Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom a gáz közüzemit...

LACIKA1990 kérdése:

Hogyan tudom a gáz közüzemit átíratni?

Figyelt kérdés

Röviden. Nagyapám meghalt néhány éve. Van egy özvegye, és az özvegy nevén van a gázóra, aki már jó pár éve nem tartózkodik az országban, megszakadt minden kapcsolat, nem elérhető. A távollétében hogyan tudnám átíratni a gázórát a saját nevemre??

Javaslatok, ötletek kellenének. Válaszokat előre is köszönöm.



2019. okt. 25. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Okirat hamisítással.
2019. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Akinek a gázóra a nevén van annak a beleegyezésével,halotti bizonyítványával az örökösödési eljárás után,vagy mint írták előttem.
2019. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

KÖzmű órákat csak akkor írnak át,ha viszed a tulajdoni lapot

hogy az ingatlana tiéd.

2019. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem, alberlő is átirathatja.
2019. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából jó lenne mindenképp szabályosan elintézni a dolgot. Lényegében ez egy örökölt családi ház, aminek a tulajdonjoga az enyém, megküldte az irattár a papírt. Csak hát ez a gázóra nyugtalanít. A víz, villany rendben, csak a gáz ilyen macerás. És továbbra is köszi a válaszokat.
2019. okt. 25. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem volt világos.

Leírásod alapján az özvegy örökölt.

Ha te vagy a tulajdonos, akkor kiváltod a tulajdoni lapot, besétállsz a gázmüvekbe, és áriratod az órát.

No problemo.

2019. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most lőn világosság mindenki számára.Tulajdoni lap,majd átíratás a gázműveknél.Miért nem lehet egy kérdést érthetően feltenni?
2019. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!