Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos és az ingatlan...

Az ingatlanos és az ingatlan iroda egy alibi, komolytalan "szakma"?

Figyelt kérdés

Az internetre mindenki feltudja tenni a lakását képekkel, ehhez nem kell ész.


Ha meg az ingatlan jó árban/állapotban/helyen van úgyis eladják/kiadják, ha van ingatlanos ha nem.



2019. aug. 4. 02:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Sok esetben jól jön az ingatlanos segítsége. Mi igénybe vettük, mert

1., el akartuk adni a házunkat, es nem tudtuk mennyiért hírdessük, emellett 150 km-re laktunk, es így nem kellett mknden érdeklődőhöz hazarohanni, adtunk kulcsot, ő megmutogatta. Jó áron 1 hónap alatt eladta.

2., az említett helyett akartunk venni házat, és oke, tudom böngészni a hirdeteseket, de: nem tudom, hogy pl a ház nem e rossz környeken van, mert nem ismerem az adott várost -van e bölcsi a közelben, hol van a legközelebbi gyerekorvos. Egy ismeretlen váosban vettünk háat, es ha minden kérdésemre valaszt akartam volna, akkor hetekig a netet bújom. Így meg elmondtuk azvigenyeket, és par het alatt megtalálta a nekünk valót anelkül, hogy mi egész nap a netet bújtuk volna.

Szóval mindrn szakma komolytalan, amíg nincs rá szükseged :)

2019. aug. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Munkatársam csinálta. Szép jutalékokat kapott. Nem mevezném alibinek.
2019. aug. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem komolytalan szakma. Nem tudom pontosan hogyan mukodik Magyarorszagon de itt kulfoldon ahol mi elunk, az ingalanos nem csak meghirdeti hanem mutatja is a hazat az erdeklodoknek, igy jobb ha olyan adja el aki ert is hozza hogy hogyan kell egy hazat eladni.

Abban is tud segiteni hogy mennyiert hirdesd meg, megtudja mondani hogy min valtoztass ahoz hogy konnyebben eladd vagy kicsival jobb aron.

Itt az emberek olyan hazat akarnak amibe csak be kell koltozni, nem kell semmit ujitani, se festeni, semmi. Tehat ramutat olyan dolgokra hogy fesd at a csunya szinu falad es kaposabb lesz a haz, stb.


Szuleim Magyarorszagon elakartak adni a hazukat kb 15 evvel ezelott de akkor se ingatlanos sem ok maguk nem tudtak eladni. Az ingatlanos csak meghirdette a hazat de nem igazan hozott komoly vevot, csak olyan erdeklodo volt akinek kellett volna a haz de kevesebb penzert vagy egyaltalan nem volt annyi penze.

2019. aug. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem az. De a gyiken utálják általában őket. Nem tud mindenki lefotózni egy ingatlant amúgy. A gyerekét se tudja mindenki lefotózni, mert a fotózásról nem tud semmit. A telefonok nem csinálnak meg mindent.
2019. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
#4 ez nettó hülyeség ez a fotózás. Fogadjon fel akkor egy fotóst, profi fotókat fog csinálni töredékáron, mint amennyivel az ingatlanos lehúzna... hülyeséget ne mondjunk már.
2019. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

#5 gondoltam hogy bármit írok, belekot valaki, jó hogy jöttél, így nem kell csalódnom.

A fotózással a kérdező egyik mondatára válaszoltam, mivel tudok fotózni, mások meg nem.

Az ingatlanos szakma természetesen nem csak a fotózásból áll,de erre nem tértem ki.

2019. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
#6 Ez nem belekötés... csak leírtam a véleményemet, aminek szerintem valami alapja csak van. Sokszor az ingatlanos is vacak képeket készít, és nem feltétlen azt mutatja meg ami lényeges. A házról kívülről 99%-ban nem készítenek fotót, legalább az udvarról, vagy olyan szögből, hogy az utca, utcafronti homlokzat ne annyira látszódjon. De nem, kiégett, bebukott, hibákat elrejtő, zajos képeket töltenek fel, amit általában valami ócska telefonnal lőnek. És ezért sokan fizetnek százezreket.
2019. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Hát nem a fotózásért fizetsz, akkor már régen rossz. Csak te így látod.
2019. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Felénk tényleg nagyon hatékonyak az ingatlanosok. Mindenre ráteszik a kezüket, amik aztán évekig nem kelnek el. Ismétlem ÉVEKIG. Nem 1-2, inkább duplája.
2019. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Barnabas333 ***** válasza:
70%

Vannak profik is de nagyon sok itthon a kókler, mert ez olyan mint a taxizás nem kell sok ész hozzá.

Én kérdeztem az egyiket, hogy mennyi a belmagasság van-e koszorú és ő meg csak hebeget habogott, hogy ilyeneket senki nem kérdez tőle meg. A másik meg oda rendelt 3 csapatot is megnézni a házat, de nem volt az ingatlanosnak kulcsa, így nem is jutottunk be, kocsiztam 60kmt potyára.

Szóval azért nem alaptalan a szidás sem itt a GYK-n.

2019. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!