Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van valamilyen jogcímen...

Van valamilyen jogcímen támogatás, amivel hiteltörlesztő egy részét állná a munkáltató?

Figyelt kérdés
Közszféra esetén van ilyen támogatás, amivel a törlesztő egy részét állja az állam, pl. utazási költségtérítés helyett? Az albérlet támogatáson kívül?
2019. okt. 7. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Én nem tudok róla, hogy lenne még ilyen. Esetleg közvetlen vezető felé egy kérdést megérhet. Régebben volt erre lehetőség (közszférában nem tudom), de ezt is megadóztatták, mint mindent, így már nincs túl sok haszna.


Esetleg a törlesztő mértékétől függően érdemes lehet az egészségpénztárt kihasználni. Az önsegélyező füléből törleszthető a hitel egy része (huszonpár ezer forint), aminek ~16%-át jóváírják adóbevalláskor. Nem sok, de a semminél picit több. Hátránya, hogy baromira oda kell figyelni rá, hogy az önsegélyezőben legyen mindig elég pénz.

2019. okt. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 ezt nem teljesen értem, mi az az önsegélyező fül...? Egyébként köszönöm.
2019. okt. 7. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:
2019 től ez a lehetőség már nincs
2019. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van egészségpénztári számlád, akkor:

Minden olyan összeg, ami 180 napja rendelkezésre áll a számládon, önsegélyező zsebbe kerül. Ez különböző szociális "önsegélyezésekre" használható fel, mint pl. szülés esetén születési támogatás igénybevétele. Nem történik más, mint hogy kérheted, hogy az önsegélyező zsebben lévő összeget utalják ki a rendes számládra (ez adóvisszatérítésnél elég jó kamatozású megtakarításnak számít ma).

Vagy, havi szinten törlesztheted belőle a hiteled egy részét. A lényege csupán annyi, hogy 20% adóvisszatérítés történik a befizetett összeg után, de maximum 150 ezer forint értékig. Vagyis, ha én egy évben a lehetséges maximális összeget törlesztem belőle, ami huszonpár ezer forint (legyen 25 ezer az egyszerűség kedvéért), az évi 12x25 ezer, vagy is 300 ezer forint. Ennek a 20%-a adóbevallás környékén jóváírásra kerül az ep számlán, ami 60 ezer forint. Kb. Nem sok, de a semminél több. Cserébe figyelni kell rá, hogy az önsegélyező zsebbe mindig kerüljön át megfelelő összeg, ami 180 napnál régebbi. Azoknak van értelme ezzel foglalkozni, akik átlátják és kellően spúrok ahhoz, hogy az aprópénzeket leakasszák ilyenek után. ;) Nekünk eme módszerrel pl. majdnem visszajön egy havi törlesztőnk egy évben. Illetve gyerek születésnél is vissza fogunk utaltatni 750 ezret. Két ep számláról ez a két önsegélyezés még jól nyomon követhető a kártya mindennapos használata mellett is. Érdemes nézegetni a honlapot mire is lehet használni egy egészségpénztárat és kihasználni.

2019. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!