Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Ha az előző panellakásunknál 7-8 év után a mi nevünk van kiírva még mindig, akkor van rá lehetőség hogy a miénk?

Apukám lakása volt, most más lakik benne, a postaládán egy cetlin van ráírva a neve, de a kapucsengőnél a miénk van, pedig ez alatt a 7-8 év alatt már lecserélték 1x. Van rá lehetőség szerintetek hogy még a miénk? Hol lehet ez után érdeklődni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: lakás, ingatlan, tulajdon, tulajdoni lap

aug. 13. 16:30  Privát üzenet  

A válaszok

Lol, az szép lenne. Földhivataln, ügyfélkapu, 2 perc alatt megtudod nézni.

Amúgy szerintem csak simán nem értesítették a kaputelefonost, hogy cserélje le a nevét a listán.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont aug. 13. 16:32 Privát üzenet

Ügyfélkapun megnézed

Bár nem értem, hogy lehet elfelejteni, hogy van egy lakásod vagy sem....

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont aug. 13. 16:33 Privát üzenet
Gondolom elárverezték vagy ők eladták, és azt sejti, hogy valami baki folytán nem került le a nevükről.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont aug. 13. 16:44 Privát üzenet

Az én kapucsengőön a 10 évvel ezelőtti tulaj neve van kiírva, engem nem zavar, legalább nem találnak meg.

Szóval ne reménykedj.

De lekérhetsz egy tulajdoni lapot, és megoldódik a rejtély.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont aug. 13. 16:57 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Ezek szerint apukád vagy elköltözött a lakásból, vagy elhunyt. Ha elköltözött és kapcsolatban vagytok, akkor kérdezd meg, hogy eladta-e. Ha elhalálozott, akkor a hagyatéki végzésben szerepelnie kell ennek az ingatlannak is. Megkérdezheted a mostani lakót is, hogy hogyan jutott a lakáshoz. Az előttem válaszolók is helyesen válaszoltak, én csak kibővítettem a lehetőségeket.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont aug. 13. 19:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
S. O. S. Ha sürgősen kéne pénz, akkor van arra bármilyen valós lehetőség, hogy a tulajdonomban lévő mezőgazdasági területért gyorsan kapjak pénzt valahonnan?
Létezik olyan lehetőség, hogy a tulajdonostól veszem meg részletre az ingatlant? (kikerülve ezzel a bankot)
Hol a legjobb lakni? Herceghalom-Páty-Etyek közül hol a legjobb az élet? Milyen a közösség, közbiztonság, bölcsőde, óvoda, sportolási lehetőség, infrastruktúra? Melyik település a jobb?
CSOK van a házon meg lakáshitel, lehetőség van-e elcserélni ugyan abban az értékben mint amennyit ér az enyém?
Szerintetek van rá lehetőség, hogy meglévő személyi kölcsönömet is kiváltva lakás célú hitelt kapjak? Ha igen valakinek van ötlete?
A hagyatéki eljárás során, a tulajdoni hányadok (szerződéses, törvényes, végrendelet alapján) megállapítását követően van lehetőség rá, hogy az öröklésről le lehessen mondani,...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!