Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megérné felvennünk...

Szerintetek megérné felvennünk a CSOK-ot az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Új lakást vagy házat szeretnék vásárolni Budapesten. Én 32 éves vagyok, feleségem 28, már van egy fél éves kislányunk. Valószínűbb, hogy csak 2 gyereket szeretnénk, mégis a 3 gyerekes CSOK-on gondolkodok, mert a 3 is "benne van a pakliban". (Lehet, hogy mégis lesz haramadik, vagy ha nem, akkor is jobban megéri állítólag, mint a 2 gyerekes CSOK. Nekem biztos állásom van, és a budapesti átlagfizetés dupláját keresem. A párom Gyeden van egyelőre. Van már egy 1,5 szobás felújításra szoruló házzunk, ami kb 20-22 milliót érhet. Ennek 50%-os tulajdonosa vagyok, de ez a ház kicsi lenne nekünk 2 gyerekkel.

2019. szept. 3. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

10 + 10 millió csak újépítésűre jár, a "sima" csok pedig 10 millió forintról szól. Ha igénybe veszitek a sima csok-ot plusz a babaváró hitelt 10 millió, eladjátok a részedet (nehéz lesz) a házból, megint csak kb. 10 millió. Ehhez nem tudom, nem valószínű de lehetséges még hitelt felvenni.


Akkor is, 35 millió forintból Budapesten csak egy ugyanilyen 1.5, max 2 szobás lakást tudtok venni, ami megint csak kicsi lesz. 2-3 gyerek plusz nektek már legalább 100m2 tér kell, ami lakásban megfizethetetlen, házban pláne, esetleg agglomeráció, de akkor is csak valami kádárkocka fér a keretbe.


Nyíregyházán (Keleten, kérem...) kerülnek 250-300 ezer ft / m2 árba a házak, és ezek közül sok foglalkozós. Akkor Budapesten?


Nem akarlak elkeseríteni de ez van.

2019. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A jelenlegi ingatlanodnak ki a társtulajdonosa? Ő nem tud/akar kivásárolni? Vagy ha szülő, esetleg fedezetként felmutatni a banknak az ingatlant? Ezt persze a CSOK mellé.
2019. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!