Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Banki követeléssel terhelt...

Banki követeléssel terhelt lakások vételára alacsony. De! Azonfelül kell nekem még fizetni vmit? Gondolok itt az ott lakó bedőlt hitelére. Vagy nekem a dolgom kifizetni a vételi összeget és annyi? (leszámítva a közjegyzői dijat stb)

Figyelt kérdés

#ingatlan #terhelt #követeléssel
2019. aug. 17. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha az ilyen jófogásos, stb 5-6 milliós budapesti lakások hirdetésére gondolsz, akkor azt remélem tudod, hogy kivétel nélkül átverés az összes.
2019. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

"Banki követeléssel terhelt lakások vételára alacsony."


Nem annyira. A bank ugyan alacsony összegért teszi fel árverésre, de ha a lakás normális állapotban van, akkor gyakorlatilag piaci áron kerül majd értékesítésre, ugyanis nem csak te vagy a világon aki olcsón akar lakást venni.


Ezen kívül számolni kell azzal, hogy a lakások egy részében még bent lakik a bérlő (rosszabb esetben egy egész család, gyerekek stb), akiket neked kell majd kipaterolni.


A vételáron kívül természetesen kell fizetned vagyonszerzési illetéket (vételár 4%-a) illetve ügyvédi munkadíjat (1-1.5%).

2019. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, ha figyelik mások az oldalt, és tul licitálnak. De ugy látom most nem akkora a vásárlási kedv
2019. aug. 17. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát jól el vagy tévedve ha szerinted most nincs vásárlási kedv. Nem a most futó liciteket kell nézni, hanem a már lefutottakat, ugyanis a mostaniak még ki tudja meddig mennek. A lefutottak pedig bizony olyan szinten közelítenek a piaci árhoz, hogy szinte alig éri meg vele foglalkozni.


Ha mondjuk 20M-s ingatlant 15M-ért lehetne kapni akkor mindenki akinek van 15M-ja ezzel foglalkozna aztán másnap adná tovább a lakáspiacon 20-ért. De a 20M-s ingatlan bizony 19.9-ért megy el. Ráadásul olyanok licitálnak akik ebből élnek és szinte pontosan be tudják lőni mennyit ér az adott ingatlan, szóval ha te kevesebbet ajánlasz akkor rádigérnek ha meg többet akkor viheted csak épp hasznod nem lesz rajta.


És ahogy mondtam, könnyen benne találhatod még az adóst és a családját is, akit aztán neked kell majd kiraknod.

2019. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! igen a korábbi liciteket nem néztem
2019. aug. 17. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A licitálás az utolsó órákban pörög fel. Piaci ár alatt nagyon ritkán kel el így lakás, esetleg kevésbé népszerű helyen lehet kifogni, de azon nem nyersz említésre méltó összeget.
2019. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!