Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri ingatlanközvetítőt...

Megéri ingatlanközvetítőt felkérni lakáseladásnál?

Figyelt kérdés
Miben tud konkrétan segíteni?Bárkinek bármilyen tapasztalat?
2019. nov. 4. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

A pénzedet lenyúlni mindenképp segít. Egyébként meg csak akadályozó tényező, mivel a házról semmit nem fog tudni mondani, ami egy vevőt érdekelne. Ezt csak az eladó tudja megmondani.


Ha nem képes az eladó akár baráti, ismerősi segítséggel egy épkézláb hirdetést feltenni a netre 2-3 helyre, az akkor mondjuk hogy meg is érdemli hogy az ingatlanos keresztbe tegyen neki...

2019. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
nem, de próbálkozni fognak aztán vagy becsicskulsz vagy napi 5-6 elküldesz az anyukájába, amúgy kemény legyél mert ezek paraziták
2019. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Az elfogultságot (első két válasz) tedd félre és gondold végig, mennyi időt és energiát tudsz erre fordítani.

Mutogatni a lakást, felvenni a telefont, magyarázni, egyezkedni stb.

Ha van erre időd és energiád és neked megéri azért a pénzért amit az ingatlanosnak kifizetnél akkor nem éri meg ingatlanost fogadni.

Ha az ingatlan egy másik városban van, várhatóan hosszabb lesz az értékesítés, nincs időd foglalkozni vele akkor egyértelműen megéri az ingatlanos.


Mérlegelni neked kell!

2019. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
#3 nem kell magyarázkodni, csak egy normális, minden lényeges információt tartalmazó hirdetést feltenni, legalább utcanévvel, ALAPRAJZZAL (kézzel rajzolt is jó), illetve normális fotókat, nem a szobai virágról, meg a kiskutyás fotókról a falon... És akkor hamarabb el tudja dönteni a látogató, hogy egyáltalán akar-e hívni.
2019. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, a jó hirdetés fontosságát nem vitatom (ezt valóban meg tudja tenni az eladó is, sőt sokszor az ingatlanos az aki bénázik), de sokszor nincs idő, energia foglalkozni az egésszel. Amit írtam is fentebb.
2019. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:-)Valójában arra lettem volna kíváncsi, hogy (azonos áron) az ingatlanos hamarabb el tudja-e adni, mint én, az egyszeri hirdető.
2019. nov. 4. 20:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Valójában arra lettem volna kíváncsi, hogy (azonos áron) az ingatlanos hamarabb el tudja-e adni, mint én, az egyszeri hirdető."

Nem!

Ha belegondolsz az "azonos ár" az olcsóbb, ha ingatlanos nélkül hirdeted.

2019. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Azonos áron gyorsabb az ingatlanos, hiszen neki ez a szakmája, de mivel pont azért nem használsz ingatlanost, hogy jobb árat tudj nyújtani a vevőid felé.

A lakás nem lesz jobb az ingatlanostól, a hirdetési portálok nyilvánosak, szóval azt kell végiggondolni, hogy napi 5 telefont le tudsz-e bonyolítani (amiből 90% ingatlanos lesz, pont van egy vevőm mesével) és oda tudsz-e menni pár naponta.

A lakás eladás legnagyobb szívásfaktora a próbálkozó ingatlanosok lerázása. Ha egyet megfizetsz távol tartja a többit, és még a vevőkkel is elbeszélget.

2019. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben jó helyen van az ingatlan, tulajdonjogilag tiszta, akkor csinálj jó fotókat/alaprajzot és hirdesd meg. Ha valamiben bizonytalan vagy, keress egy megfelelő ügyvédet. Teljesen felesleges az ingatlanközvetítő.

Jómagam házat keresve rengeteg olyan ingatlaniroda által feltett hirdetésbe futok bele, ahol hiányos a leírás, ordít a szövegből/fotókból, hogy leplezik a hibákat, nincs alaprajz, cserébe van madárcsicsergés, meg 10x lefotózott muskátli. Még a 100m körüli házak esetében is. Egyetlen szerepük van, hogy tudják hol van az adott ingatlan, bár mostanában max 10 percig tart, hogy egy ingatlant megtaláljak a Google Maps-en, némi támpont alapján. A normális ingatlanosoktól egyébként elnézést kérek, de eddig általában olyanokkal találkoztam, akik azon kívül, hogy eljátszották, hogy hozták a vevőt (pedig már jól tudtam hova megyek), semmi funkciójuk sem volt, az ingatlanról kb. semmit nem tudtak.

Ha problémásabb az ingatlan, akkor viszont érdemes felkeresni egy irodát, csak ne köss velük kizárólagos szerződést.

2019. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok. :-)Köszönöm!
2019. nov. 6. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!