Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy panelházban ki van...

Ha egy panelházban ki van cserélve az össze ablak 3-4 lakás kivételével az mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Egy ilyen házban vettem lakást, panelprogramos, belül új radiátorok, és szinte az összes lakásnál új ablakok, kivéve amit vettem és egy pár másikat. Közösköltség elmaradásuk volt, amit kifizettek a vételárból.


Szóval teljesen tehermentes most. Szerintetek az elmaradás miatt nem lettek kicserélve az ablakok? Tőlük nem tudom megkérdezni, mert nem a tényleges lakótól vettem, hanem egy befektetőtől, aki felvásárolta tőlük.


Szomszédokat megkérdezem majd. Viszont ha járt volna az ablakcsere, mert ugye most mindenki fizeti a közösköltséggel a felújítás díját, akkor kérhetném a közös képviseletet, hogy cseréltessék ki az ablakokat, mivel rendezve van minden és fizetve van a k.költség?


(amikor átirattam a nevemre, megkérdeztem a közös képviseletnél, hogy része volt-e az ablakcsere, csak gyorsan rávágták, hogy nem, de nem hiszem el, hogy az összes lakó kicseréltette volna magának).


Köszi, hogy elolvastátok !



2019. nov. 4. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a sajátját cseréltette.A lépcsőház a közös .
2019. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de, maguknak szokták cseréltetni, de elkapsz egy szomszédot, bemutatkozol, hogy te vagy az új lakó, és megkérded.
2019. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Figyelj, nekünk az előző panel lakásban a panelprogramban cserélték az összes ablakot, radiátort, + szigetelés..


Az lesz, egy szomszédod megkérdezek, csak nem ott lakok még, és amikor arra járok senki nincs otthon a szinten

2019. nov. 4. 17:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az azt jelentheti, hogy a lakók cseréltették saját maguknak. A ház csak a külső szigetelést, radiátorcseréket csináltathatta, valahol még az utóbbit sem.

A mellettünk lévő ház is csak a külső szigetelést és színezést állja, a többit a lakók egyénileg, de sokan már év(tized)ekkel ezelőtt kicseréltették.

A mi házunkban sem volt benne az ablakcsere, csak a külső szigetelés és a radiátorok, csövek cseréje (fűtés korszerűsítés egyedi mérősre).

2019. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

3: Akkor a számvizsgáló bizottságot érdemes megkeresni, hogy látták-e a papírokat, mert lehetséges, hogy kapott a ház pénzt rá, de a kképviselő ellopta. Azt is érdemes megtudni, a számvizsgáló bizottság jóvá kell-e hagyjon bármilyen összegű költést, vagy ellenőrzés nélkül vehet le a számláról pénzt a közös képviselő!

Attól még lehet becsületes, de a lehetőséget megadja így a ház a lopásra, sokszor indokolatlan az ekkora bizalom.

2019. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!