Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen saját házba költözni,...

Milyen saját házba költözni, először külön a szülőktől, egyedül, mire készüljek?

Figyelt kérdés
Kicsit fura kérdés, de szeretnák a közeljövőben elköltözni a szüleimtől, és még sosem laktam külön tőlük. Eddig mindig ők fizettek mindent, tele volt a hűtő, gondoskdotak a háztartásról stb. szóval ez egy baromi nagy és nehéz változás lesz, ez világos, de érdekelnének konrkétabb magánvélemények, ki hogy étle meg (és nem olyanokra gondolok, akik rossz családi háttér maitt menekültek otthonmról) és kinek mi volt a legnehezebb, elgurcsább, mi az, amire talán msot nem gondolok.
2019. aug. 25. 18:41
 1/7 A kérdező kommentje:
A sok elírásért elnézést, telefonon pötyögtem és nem olvastam át.
2019. aug. 25. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Hát ha nem akarsz hasonló szituációba kerülni csak idegenekkel (3-4en egy lakásban bérelve), akkor havi 100+rezsivel kalkulálhatsz egy garzonra/kisebb lakásra.


Bp-en ez már necces is.


Nem lenne érdemes még gyűjtögetned, hogy egy önrészed legyen egy lakáshoz?

2019. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mire gondoltál? Albérlet? Saját lakás? Ház? Egyedül laknál? Nem mindegy. Nekem a legfurcsább az volt hogy egy szál semmiben is mászkálhatok nyugodtan. Meg hogy mindig szabad a fürdőszoba.
2019. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Saját házat vennénk, vagy egy pici házat, vagy egy lakást. Van mindkettőből pár kinézve már, csak még nem döntöttünk, melyik. Nem Bp. hanem vidék, egy kisváros. A szüleimmel egy városban maradok, szóval közelé vannak emg a környék ismerős, itt nőttem fel. Csak az ledz más, hogy ezentúl tök egyedül leszek, egyedül fogok élni, és én fizetem a rezsit, nekem kell ellátnpm magam, takarítani, feltölteni a hűtőt, odafigyelni mindenre. Igazából nem tudom, hogy jobb lesz vagy rosszabb.. de az én döntésem volt, szeretnék egyedül lenni.
2019. aug. 25. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy városban maradsz a szüleiddel, akkor nem lesz semmi kirívó. Bármikor kérhetsz tőlük segítséget, mert helyben rendelkezésedre állnak.

A háztartás vezetésben is be tudnak segíteni. Nem kell mindig egyedül sem lenned, jöhetnek hozzád, és te is mehetsz hozzájuk hetente akár többször is.

Majd megszokod.

2019. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa lesz, hogy egyedül leszek, ha haza ersz.

Meg hogy bármennyire is nincs kedved, el kell menni boltba.

És hogy minden ott lesz, ahol hagytad.

Meg higy akkor jössz, mész, amikor akarsz, az és akkor jön at, amikor akar és addig is marad.

A rendrakás, takarítás, főzés majd kialakul.

Azt tartom még fintosnak, higy ha így dontottel és belevagsz, válj le a szuleidrol. Nem ugy, hogy többet nem beszéltek, de ne ott egyél minden nap, ne hordják neked a kaját, ne vásároljanak neked rendszeresen és legfőképp ne anyukád járjon át takarítani.

Akár fiú, akár lány vagy, ezek később csak a javadra válnak, ha most rendesen megtanusz egyedül élni.

2019. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó volt, jól éltem meg. Bár korábban is főztem, mostam, takarítottam előtte így az akkora újdonságként nem ért.
2019. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!