Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valóban stagnálnak a használt...

Valóban stagnálnak a használt lakásárak? Főleg Budapest vonatkozásában érdekelne.

Figyelt kérdés

Ma reggel hallottam ezt a médiában.Az új lakások árai viszont emelkednek.

Számomra logikus lenne,hogy az új lakások árainak emelkedésével nő a használt lakások iránti kereslet. A CSOK, kedvezményes hitel nem mindenkinek adott egy új lakáshoz, még mindig sokan keresnek használt lakást is.

A hirdetéseknél nem látom ezt a stagnálást, sőt, félév alatti s brutális volt az áremelkedés.


2019. nov. 5. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nemcsak hogy stagnálnak, már esnek is a használt lakásárak. Az új lakások árai meg nyugodtan emelkedhetnek, csak éppen nem veszi senki, vagy legalábbis nem olyan ütemben mint régen, szóval elkezdődtek az akciózások:


[link]


Brutális áremelkedésnek pedig brutális vége lesz... Ilyen árak mellett ez nem is csoda:


[link]

2019. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Mi októberben vettünk lakást. Az én tapasztalatom, hogy esnek az árak, nemcsak stagnálnak. Egy példa: meghirdettek egy garzont 15,9-ért. Pár hét múlva 14,9-ert hirdették. Meg akartuk nézni, de már azt mondták a telefonban időpontegyeztetésre, hogy van már vevőjelölt. A jelek szerint nem jött össze, mert a telefonbeszélgetésünkre 2 hétre ők hívtak, hogy érdekel-e még, akár 14ért. Mi nem alkudtunk, az eladó magától engedett az árból. Az újépítésű lakások árai stagnálnak, abbólnem engednek, de aki most Budapesten lakást akar eladni, enged az árból. Nagyon megcsappant a vevők száma.
2019. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Volt egy jó 5 éve mindenkinek. Én is eladtam, meg vettem másikat, de kicsit bolondok háza volt már, hogy 6an jöttek egy lakásra licitálni.


Meg kell várni a tavaszt, akkor lesz szezon megint. Tavaly is amúgy ilyen tájt álltak meg kicsit az árak.

2019. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Új lakásoknak van még értéke és az valóban nől is még, de ezeknek a 30 milliós paneloknak meg hasonlóknak a kora sztem 1-2 éven belül lejár. Építőiparban dolgozom és hallok ezt azt. Ha nem új lakást hanem használtat vettem volna befektetés céljából én akkor most igyekeznék eladni és kivenni a hasznot.
2019. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Saját célra nem mindenki tud új lakást venni, vagy pl. nem akkorát és olyan állapotút amihez használtként hozzájuthat.

Mi a XI. kerületben vettünk egy 65 nm2-es felújított panelt, ott, ahol szerettük volna. Csak szétnéztünk az új lakások között, de sem helyileg, se árban nem találtunk olyat amit választhattunk volna.

Már számítottunk babára is, ezért úgy gondoltuk,hogy egy másfél szobás ideig-óráig lenne csak elég méretben.

Viszont ahogy néztem pont azt látom,hogy az árak ott, ahol vettük, nem csökkennek, sőt, félév alatt is jócskán emelkedtek.

Ezért is tettem fel a kérdést ki hogy látja.

2019. nov. 6. 07:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogyan ma megjelent a sajtóban, csak szép mese volt, hogy csökkennek az árak:


[link]

2019. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan belinkeltél egy Duna House-os cikket? Akkor miért folyik a csapból is az új építésű lakáspiac, meg a reklámok? 10 éve ugyanez történt, aztán szép lassan bedőlt az egész...

El kellene már felejteni a lufit fújó gazdasági oldalakat, amúgy:


[link]


[link]

2019. nov. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit az új lakások reklámjának látom ezeket a híreket.
2019. nov. 6. 09:33
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es, ezek eléggé régi cikkek, főleg a második. Napi szinten alakul/változik az ingatlanár, és a jövőbeni vélemények is.
2019. nov. 6. 09:35
 10/18 anonim ***** válasza:

7-eske!

Lassan 3 éves lesz a cikk amit másodiknak belinkeltél.

Vagy tudnál egy-két hasonlóan friss linket is pl. a neandervölgyi barlanglakás árakról?!

2019. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!