Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki kell fizetnem az illetéket...

Ki kell fizetnem az illetéket a telek eladása előtt?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy telket pár hónapja, most viszont úgy alakult, hogy el kell adnom. Az illetékkel kapcsolatban annyit tudok, hogy 4 éven belül ha építkezek, akkor nem kell kifizetni, így én ezt nem is tettem meg. Most, hogy eladnám, eladás előtt ki kell fizetnem? Vagy ráér utána is?
2019. szept. 11. 13:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy az illetéket mikor kell fizetni, ezt érdeklődd meg a helyi önkormányzatnál! Viszont így sem úszod meg olcsón, mert ha egy tulajdonodba került üres telket 15 éven belül adsz el, akkor az eladási ár 15%-át adóban be kell fizetned, 15 év után adómentes csak!
2019. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!