Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék eladni, mit...

Házat szeretnék eladni, mit tennétek egy ilyen érdeklődő esetében?

Figyelt kérdés

Már egy ideje hirdetem a házat, de szinte az összes érdeklődő furcsán viselkedik. Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni. Amikor megbeszéljük, vagy eljönnek vagy nem. Néhánnyal megegyeztünk az árban, azt mondták, holnap jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és az érdeklődők is eltűntek.


Most végre azt hittem, hogy találtam egy rendes, komoly érdeklődőt. Mert a kezdetben értelmesen kulturáltan viselkedett.


Egy középkorú nőről van szó, aki a családjával meg akarja venni a házat. Azt mondták, beépítik a tetőteret. Megbeszéltük, hogy holnap elmegyünk ügyvédhez, megadjuk az adatokat és két nappal ezután szerződünk.


Tegnap felhívta a nő az Önkormányzatot, ott tájékoztatták, hogy nem kell engedély, be lehet építeni a tetőteret. Csak esetleg érdemes beszerezni az egyik szomszéd hozzájárulását, mert az egyik ablak közvetlenül a szomszéd felé nyílna.


És akkor felhívott a nő és ezt elmondta. Megbeszéltük, hogy beszélek a szomszéddal, megkérdezem, megadhatom-e a tel. számát, hogy a nő felhívja és egyeztessenek időpontot, amikor a szomszéd aláírja a hozzájárulást.

Felhívtam a szomszédot, kedves, segítőkész volt, azt mondta, ennek semmi akadálya, csak az volt a kérése, hogy a nő, amikor oda megy, tájékoztassa, milyen tetőtérről és ablakról van szó.


És akkor megadtam a nőnek a tel. számot. De ő nem hívta fel, hanem éjjel 2 (!) órakor küldött nekem egy SMS-t. Ezt írta:


"Mi nem fogunk egyezkedni egy idegennel hogy mit tehetünk meg a megvásárolt házunkkal akkor nem kell! HA ÖN MEGSZERZI AZ ÍRÁSOS NYILATKOZATOT akkor ok, ha nem akkor hagyjuk az egészet!"


Mi a véleményetek erről?

Én ezt nem értem, valóban nekem, mint eladónak kell beszereznem a szomszéd nyilatkozatát? Hogy szerezzem be, ha fogalmam nincs milyen tetőteret építenének és milyen ablak, illetve pontosan hol lesz. Szerintem ezt még a nő sem tudja.


A helyemben mit tennétek?



2019. nov. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%

Ebböl az SMS-böl láthatod, hogy a "vevö" komolytalan, és csak fontoskodni akar veled. Sajnos rengeteg ilyen ember van aki nem is akarja megvenni de okoskodni mindenképpen akar.


Gondolom az ingatlannak vagy nagyon magas az ára, vagy annyira rossz helyen van, hogy nem igazán van rá kereslet.

Gondold végig az ár arányt. Nézz körbe a helyi piacon. Nézd meg az állapotukat az ingatlanoknak, és az elhelyeszkedését.


Pl ha az ingatlannak van problémája, akkor azt már rögtön az vevönek jelezzed. Pl a belsö tér felújjításra vár... Ekkor a vevö nem érzi átvágva magát. Már az árra rá tudja kalkulalni a renoválás összegét.

2019. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Elhajtanám a nőt a fenébe.
2019. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Az ár nem túl magas és persze, alkudni is lehet. A hirdetésben tájékoztattam a vevőket az ingatlan állapotáról. Amikor eljönnek, mindig azt mondják, hogy sokkal jobban néz ki, mint a képeken és az állapota is meglepően jó. Ez valóban így van.


Ismerek két ingatlanközvetítőt, ők azt mondták, hogy szerintük nagyon kedvező az ár. Szerintem is az.

Láttam a többi ingatlan hirdetést, két házat személyesen is megnéztem, rosszabb állapotban vannak és magasabb áron vannak meghirdetve.


Azt vettem észre, hogy sok ember nem is szándékozik vásárolni, csak nézelődnek. Még a saját lakásukat sem hirdették meg, amiből lenne pénzük. Néhányan "Vásárlási szándéknyilatkozatot" akartak nekem aláírni, de foglalóra nincs pénzük, vagy egyes esetben nem akarják letenni.

2019. nov. 12. 08:35
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok


Foglaló nem is kell, ha rögtön fizetnek.

2019. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem kell foglaló, ha azonnal fizetnek.
2019. nov. 12. 08:52
 6/43 anonim ***** válasza:
59%

Engedd el.

Aki szeretné meg fogja venni.

Sok komolytalan vevő van, más területen is. Az automata kb a 20.erdeklodonek adtam el, pedig mind komolynak tűnt

2019. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenek, nem kell ezen fennakadni. Nekem is sok beszólogatós volt.

Az sms bunkó volt. Viszont úgy illene, mivel te ismered a szomszédot, hogy te mész át hozzá a vevőjelölttel. Ők tényleg két idegen. Te ismered mindkettőt. Szerintem ennyit meg lehet tenni, ez nem nagy dolog. Illik őket bemutatni egymásnak, aztán utána már tudják intézni egymás között.

Én is meglepődnék, ha egy idegen beállítana hozzám. És sokkal jobban jön ki, hogyha a szomszéd hozza bemutatni.

Ennyi erőből a vevőjelölt is mondhatja, hogy te meg egy komolytalan eladó van és nem is akarod eladni.

2019. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%
Aki szeretné, az meg fogja venni az ingatlant. Ezek komolytalan vevők sajnos.
2019. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is sok ilyen idióta összeverődik nálad, akiknek az a hobbijuk, hogy házakat nézegetnek. Végül is, ez nem kerül semmibe. :DDD


Ugye ingatlan irodán keresztül hirdeted?

Gondold végig, nem arról van-e szó, hogy az ingatlanos boldog-boldogtalannak ajánlja megnézésre, mert ő ezzel bizonyítja a főnöke felé, hogy megdolgozik a fizetéséért (ha fix fizetés + jutalék rendszerben dolgozik). Tehát igazából ő a pénzénél van, dolgozik is érte, főnöke elégedett vele. Csak éppen a te házad nem lesz eladva.

Én ismertem ilyen nőt egy nagy, országos irodától. Amikor én kerestem lakást, valósággal tukmált rám olyanokat, amik közelében sem voltak az elképzeléseimnek. Alig tudtam leállítani. Amikor én adtam el a lakásomat, akkor ő hozta a legtöbb "érdeklődőt", de némelyik egészen érdektelen volt. Nem is ő hozta végül a vevőt.


Továbbá:

Szerintem túl "aranyos" vagy, és ez visszaüt. Én pl. semmit se tettem volna a tetőtérbeépítés ügyében. Megmondtam volna az érdeklődőnek, hogy idejöhet, becsöngethet a szomszédhoz és beszélhet vele, ha akar. Én másnak a jövőbeni építkezései ügyében (amikor már nem is enyém lesz a ház) nem fogok ugrálni. Vagy ha nagyon segítőkész akarok lenni, akkor megadom a telefonszámát, de hogy én a szomszéddal ezügyben nem fogok egyezkedni, az biztos.


Megkérdezhetem, melyik településen van a ház? Nálunk Győrben erős keresleti piac van, aki így áll hozzá, azzal senki se törődne, mert akadna helyette VALÓBAN komoly érdeklődő.

2019. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

#9 úgy tudom ha ingatlan irodán keresztül hirdet valaki házat, akkor az ingatlanos bonyolít le mindent.

Az eladó telefonszáma nem szokott kikerülni a hirdetésbe, hogy kizárólag minden az ingatlan irodán keresztül legyen intézve.

2019. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!