Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ingatlan ára 35 millió...

Egy ingatlan ára 35 millió Ft. Két vevő együttesen vásárolja meg. Egyikük (A vevő) 27 millió Ft-ot, másikuk (B vevő) 8 millió Ft-ot fizet. Az ingatlan tulajdoni lapjára milyen tulajdoni hányaddal kell a vevőket bejegyezni?

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 04:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%

Tisztelt 10. Válaszoló!

Hogy jobban megértsed (és ne akarjad tanítani apádat gyereket csinálni)! az 1, mint végeredmény, pontosan azt bizonyítja (matematikai feladvány bizonyításának is nevezik), hogy a levezetés helyes. Talán okosabban tettem volna, ha 1/1-et írok ki... Mit is jelent ez? Azt, hogy kettejük részaránya, ahogyan én meghatároztam - helyes, mert kettejük EGYÜTTES hányada egyenlő 1.

Igyekeztem úgy megmagyarázni, hogy megértsed és megértse mindenki, aki lepontozott, mert a lepontozás őket minősíti és nem engem. Előre köszönöm a megértésedet, meg másokét is.

2019. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

egyrészt, két törtet felírni tizedestört alakban és ezeket összeadni, majd kideríteni, hogy nini, az minden csak nem bizonyítás. (a közös többszörösös rész meg konkrétan baromság)


másrészt, nem ennyi lesz a tulajdoni hányaduk. lehet ennyi is, sőt van logika abban, hogy ennyi legyen, de, mint ahogy ezt már korábban leírtuk, nem feltétlenül lesz ennyi.


tehát egészen konkrétan nulla, mit sikerült hozzátenned a dologhoz. ezért pontoztak le. (most már én is, hogy érezd a törődést)

2019. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

Tisztelt 12. Válaszoló!

Nem értek veled egyet abban, hogy két törtet tizedes alakban felírni baromság. Bizonyítok: pl. 1/2 = 1:2=0,5. Tehát 1/2=0,5.

A továbbiakkal egyetértek, csak abszolút logikátlannak találom azt, hogy valaki a 35 milliót érő ingatlanba befektet 27 milliót, de a tulajdoni hányada csak pl. 1/2 egyen, de előfordulHAT.

Részemről az ügyet lezártam, szerintem a bizonyítás cáfolhatatlanul megtörtént. Minden jót.

2019. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

ssaa!


Gratulálok a számításodhoz, tehát 27/216-od, illetve 8/216-od lesz a két vásárló tulajdonrésze. A maradék 181/216-od részre akkor én igényt tartanék.

2019. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt 14-es.

Gratulálok, igazad van! Zöld kezet adtam neked.

Ugyan azt írtam hogy az üggyel már nem foglalkozom, de elfelejtettem a "pipát" kitörölni, így megjelent a válaszod a hozzászólók között. Talán a Sors akarta így? Köszönöm. Maradjunk annyiban, hogy az új ingatlan 27/35-öd, illetve 8/35-öd részben íródik a vevőkre (más egyezség híján).

2019. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%

ssaa biztos politikus, mert ugyan számolni azt nem tud, de megfelelően nagyképű és még meg is magyarázza:)

Gratulálok!

2019. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!