Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki fizeti a lakásvásárlási...

Ki fizeti a lakásvásárlási illetéket, ha a vásárolt lakásnak van tulajdonosa és haszonélvezője?

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos. (Mivel nem a haszonélvező vesz lakást)
2019. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki lakást vásárol .
2019. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam, de most az interneten ezt olvasom: "haszonélvezet alapítása után is keletkezik illetékfizetési kötelezettség".

"Az illetékekről szóló törvény alapján ilyen esetben a haszonélvező a haszonélvezet értéke után, a tulajdonszerző pedig az ingatlan forgalmi értékének a haszonélvezet értékével csökkentett összege után köteles illetéket fizetni."

2019. nov. 16. 18:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezőnek semmi köze a tulajdonoscseréhez, ő miért fizetne bármit is?

Ha te egy haszonélvezettel terhelt ingatlant vásároltál, akkor annak a vételára is tükrözte ezt az állapotot, tehát az illetéked is ennek figyelembe vételével kerül megállapításra.

2019. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

Nyilván ez így van az első esetben, amikor a haszonélvezet felkerül, de később ha eladásra kerül a lakás és te haszonélvezettel veszed meg, akkor a haszonélvező már nem fizet.

2019. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A haszonélvezet most kerül fel a megvásárolandó lakásra.
2019. nov. 16. 19:06
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor a haszonélvező IS fizet illetéket.
2019. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 geza tozser ***** válasza:
0%

Hogy is van ez..magyarúl? Veszel egy lakást amiben valaki lakik mint "haszonélvező", tehát KÉT különböző személyről van szó? Ha igy van, akkor MIVEL bírod meggyőzni a HASZONÉLVEZŐT hogy NE élvezze tovább a lakást és költözzön ki?

De hogyan lehet valamit megvenni amihez MÁSNAK van joga annak a használatához? Itt valami gubanc van, az biztos..

2019. nov. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Géza!

Van olyan is. De most nem erről van szó.

Vásároltak egy (teher/per/követelésmentes) lakást (itt is van illeték) illetve erre alapítottak haszonélvezetet (valakinek). És bizony ennek is van illetéke.

2019. nov. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 geza tozser ***** válasza:
30%

9/9

Van olyan mondás hogy "Értem, uram, értem, csak fel nem foghatom!".

Minden "tévedés" lehetséges, ez esetben miért nem kérdezte meg a VÁSÁRLÓ mi-mit-fizet? Ugy emlékszem egy "általános és sima ingatlen vásárlás esetén" az "átirási adó" TÍZ SZÁZALÉK, ha az egy lakás, akkor az is annyi? Tehát nem mindegy hogy egy pár milliót fizet valaki vagy sem. ÉN -a magam részéről- még csak gondolni sem gondoltam volna ANNAK a megvételére.

Mint egy mellékes kérdés...mit lehet tenni a "haszonélvezével"? Nem tudom de mintha AZ "csak élvezi azt"..lakbér fizetése nélkűl..amig él és Ő akarja.

2019. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!