Hegyen laknátok?

Figyelt kérdés

Lehet nem a megfelelő téma, de érdemes lehet hegyen lakni?

A hegyet nem hegységnek értem. Hanem olyan hegynek, amit faluhelyen mondanak. Ahol van pince, az emberek szőlőt szoktak termeszteni. Kisebb dombos részek a falu magassága felett.

Ide értelemszerűen a csatornát nem lehet kivezetnék csak a villanyt és a vizet. A gázt se lehet szerintem.


Ezen kívül a betöréstől félek. Nem tudom mi lenne a megoldás. Falut és a hegyet egy vasúti átjáró és vasúti sín válassza el. Az utak terep utak. Erdő mindenhol kivéve ott ahol pincék vannak és ott ahol viszonylag üres a terüle, ott körbe van csak erdős rész.


Megyeszékhely 30 percre lenne, falu max 3 percre kocsival, gyalog se sokkal több. Első kis város 8 percre, másik 10 percre. A hegyen egyébként csend van, tiszta levegő, nyugalom. Szomszédok nincsenek. Állatokat szeretnék tartani, kertészkedni. Ami kell a kis városból beszerezhető, de a nagyvárosban lenne a munka ami 30 percre lenne.


Kivitelezhető ez az életforma valahogyan? Ha igen hogy? Mik az érvek és ellenérvek?



2019. okt. 20. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégi háznak tökéletes lenne, viszont terepadottságtól függ, hogy télen mennyire lehet ott közlekedni autóval. Ha agyagos a talaj, akkor viszont egy kis esőtől járhatatlan lesz az út még komolyabb terepre szánt autóval is.


A másik fő probléma a közművek kiépítése csillagászati összegbe kerül és gondolom nincs a telek határán.

2019. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen értem a kérdésed.

Felénk nagyon sokan kiköltöztek már a panelból a hegyre .

A pár pincéből utca sor lett . Szennyvíz csatorna kivételével minden van . Ha már van egy lakó,aki be is van jelentkezve,akkor az önkormányzat télen havazás idején járhatóvá teszi autók számára is az utat. Előbb van itt járható ut,mint a város egyes részein .

Kell 2 jó kutya,és a terület bekeritve az állatok miatt.

Telefonon bármikor lehet segítséget kérni,ha muszály .

2019. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Miért ne? Mai vilagban ha autó van és elerhető a munka akkor mindegy hol laksz. Persze előbb utána kell jarni mibe kerülnek a közművek behozatala. Mert lehet olyan összeg hogy nem éri meg a beleölt pénzt. Mielőtt megveszed utána kell járni.
2019. okt. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak akkor, ha van az utcába kábeles szélessávu net. A csatorna nélkül meg lehet lenni, gázkazánhelyett a víz levegő hőszvattyú jó megoldás lehet, bár drágább. Bár ha hozzávesszük a gáz bevezetését a telkedre, valószínűleg jóval olcsóbb lesz.

A villany lesz a legfontosabb, a szolgáltatótól kell lekérdezni meddig bővíthető a hálózatod. pl: most van 10A 1 fázison, nekedmeg lehet szükséged lesz 3x20-25A! Mert mindent villannyal kell előállítanod: fűtés, melegvíz, főzés sütés, aztán van mégmosógép,szárítógép, mosogató gép, hűtő, fagyasztó... kinek milyenek az igényei.

De persze fűtésre ott van a jó öreg vegyes kazán opció is :). Viszont ennek szüksége van egy megfelelő kéményre, rendszer mérettől függen 500-2000 literes puffer tartályra, mert csak ezzel szabályozható egy modern fűtési rendszer megfelelően. És így nem lesznek hőingások a házban. Költségbe ez valahol a hőszivattyú és a gázkazán között van félúton

2019. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen kívül a betöréstől félek"


Betörők baromi lusta emberek, nem szeretnek sokat mászni. Én is hegyen lakom, mindig a hegy alján lévő házakba szoktak betörni, nálunk a ritkán lakott hegytetőn még egy betörés sem volt.

2019. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!