Egy ismerősöm azt javasolta hogy úgy beszélgessek a hapekkal a házról, mintha a lányát akarnám feleségül kérni.

2019. aug. 16. 11:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg egy mediátort felvehetnél.:)
2019. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!