Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Generációm, fiatal 30-asok!...

Generációm, fiatal 30-asok! Hogy álltok az ingatlanokkal? Van már saját?

Figyelt kérdés
Tehát van saját házatok/lakásotok? Ha van, hogyan jutottatok hozzá? Spórolással, segítséggel, örökléssel, vagy hitellel? Ha nincs, hogy áll a spórolás?

2019. okt. 6. 19:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Van, saját lakás. Szülői segítséggel van, még akkor lett véve, mikor alacsonyak voltak az árak. Eddig albérletben laktunk többedmagunkkal a párommal, mert egyetemre jártunk, aztán levelezőre mesterképzésre és mellette dolgoztunk. 2 év alatt félreraktam 2milliót és vettem egy kis kocsit. Páromnak szintúgy kb. ennyi megtakarítása van. Most költözünk be a lakásba, a terv, hogy 2-4 év lakunk ott, majd eladjuk és megyünk családi házba.
2019. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Pesten élek, 30 évesen nincs lakásom, ebben közre játszanak az árak, a szülői-családi hátterem és a saját hülyeségem is.


Egyrészt elég későn 26-27 évesen kezdtem szakmában dolgozni, előtte csak diákmunka, meg kisebb melók, így gyakorlatilag 3-3,5 év alatt jutottam el a nulláról oda ahol most vagyok. Ha kicsit kevésbé cseszem el az egyetemen az időt, hamarabb állok munkába, akkor talán lett volna hitellel lakásom.


Sajnos családom se tudott segíteni, anyám minimál béres, apám alkoholista volt így soha nem volt tartalékunk.


Legtöbb ismerősömnek még egyetemre vettek lakást, vagy közvetlen utána, akkoriban 6-8 millióért voltak, vagy jobbak 10-12 körül, ma meg már az önerő kell lassan ennyi legyen.


Másik opció, hogy vidéken venni lakást. Építőiparban rengetegen feljárnak, és hétvégére mennek haza, addig meg 3-4-en laknak együtt. Vagy ingáznak. Csak a vidéki lakással meg úgy vagyok, hogy akkor szeretném, ha már van párom, családom, és lehet fixen lakni. Most egyedül kiköltöznék valahova, akkor a szociális életemnek nem tenne jót.

2019. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Még nincsen saját, éppen most nézegetünk, de itt felénk (Sopron), ugyanúgy elszálltak az árak, mint Budapesten vagy megyeszékhelyeken. Hitelre fogjuk venni, de mindketten Ausztriában dolgozunk, 31 vagyok, párom 34.
2019. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Videken van sajat haz, meg huszonevesen vettem, kulfoldi munkabol. De uresen all.

Jelenleg megyeszekhelyen alberletben vagyok, munkahely tamogatja, igy 15 perc utazok menet jovet meloba. Sajatbol meg 30-30 perc

Tervben van a varosban sajatot venni, eladom a videkit, szulok meg segitenek kicsit, a maradek meg hitel, aminek egy reszet szinten a munkahely torleszti, alberlettamogatas helyett.

2019. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Most vettünk megyeszèkhelyen felesègemmel egy 100 m2 körüli lakást kertvárosban.

Szülői segítsèg, spórolás (+rengeteg maszek munka èjjel, hètvègèn), csok, hitel. 32 èvesek vagyunk, nemrèg indult be a karrier 8 èv egyetem után.

2019. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na nem is állunk olyan rosszul. Sok sikert, és gyűjtögetést kívánok mindenkinek.
2019. okt. 6. 22:20
 7/20 anonim ***** válasza:
Budapest közvetlen agglomerációjában van saját lakásunk. Két éve vettük a párommal, minimális önerővel, hitelre.
2019. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Debrecenben most keresem a tökéletest. Legkésőbb januárra szeretném ha meglenne.

Spórolással lett az önerő + valamennyi hitel. Lakásfüggő lesz, hogy mennyit kell felvenni mellé.

Bár még nem vagyok 30, de azért válaszoltam.

28/N

2019. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az csak külön pozitívum, ha már képes vagy erre még fiatalabban. Azért kérdeztem a fiatal 30-asokat, mert előtte szinte lehetetlen annyit összespórolni, főleg ha az embernek nincs párkapcsolata aki állná a felét.
2019. okt. 7. 14:51
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Van, tavasszal vettünk egy kisebb főváros közeli lakáskát, saját, spórolt önerő (7M), családi kényszersegítség (3M) és hitel (15M) mellett. Most épp az 1M illeték megszülésén izzadunk a párhuzamosan fizetett laskáhitel (86e), albérlet (100e) és két LTP (50e) mellett. Csak azért írom le, hogy ha valaki épp lakást akar venni, akkor kalkulálja bele ezeket az "apró" költségeket is, mert mi lazábban kezeltük, és most kicsit cumi van.


A beköltözésre várunk, ha egyszer túléljük, akkor már "csak" a bankot kell valahogy kiizzadni.

2019. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!