Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az magyarok miért vesznek...

Az magyarok miért vesznek majd 1 milió forint négyzetméterenkénti lakást? Mindeki külföldi aki lakást vesz? Vagy ennyien keresnek 1 miliót havonta?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 23:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%

Ehhez nem kell 1 milliót keresni havonta.

A többség nem nulláról indul, hanem pl. cserél. Elad és ebből vesz. Tehát eladni is ugyanennyiért ad el.

Másik fele hitelt vesz fel + a családi megtakarítást is beleforgatják.

Különben 2018-ban 164 000 lakásvétel volt, mért ne lehetne, hogy ezt mind havi 1 milliót kereső ember vette meg? Az a magyarok 1%-a csak, miközben a magyarok 15%-a külföldön dolgozik.

2019. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%

1 millio forint negyzetmeterenkent tehat 200m2 es haz 200 millio forint?

nem sok magyar vesz ilyen hazat

2019. okt. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
30%

Ez mégis hogy jött ki?

-Különben 2018-ban 164 000 lakásvétel volt, mért ne lehetne, hogy ezt mind havi 1 milliót kereső ember vette meg? Az a magyarok 1%-a-

2019. okt. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
34%

Egyrészt ott a babavàró és a csok. Gyakorlatilag önerő nélkül tud a fiatal lakást venni most. Így azért nem túl nehéz, egy átlag keresetre megkapják. Más kérdés, hogy mi van, ha nem teljesítik majd a feltételeket. Akkor baj lesz, de az nem a mi bajunk.


A másik nagy csoport szerintem, akik korábban vásároltak ingatlant és most jó áron el tudják adni és tudnak helyette venni mást. Pl 7 éve vettem egy panelt 5 millióèrt. Akkor egy átlag, felújítandó kertes ház 12 körül volt. Szóval nagy volt a különbség. Most a panelom ér 30at,ugyanannyiért tudok felújítandó vagy teljesen jó állapotú kertest venni.

Nem én kerestem meg a különbözetet, 25 milliót nőtt az értéke az ingatlanomnak.


Szerintem nagyon kevesen tudnak teljesen önerőből lakást venni ilyen árak mellett. 1 milliót azért nagyon kevesen keresnek, átlag szerintem 2-300 ezret.


Illetve a külföldiek valóban beléptek a piacra, nekik még ilyen árak mellett is megéri befektetni.



Másik fő ok, amiért ennyien ugranak bele a tularazott lakások vásárlásába: elszálltak az albérlet árak, gyakorlatilag olcsóbb a hitel lassan, mint az albérlet.

2019. okt. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%
Hát kissé furcsállom ezeket a számokat, én viszonylag jól keresek, mégis hitellel, megtakarítással is csak annyi pénzem vokt, hogy 70.000ft/négyzetmétert engedhettem meg magamnak... 80négyzetméter...
2019. okt. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként semmi értelme ilyen kérdéseknek. Igen, van, aki ilyen áron vesz. A 99% viszont szívja a fogát és tudja, hogy esélytelen ilyen árak mellett venni számára.

Gondold végig, egy átlag pàlyakezdő keres 200 ezret. Abból kifizeti az albit, a kaját a rezsit, buszberletet. Ha többen laknak az albiban is csoda, ha havi 20 ezret félre tud tenni. De aki jobban tud félre tenni, az is egy év alatt össze sem tud gyűjteni 1m2 lakás árát. Hogy venne így akár egy 50m2-es lakást?

Hitel vagy örökség.

Nagyon kevesen keresnek olyan sokat, amennyit írsz. Rengeteg végzett orvos és mérnök barátom van, még ők sem mernek álmodni a feléről sem. Nem reális fizu Magyarországon az 1 misi.

2019. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy kicsit is utánaszámolsz, rájössz, értelmetlen a kérdés.

.

"majd 1 milió forint négyzetméterenkénti lakást"

"ennyien keresnek 1 miliót havonta?"

Ebből következik, ha nettó egy millát keres valaki, rezsije nincs, nem eszik, nem iszik, akkor is egy 60m^2-es lakás 5 év tiszta jövedelme.

.

Befektetésnek vesznek sokan lakást (ha nem is a kérdezett áron), mert most jó üzletnek látszik.

Az állandó áremelkedés miatt többet hozhat egy lakás vétele, mint a banki kamat.

Ha viszont vége lesz ennek, akkor jön a nyekk!

2019. okt. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
39%
3: 1, 01205% Az jobb? Akkor jobban érteni, hogy a kérdésben a "mindenki" fogalma az emberek nagyon picike hányadát jelenti? Nem vesz mindenki lakást, nagyon nagyon kevesen vesznek, sokkal-sokkal kevesebben, mint akik 1 M fölött keresnek. Szerintem az emberek 20+ %-a keres 1 M fölött.
2019. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
26%

Babaváró hitel, csok, esetleg szülőkkel is vetetnek fel hitelt/eladatják a házukat (nem egy ilyet ismerek).

Utána meg majd szépen bebukják

2019. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Budapest belvárosában, műemlékházban van 127 m2-es lakásom és m2 ára most 800ezer.

(Mielőtt valaki nagyon felszívná magát, tanácsi lakás volt, amit 1989-ben vettem meg 4 millióért, 35 éves részletre, még mindig fizetem.)

A legelittebb budai részeket leszámítva, (Pesten kevés ilyen van) azért nem 1 millió/m2 áron mennek a lakások és ugye, nem kötelező mindenkinek a milliárdosok közé becuccolni.

2019. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!