Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik e egy olyan hivatal...

Létezik e egy olyan hivatal ahol ingyenesen meg állapithatod hogy érvényes e egy adásvételi szerződés vagy nem?

Figyelt kérdés

Azt már hallottam hogy vannak olyan ingatlan jogban jártás ügyvédek akik ilyesmivel foglalkoznak , viszont ha már az ember le tudja ellenőriztetni az okmányainak az érvényességét a hivatalban akkor elvileg le kéne tudja ellenőriztetni egy ( meglehetősen ) fontos szerződésnek az érvényességét is ...


Vagy esetleg nagyon el vagyok tájolva ?



2019. szept. 24. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El. (vagy tájolva). Nincs ilyen hivatal. Aláírta a két fél, érvényes. Ügyvédhez lehet fordulni, azért is, hogy elmagyarázza, mi áll benne (ha kell), hogy lehet kimászni belőle, vagy ha bármi egyéb segítség kell.
2019. szept. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne volna érvényes?

Ellenőrizd le az ügyvédet a Kamaránál!

De ha nem lenne kamarai tag, attól még érvényes a szerződés, ha a két fél megkötötte.

(Csak akkor fel kell jelenteni.)

2019. szept. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlan adásvetelihez eleve kötelező az ügyvédi ellenjegyzés. Mit mondott a szerződést készítő/ellenjegyző ügyvéd? Nem bíztok az ügyvédben, aki ezt a szerződést csinálta? Vagy nektek nem volt saját ügyvédetek? Esetleg másik ügyvédet megkérdezni ebben az esetben? Vagy ügyvédi kamarához fordulni? Hogy merült fel, hogy "nem érvényes az adásvételi?" Tulajdoni lap ott volt, láttatok a szerződés megkötésekor?
2019. szept. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ám most nem egy velem kapcsolatos esetről van szó konkrétan , csak most éppen azon gondolkozom hogy vennék ingatlant a közeljövőben és már hallottam olyan történeteket hogy utólag kiderült hogy az adásvételi szerződés érvéntelen , szóval csupán emiatt vagyok erre kíváncsi ...


Egyébként meg kösz a válaszokat !

2019. szept. 24. 07:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd előtt kötitek, hogy lenne már érvénytelen? Itt elég sok pénz forog kockán, ésszel intézi az ember. Általában ezért a vevő választ ügyvédet. Oda kell figyelni mit írsz alá. Utána hiába mutogatod bárkinek, hogy szerinted érvénytelen.
2019. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!