Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vásárlásnál mire...

Családi ház vásárlásnál mire figyeljünk?

Figyelt kérdés
A napokban mennénk megnézni egy falusi családi házat. Ránézésre a fotókon jó állapotban van, ablakcserék is voltak, tiszta, rendezett szobákkal és palatetővel bír. A fűtés gázkonvektorral megoldott. Mi az, amit érdemes alaposan megnézni, konkrétan megkérdezni, listába felvenni? Friss házasok vagyunk, első otthonunkat keressük, szóval tapasztalatunk nem nagyon van. Köszi.
2019. szept. 23. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Remélem, azt már átgondoltátok, hogy hogyan oldjátok meg a munkába járást. Fiatal házasok vagytok, tehát várató, hogy majd jön a baba, aki bölcsődés, óvodás, iskolás lesz. Vannak ilyen intézmények, meg üzlet és orvos a közelben?

Önkormányzatnál érdeklődjetek a leendő szomszédaitok felől.

Nézzétek meg a kertet, milyen fáik nyúlnak át hozzátok. Eltűritek? Mi van a kertben? Szerettek kertészkedni? Vele bírtok a napi munka után is, baba mellett?

Milyen régi a ház? Ha nemrég volt festve, akkor alighanem eladás előtt a repedéseket tüntették el, se az is lehet, úgy alakult, hogy el kell adniuk...

Másoknak lehetnek jobb ötletei is.

2019. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Statikust vigyetek, de ne szóljatok senkinek, mert a sok nagyokos majd megpróbál úgy lebeszélni, mintha az ő pénze lenne.

Közben meg rohadt sok múlik rajta.

2019. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

Érdemes megnézni, hogy nem-e vizesedik a fal alulról. A repedéseket is érdemes figyelni, mind kívülről, mind belülről. Beázásnyomokat is lehet keresni.

Fontos hogy a ház megvásárlása ne vigye el minden pénzeteket, legyen miből a felmerülő problémákat megoldani.

2019. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Ha vályog meg se nézzetek 99% hogy nincs alsó vízszigeteles. Pótlása nehéz és költséges. Padlásra mindenkéop fel kell menni. Azt még laikusként is látnod kell rohadt vagy szu rágta e a tető faszerkezete. Ez fontos mert egy tetőcsere egy vagyon. Ha statikust nem akarsz de egy sokat látott kőmüvest érdemes vinni ha ti nem értetek hozzá. Egyébként a gázkonvektoros fűtést én mindenképp hátrànynak érzem. Nem jó. Pazarló elavult drága. Fiatalok vagytok azt mindenképp cserélni kell pl kondenzácuós kazánra radiátorral. Az még plusz min. 1.5 milla. Ezzel is kalkulàljatok. Csak mert olcsó ne vegyétek meg. Falu jó hely de nagyváros városok közelében. Legyen munka is. Belinkelhettél volna hirdetést is képekkel.
2019. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Az ideális kocka ház az, ami nincs leszigetelve és látszik hogy régen festették ki.

A viszonylag új külső szigetelés és friss belső festés minden hibát eltakar, főleg akkor ha belül is dryvit hálózták a falakat. Ilyenkor statikust nem érdemes hívni, mert, ők sem látnak be az alap és a téglák közé.

Ha a tetőbe minden oldalról belenézel és nem hullámos akkor jó, de ellenőrizni kell a gerendákat rohadnak-e.

Ami nagyon fontos mióta van eresz csatorna a házon, és mióta vezetik el a vizet az alaptól (ha elvezetik). Mivel a régi házak süllyedésének legfőbb oka emiatt következik be.

Falnedvességet érdemes nézni. Ha az eső vizet elvezetik és mégis vizes, akkor nincs vízszigetelése a háznak.

Ha nincs csatorna akkor meg kell kérdezni milyen gyakran kell kiszívatni a gödröt. Itt minél nagyobb számot mondanak annál rosszabb a helyzet, mert akkor valószínűleg nincs alja és hézagosan falazták. Emiatt a kakitól előbb utóbb feltelik. Évente kétszer ajánlatos ezt megcsináltatni, de függ a méretétől is persze.

2019. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Hozzáértő embert vigyetek magatokkal. Fűtésrendszer, falak állapota, esetleges vizesedések, vízvezeték hálózat, szennyvíz elvezetés, elektromos hálózat, tető. Talán ezek a főbb pontok, amik nagyon sokba kerülhetnek, ha gond van.

Tényleg hozzáértő ember nézze át, mert a kérdéseitekre azt mondanak, amit akarnak.

Tulajdonjognak is utána kell nézni. De ezt elvileg majd az ügyvéd megteszi. Pl. Nehogy közös kert, udvar legyen valakivel.

2019. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jókat írtak. Tényleg érdemes átnézetni hozzáértővel. Mi a szomszédokkal szívtuk nagyon meg. Akárhányszor ott voltunk, nem voltak ott (nyilván tudták, mikorra hívjanak). Csöves, alkoholista banda ezer gyerekkel, mindegyik tetves, nem fürdenek, legutóbb a védőnők takaríttatták ki a házat, olyan állapotok voltak. Kutyaszar, óbégatás, nagyon szégyellek vendégeket hívni miattuk. Rengeteg egér, bűz, nyáron tömérdek döglégy....
2019. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
szomszédokkal én is megszívtam..
2019. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

hát még én, és hiába néztem meg előtte mindenféle időpontban a házat vagy 30x, megcumiztam én is.

Valahogy mindig sikerül kifognom ilyen exhibicionista szomszédokat, akik azt hiszik, én leszek a nézőközönségük.

2019. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
A mi szomszédaink meg átbámulnak :) úgy érzem magam, mint ha a Való Világban lennék, mert akárhányszor kimegyek, valaki mindig néz, rohadtul idegesítő. Már átszóltam, beszóltam, de mint a zombik, bámulnak át, kukucskálnak, mi történik nálunk.
2019. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!