Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jogerős hagyatéki végzéssel...

Jogerős hagyatéki végzéssel el lehet adni a lakást, mielőtt a földhivatal bejegyzi a változást?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezném, akiknek ebben van tapasztalatuk.

A tulajdonos elhunyt, néhány hónapot vártunk a hagyatéki végzésre, ami azonnal, az első tárgyaláson jogerős lett, mert az örökösök lemondtak a fellebbezési jogukról.


A közjegyző beadta az iratokat a földhivatalba, ahol akár több hónapot is várni kell, hogy bejegyezzék a változást.

Az új tulajdonosok (örökösök) mielőbb el akarják adni a lakást, mert most üresen áll és félnek, hogy valaki betörhet vagy akár be is költözhet.

Ez így jogilag lehetséges?



2019. szept. 8. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Az eladók egyike menjen el egy jogászoz és adja elő, ami a kérdéseben van leírva. Ha a jogász elkészíti az adásvételi szerződést - és akad rá vevő - akkor nincs is akadálya.
2019. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehetséges, miután a tulajdonosnak alá kell írnia azg adásvételit. A halott higy ír alá?
2019. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszadó: NEM AZT KÉRDEZTEM, HOGY KÉRDEZZEM-E UGYANEZT A JOGÁSZTÓL, HANEM AZ OLVASÓKTÓL KÉRDEZTEM, HOGY VAN-E VALAKINEK EBBEN TAPASZTALATA!


Ezt írtam: "Olyanoktól kérdezném, akiknek ebben van tapasztalatuk."


A jogászok, akiket ismerek, egy rövid tanácsadásért elkérnek 20-25 ezer forintot.

Nyilván, előbb-utóbb szükségem lesz jogászra, de tapasztalatból tudom, hogy sokkal jobban járok, ha előtte felkészülök a kérdésekkel és egyeztetek a többi tulajdonossal is.

EZÉRT TETTEM FEL ITT A KÉRDÉSEMET!

2019. szept. 8. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Kosz a nullát,végülis a kérdésre válaszoltam, de nem gáz. További sok sok sikert.
2019. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszadó: VAN EBBEN SZEMÉLYES TAPASZTALATOD, VAGY CSAK NEM ÉRTED ÉS TIPPELSZ?


Az elhunyt nyilván már megszűnt létezni, mint tulajdonos, ehhez elég egy halotti anyakönyvi kivonat!


Ismételten kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akiknek ebben van saját tapasztalatuk!!!

2019. szept. 8. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van.


"Mikor adható el a megörökölt ingatlan?


A megörökölt ingatlant gyakorlatilag attól a naptól fogva el tudjuk adni, hogy a jogerős hagyatékátadó végzés a földhivatalba megérkezett és a tulajdoni lapon a széljegyzés megtörtént. Ilyen esetekben – mivel még nincs bejegyezve az ingatlan-nyilvántartásba az örökös, mint tulajdonos – az okiratszerkesztő közjegyző vagy ügyvéd minden esetben elkéri a jogerős hagyatékátadó végzés eredeti példányát, illetve ellenőrzi, hogy a földhivatalba is ugyanaz az okirat került-e benyújtásra. Nem kizárt az sem, hogy a hagyatéki eljárás során kerüljön sor az ingatlanra vonatkozóan szerződés megkötésére, azonban ilyenkor még csak előszerződést lehet kötni azzal, hogy az örökösök tulajdonjogának bejegyzését követően, vagy legkorábban a fent említett jogerős hagyatékátadó végzés széljegyzésekor a felek végleges adásvételi szerződést kötnek."

2019. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os válaszadó: KÖSZÖNÖM!


VÉGRE EGY NORMÁLIS EMBER, NORMÁLIS VÁLASSZAL! :-)

2019. szept. 8. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem szívesen, miután a 2. és a 4. válasz is az enyém volt, de ne zavarjon.
2019. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!