Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy Budapest Első Kerületében...

Egy Budapest Első Kerületében lévő társasházban normálisabb a lakóközösség, mint egy újpalotai panelben vagy egy gyömrői családi házas övezetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyömrőn élek egy családi házban, de a „Budapesten kívüli” élet nem váltotta be a reményemet. Úgy érzem, hogy itt az emberek beleszólnak a másik életébe és nem tisztelik a másik ember személyes szféráját. Hasonló volt a tapasztalatom Újpalotán is. Most arra gondoltam, hogy beköltözöm az Első Kerületbe, Budapest belvárosába, mivel ott feltehetőleg – márcsak az ingatlanárakat figyelembe véve – normálisabb, kultúráltabb emberek élnek.
2019. nov. 2. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a személyes szférád melyik részét sértették meg. Falvakban simán rákérdeznek nem túl tapintatosan a jövedelmedre, meg fikázzák a munkádat, magánéleted meg nincs is. Ilyenre gondolsz? Egyébként én a XVI. kerületben élek, és tudnak az emberek egymásról sokat, de nem kötnek bele egymásba. Legalábbis a kertes házas részen. Van pár kisebb lakótelep, ott nem tudom, milyenek.
2019. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem kamu?

Akinek telik arra, hogy a Várban lakjon, az miért lakott korábban Újpalotán??????

2019. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Akinek telik arra, hogy a Várban lakjon, az miért lakott korábban Újpalotán??????"


Valahonnan el kell indulni :)

2019. nov. 3. 00:01
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Az első kerület nem a belváros.

Miért akarsz a várban lakni? Tele van turistával, az összes épület műemlék, beleszólnak még abba is, milyen ablakot raksz fel. Amennyiért ott lakást kapsz, annyiért Budapest sokkal jobb részein is.

2019. nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Miért akarsz a várban lakni? Tele van turistával, az összes épület műemlék, beleszólnak még abba is, milyen ablakot raksz fel. Amennyiért ott lakást kapsz, annyiért Budapest sokkal jobb részein is."


Nyilván nem lehet megváltoztatni a homlokzat arculatát, de nem is ez a lényeg. Sok a túrista, te ezt negatívumként hozod fel, szerintem pedig ez pont jó. Voltam arrafelé és nagyon élveztem, hogy mennyi túristát, mennyi kultúrált embert láttam.

2019. nov. 3. 00:55
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Azért annak az Első kerületnek a lakosságát nem az a kéttucat kétszintes házikó teszi ki fenn, a várban, meg az a néhány Naphegyi úri villa, hanem a Vízi- és a Krisztinaváros megfeketedett, benzingőzben fuldokló alsó része is, ami istenigazából semmivel nem kevésbé nyomasztó akármelyik Pesti résznél, sőt.
2019. nov. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális a kérdés, én a Vízivárosban lakom, egy társasházban, aminek zöld, csendes kertje van, imádok itt lakni!
2020. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!