Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki egyedülállóként albérletbe...

Aki egyedülállóként albérletben lakik hogyan spórol a saját lakásra, mennyit rak félre havonta?

Figyelt kérdés

#lakjás
2019. aug. 11. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

En ugyan nem vagyok egyedulallo de a felesegem nem sok penzt keres reszmunkaidoben, azzal nem vagyunk sokkal elorebb.


Nagyjabol 1 heti fizetesemet felre tudjuk rakni, ha van maszek munkam is akkor valamennyivel tobbet.


Nem az a cel hogy kp-ben vegyunk hazat mert akkor 20 evig gyujthetnenk hanem hogy legeyen oneronk es vennek fel hitelt. A hitel pedig kb annyi lenne mint az alberlet, viszont hazban laknank ami nagyobb mint ez a kis lakas amit berlunk.

2019. aug. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Én pl faluban lakom albérletben fejér megye, havi 30+rezsi, a rezsi pedig a leghidegebb téli hónapon 20.000...

Asztalos vagyok, 250netto, +amit fusizok.

Nem kimondottan házra gyűjtök, de már most tudnék venni, ha akarnék.

28/f

2019. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én egyedül béreltem lakást, majd a tulajdonossal egyeztetve beköltözött a kisebb szobába egy ismerősöm, így feleződtek a költségeink. Semmit nem tudtam volna félretenni a 20 ezres lakástakarékomon felül már. Amikortól megfeleződtek a költségek, 30-40 ezer forintot még mellé tudtam csapni.

Akkor 50+rezsiért béreltem (80-90 ezerre jöttek ki max a zsúfoltabb hónapok, amikor minden számla bejött). A nettó fizum 150 ezer volt. Később az ismerősöm helyére a párom költözött és amikor összejött egy minimális önerőnk, hitellel saját lakást vettünk. Pályakezdők voltunk, ma már azért mindketten sokkal jobban keresünk. A fizunkból albérletben is kb. úgy jönnénk ki, mint most hitellel, ugyanannyit tudnánk félretenni, de így legalább a sajátba öljük már a pénzünket.

2019. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Ha van némi önerőd, akkor talán albérlet helyett a hiteltörlesztőt kéne fizetni. És voila meg van oldva :) Ne más zsebét tömd üres semmiért.
2019. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Én amúgy nem értem, mi sokaknál ez a mánia, hogy hiteltörlesztőt fizess, ne albérletet... Ha abérletet fizetsz, mobil maradsz, oda költözhetsz. Ahol megéri dolgozni, most Budapest, 3 év múlva már lehet, hogy sopron, vagy akárhol... Ha banki törlesztőt fizetsz, aklor meg adós rabszolga vagy, és helyhez kötött...

Szerintem meg törekedni kell arra, hogy lakj annyiért es keress annyit, hogy ha családalapításra kerül a sor, akkor ne kelljen a kettő közül egyiket sem választani.

2019. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy lakásod van, nem jelenti azt, hogy kötelező ott is laknod. Eladhatod vagy kiadhatod albérletbe. Ha kiadod akkor simán fedezi a hitel törlesztőt és a végén ott lesz, mint saját tulajdon, befektetés.
2019. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én egyáltalán nem érzem magamat röghöz kötöttnek csak azért, mert a saját lakásunkban élünk és a hiteltörlesztőjét fizetjük albérlet helyett. Kifejezetten tetszik, hogy nem lebeg a fejünk felett annak a veszélye, hogy egyszercsak szólnak, 30 napunk van elköltözni (főleg gyerekkel).

Ettől függetlenül, ha olyan a helyzet, hogy két hét múlva Győrbe költözünk, akkor a jelzáloggal terhelt lakásunk ebben egyáltalán nem akadályozna meg. Szóval én innen a másik oldalról nem értem ezeket az indokokat.

2019. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
5# ha neked nem egyértelmű, hogy miért okosabb havi 160 at törlesztőre fizetni és 15 akár 20 év múlva saját lakással rendelkezni, mint 15-20 évig havi 160 at tenni más zsebébe, akkor rajtad nem lehet segíteni... Másrészt, ha valaki Budapesten nem fog tudni munkát találni, akkor máshol sem. Egyébként laktam albérletben fősuli alatt, de amint meg volt az önerőnk megvettük a lakást. A sok albérletmániás mint te, aki ezzel a mobil maradok dumával jön, olyan sötét mint az éjszaka... És arról még szót sem ejtettünk, hogy azért a legtöbben családot szeretnének, ellentétben a lakástulajdonosokkal, akik nem szeretik kiadni gyerekeseknek...
2019. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
7# Egyetértek.. A másik kedvenc kifogásom, a "mi van, ha megszűnik a munkád és nem tudod fizetni a hitelt" Tényleg milyen jó, hogy az albérletben ott maradhatsz hónapokig ha nem tudsz fizetni... Ja, bocs, mégse...
2019. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ingyen tudnék lakni szülőknél és ott a fizetésem mondjuk X lenne. Elköltöztem albérletbe, mert itt több a munka és jobban fizet, így Y-t keresek. Na, mivel Y mínusz albérletár több mint X, ezért nekem megéri így élni.

Szimplán nem élek nagy lábon annak ellenére, hogy jól keresek. Nagyjából a fizetésem felét-kétharmadát el tudom rakni.

2019. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!