Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv. Van egy családi ház...

Üdv. Van egy családi ház amiben 2009 óta ki van kötve a gázszolgáltatás. Mi a menete a visszakötésnek?

Figyelt kérdés

A tulaj azt mondta hogy kikötötték, elvitték az órát is a külső falon volt. Jövőre akarunk költözni, utána amint lehet, szeretnénk visszakötni a gázt.

Gondolom kellenek tervek is, hisz 10 éve történt már, változott annyi minden.

Emellett nem tudom, milyen költségekkel számolhatunk, emellett kihez-kikhez kell menni érdeklődni

Dél alföld.



#gáz #visszakötés #kikötés #gáz szolgáltatás
2019. nov. 14. 07:09
 1/4 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy nincs semmi tartozás rajta (már)
2019. nov. 14. 07:09
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem visszakötés, hanem új bekötés. Így keress rá a neten.

Érdemes egy regisztrált szerelőt keresni, aki kiépíti a mérőhelyet és intézi a papírmunkát. Ő tudni fogja kell-e térkép másolat, egyéb engedély, papír.

2019. nov. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

á, értem, köszi :)


igazából olyan infót kaptunk pluszba, hogy ha szeretnénk a gázszolgáltatást, akkor kell a terv, értelemszerűen az eszközzel együtt, hogy mit akarunk (gázkazán, de akár gáztűzhely, és mindkettőt inkább egyszerre, mint külön-külön két időopntban, mert akkor két terv -> két költség)


- kivitelező megcsinálja

- gázszolgáltató leellenőrzi

- órát felszereli


annyit tudok most hogy terv + gázóra legalább 50000 ft + 14000 ft körül van.


Plusz ezt a dokumentumot találtam, ami alapján gondoltam elindulok (3. oldaltól)


[link]

2019. nov. 14. 07:40
 4/4 anonim ***** válasza:

"...emellett kihez-kikhez kell menni érdeklődni?"


Nyilván a szolgáltatóhoz, az majd megmond mindent!

Hogy ott ki a szolgáltató, a DÉGÁZ, a NKM Észak-Dél Földgázhálózati Zrt., vagy a FŐGÁZ, azt a tulajtól vagy a szomszédodtól kérdezd meg!

2019. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!