Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen város Békéscsaba,...

Milyen város Békéscsaba, milyen ott élni?

Figyelt kérdés

A párom ottani, a lehetséges jelöltek között van a város lakásváráslás szempontjából. Nem vagyunk már fiatalok, mindketten a 30-hoz konvergálunk, így már inkább családalapítás szempontjából érdeklődnék. Ami előny, hogy az ingatlanárak mérsékeltebbek mint más nagyobb városokban, viszont hátrány hogy kelet-Magyarország és nehezebb munkát találni, főleg ami jól is fizet. Személy szerint vendéglátós vagyok, konyhán dolgozok.


Maga a város nekem bejön, de ez ugye nem döntő szempont.

Fontos még a közbiztonság. Sok a "rosszarcú" a városban?


Köszönöm a válaszokat.


2019. aug. 29. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyulai vagyok, Gyulán több lehetőség van venséglátásban, mint Csabán, mert turisztikailag felkapottabb, de Csabán is vannak kocsmák, egy-két szórakozóhely.
2019. aug. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Békéscsabai vagyok. Egy szép, élhető városka Békéscsaba. És haldokló város. :( Éppen azért,mert munkalehetőségek nincsenek, vagy ami van, az is feketén, és kevés pénzért. Én már Budapesten élek, több, mint 10 éve. Nekem nem sikerült itt munkát találnom. Ahogy az egykori osztálytársaim 40-50%-ának sem. Rendszeresen járok haza. A várost igyekeznek építeni-szépitgetni (új kerékpárutak, Csabagyöngye, élővíz-csatorna partja, sétálóutca) de ez a munkahelyek hiányán nem segít. Évről-évre egyre néptelenebbek az utcák. Egyre többen költöznek el a munka miatt. Az én generációm még visszajár látogatni a szüleit, de a gyerekeim generációja a nagyszülők halála után már bem fog visszajárni. Ez egy elnéptelenedő, haldokló városka. Írom ezt úgy, hogy nahyon szeretem ezt a várost, és vérzik a szívem érte.

Halgass az első válaszolóra, különösen vendéglátósként. Gyula a várfürdő és a turizmus miatt sokkal több lehetőséget rejt. Az elmúlt 10-20 évben szépségben is lehagyták Csabát. Szép, virágos utcácskák, rendbe rakott házacskák, rengeteg panzió, apartman. Az élővíz-csatorna partja is sokkal szebb, minta csabai rész. Gyula sokkal jobban tudott élni a lehetőségeivel.

2019. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint Békéscsabán nem sikerült munkát találnom, és emiatt költöztem Budapestre. Félreérthető voltam. Az előző hozzászóló.
2019. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz város, de szerintem Gyula szebb, élhetőbb.
2019. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Whitewolf19 válasza:
100%
Kelet Magyarország egyre magára hagyatottabb... először a falvak váltak.. de most már a városokban is érződik, sajnálom Békéscsabát is.. a megye sajnos nekem sem adott lehetőséget, pedig megpróbáltam.. "Kényszerűségből visz más felé az út" - mondhatni. De nem felejtem el soha, és Isten tudja.. talán visszatérhetek én is, többi honfitársam is.
2019. szept. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nekóstolgasss válasza:
18%
Nyugodt,biztonságos,olcsó kisváros.Szórakozni van lehetőség,de csak 7végén és a lányok sajnos itt is pénzéhesek és királylányoknak képzelik magukat.Amúgy jó hely,van minden kicsiben. ;)
2020. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!