Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Örökség elosztás ilyen helyzetben?

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy ezt a szituációt Ti hogy oldanátok meg?

Az a helyzet, hogy nekem van 1 testvérem aki jelenleg a családi házunkban lakik, mi pedig az ő házában anyummal (nemrég apám meghalt). Nem lényeg hogy miért lett felcserélve a két ház, és az sem hogy jelenleg tesóm költ a családira mi pedig az övére.

A kérdésem ott kezdődne, ha anyám egyszer meghal majd (és ne legyen félre értés nem ezt várom és nem vagyok kapzsi, remélem sokáig fog élni), akkor ti hogy intéznétek a ház fele fizetését? Ez a ház amiben most lakunk jelenleg még hitel alatt van és nem tudom meddig, valamint tesóm kicsit pénzéhes, rafkósabb ilyen téren, ha le is jár a hitel lehet nem fog annyit érni mint a családi ház fele/ nem veszik meg itt a házat egyéb okok miatt (környezet), ilyenkor ti mit tennétek? Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet nem bunkón de mégis lényegre törően ha oda jutnátok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: ház, örökség, ingatlan

szept. 11. 15:34  Privát üzenet  

A válaszok
Kérnék egy hivatalos értékbecslőt, abba nem köthet bele, hogy de hát annyiért úgysem lehet eladni.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 11. 21:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat kicsit másképp fogalmazva:

Mennyi időt várnátok rá hogy fizessen? Mi az ami normális? Nyílván 20 évet nem várnék az örökségre ha nekem is szükségem lenne rá, de ő meg berendezte a családit már...

# 2/4Időpont szept. 12. 04:48 Privát üzenet
A konkrét tulajdonviszonyok jelenleg mik? (ez a lényeg) A többi a kettőtök jelleme szerint fog alakulni.

A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 13. 21:41 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Édesanyád esetleges halála után az a ház öröklődne, ami az ő tulajdona tehát, amiben a testvéred él. Sejtem, hogy édesapád halála után (ha 2013 után halt meg, amikor változott az öröklési törvény), a ház a feleségére (édesanyádra) és a gyermekeire (testvéred és Te) íródott, mindenkire 1/3-1/3-ad arányban, ha nem született más egyezség az örökség letárgyalásakor. Ha született, akkor azt az eljáró közjegyző jóváhagyta, mint olyat, ami nem törvénysértő. Ha édesapád 2013 előtt halt meg, akkor édesanyád nem örökölt. Tiétek lett a testvéreddel fele-fele tulajdoni joggal.

Tehát ti az édesanyád 1/3 részét öröklitek 1/6-1/6-od részben (ha más egyezség nem jön létre az örökösök - a testvéred és Te - között és a közjegyző is jóváhagyja). A lakás berendezése a testvéredé, tehát nem képezi örökség tárgyát.

A testvéred háza, amiben most laktok édesanyáddal, a fenti örökségtől független. A berendezése azé, aki megvásárolta és most is tartja. Az esetleges - még meglevő hitel - azt terheli, aki felvette.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnap 11:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tud még valaki egyáltalán hitel nélkül házat/lakást venni a mai ingatlanpiaci helyzetben Magyarországon?
Hogyn tárgyaljak Tovább egy ilyen helyzetben?
Fiatalok, akik nagyobb városokban gondolkodtok! Ti hogyan tervezitek megvásárolni első lakásotokat ebben az ingatlanpiaci helyzetben? Mivel készültök anyagilag?
A tulajdonomban 3/4-ed részben lévő lakás 1/4-ed részét árverés útján megvette egy ismeretlen vevő. Nem tudom felvenni Vele a kapcsolatot, Ő sem keres. Nem tudom mi a szándéka....
Örököltem anyukámtól egy házat. A jogerős végzés megkaptam. Mennyi időn belül lehet eladni ezek után a házat? Ha lehet olyan írjon aki volt hasonló helyzetben vagy esetleg ért is hozzá.
Ilyen helyzetben dupla illeték van?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!