Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha Miskolc egy halott hely,...

Ha Miskolc egy halott hely, akkor a környező településeken mire fel ezek az árak?

Figyelt kérdés

Tele van cigánnyal, nem egyszerű a környék, ismerem. Nagyon sok szeggregátum van, gondolom főleg ha megjön a segély akkor aztán busz vonat tele van velük, és a rosszabb fajtából.


Akkor kérdem én, kíváncsiságból, mire fel ezek a ház- és lakásárak? 200-300 ezer forint / m2? Még egy lepukkant ingatlanért is 150-180 ezer?


Ha innen mindenki menekülni akar, akkor így hogy fog? Ki menne oda lakni, úgy mégis? Szerintem nyugodt szívvel senki. Ennyiért kap máshol, jobb helyen is ingatlant.


Nem én akarok itt vásárolni, csak el vagyok csodálkozva, Borsodi származásúként.


2019. nov. 19. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvannak szállva az árak, mondhatni, hogy országos szinten, de annyiba kerül 1m2, amennyit ki tudnak érte fizetni! Tudom, hogy ez abból a szemszögből nézve, ahonnan te nézed, onnan nehezen hihető, de ez akkor is így van. Ha az ár annyi, amit senki sem tud kifizetni, avagy ami miatt az érdeklődés totálisan elmarad, akkor az ár csökken, eladni akarnak, így nyilvánvalóan annyit kérnek, amennyit kifizet érte más! Nálunk is elvannak szállva az árak, én is (mivel vásárolni nem szeretnék, így könnyedén megtehetem), csak röhögök azon, hogy egyesek egy pár m2-es pincéért/présházért (külterületen!) képesek elkérni 10-20 milliót. :D DE elfog menni ennyiért, mert ha nem, akkor csökkenti az árat az eladó, ill. ha ingatlanközvetítős, akkor a közvetítő fogja kikönyörögni, hogy csökkenjen az ár!
2019. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Mert a pénzéhes eladók már beleélték magukat, hogy ilyen magas árakon mennek el a lakásárak, és inkább hagyják elrohadni a lakást, és csak ülnek rajta, minthogy eladnák normális áron. És mivel sajnos lakásra szükség van, ezért mindig lesznek olyanok, akik eléggé hülyék, vagy eléggé kétségbeesett helyzetben vannak ahhoz, hogy még ilyen mocskos áron is vásároljanak.


Ha NORMÁLIS lakáspiaci intézkedéseket hoznának (CSOK eltörlése, bérlakásprogramok indítása, üresen álló lakások megadóztatása, külföldi lakásvásárlások durva megadóztatása), akkor ismét normalizálódna az ingatlanpiac. De ugye ilyen soha nem lesz, mivel a "nagyembereknek" semmilyen érdeke nem fűződik ehhez.


Egyszerűen nevetséges, hogy Miskolcon néhány éve még 5-7 millió körül lehetett lakásokat kapni, most meg már 10 millióért kínálnak egy nyomorult panellakást az Áfonyás utcán a leglepusztultabb cigánynegyedben...


Mindenesetre én, és velem együtt fiatalok százezrei, engedtük el a családalapítás elképzelését. Köszönjük szavazók!

2019. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A lakásárak elsősorban, elég észrevehetően a CSOK miatt drágultak. Előtte egy 4. emeletei panel 7 millió volt, utána 12 millió lett.

És ezt nem értem a sok idiótában, hogy világra elkezdték szülni a kölyköket ebbe a szar országba, és miért? A semmiért, mert egy minimális matek, meg utánajárás kéne hozzá, hogy sokkal jobban megszopatják magukat ezzel, mint korábban a CSOK nélkül.

Amit előtte megvehettek volna 10 millióért, azt most 3 gyerekkel együtt megvehetik 15-20-ért, és milyen jól jártak, mert a kormány adott rá 10 millió hitelt. Ja, hogy 10 milliót csak új lakásra ad, használtra meg 3 milliót se? Hoppá...


És képesek beleugrani ebbe a csapdába, gondolkodás nélkül.

2019. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Hogy mi? Hogy a CSOK-ot okoljátok, azt még megértem, bár nincs igazatok abban sem, de tökmindegy, ez ilyen dolog, amit mindenki ismétel, hallotta, megismétli, aztán aki tőle hallotta az is megismétli másoknak...

A pénzéhes eladók??? A eladók elsöprő többsége magánember! A-ból B-be költözik, azaz egyetlen lakását/házát adja el, nem pedig a 2-3. "fölös" lakását! Ő is vásárló is egyben, nem csak eladó! Jesszus, hát nyilván neki is ilyen árak mellett kell vásárolnia! Milyen pénzéhség? Sőt esetleg a pénzéhes pirézek világszövetsége áll a dolog mögött vagy a szabadkőművesek? Adja el neked a lakását áron alul, hogy te megtudd venni, Ő pedig menjen a 4-5 millió forintjával a híd alá, rendezze be ott, vagy költse el albira pár év alatt? Lényeg, hogy veled szembe nem volt pénzéhsége, a lelke így tiszta? 10M forintos lakás a cigánynegyedben... Amikor látod, hogy mit szenvednek el azok, akik ilyen helyen laknak, akkor sajnálod, s szidod annak bőrét, aki miatt szenvedniük kell (ugye?), most meg pénzéhes, hogy onnan valahogy úgy akar elköltözni, hogy (városban más helyen nyilván nem, mert ha ott 10M egy lakás, akkor jobb helyen nem kap ennyiért, azaz valszeg falura akar menni) abból legalább egy akkora házat/lakást vásároljon, mint amekkora a jelenlegi. Nem mellesleg ezek a negyedek úgy alakultak ki, hogy a rózsaszínködös hippi banda, akik úgy gondolják, hogy meglehet segíteni azt is, aki azt nem is akarja, azzal és azon kísérletezgetnek, mert nem fér a fejükbe az, hogy vannak olyan emberek, akiket hagyni kell elpusztulni, úgy gondolták, hogy adunk nekik valamit, s akkor rendben lesz az életük, majd integrálódnak, felzárkóznak, minden rendben lesz, a baj egyedüli oka az, hogy a hitványba születtek bele, s ha beleteszed Őt a készbe, azzal majd élni fog! Hát egy nagy sz-rt!

Én nem akarok ítélkezni feletted, így nem téged jellemeznélek ezzel (így ha nem inged...), csak a korosztályod egy jelentős részét. Akik bevallhatnák, hogy azért nem akarnak gyereket, mert kényelmetlen!!! S mivel ez borzasztóan önző módon hangzik, így inkább másokra tolják ezt, másokat okolnak azért, amiért nekik nem lesz gyerekük, mert úgy könnyebb, nem kimondani, hogy nem akarok, inkább azt mondani, hogy emiatt a sz-r ország miatt nem akarok, emiatt a köcsög miatt nem akarok, aki odafenn pöffeszkedik. Azt ennyi! Nézd meg a hülyék paradicsoma c. film első pár percét és az úgy nagyjából vázolja a gyerekvállalási problematikát. A babyboom egy olyan egyébként szintén mérhetetlenül panaszkodó és örök elégedetlenségben történt Magyarországon (is), amikor egy olyan főköcsögünk volt, akinél esélyt sem látott senki sem, hogy kilehet robbantani a helyéről, mi több egy világ könyvelte el úgy a dolgot, hogy ez már csak így marad, amíg világ a világ. Amikor nem léteztek (érted???) nem léteztek építő vállalkozók, egy építő volt, s az az állam, senki nem épített velük, mindenki magának épített munka után, hétvégén, sokszor már gyerek mellett, a gyerek mamánál volt, de a szülők is mamánál laktak míg építkeztek és oda is született a gyerek! Amikor majdnem mindent úgy kellett "szerezni"! Ezért ilyen sz-r az állaga az akkor épült házaknak, szerezni bontott téglát, sokszor az bontotta el, aki utána épített belőle! Elbontotta, lepucolta, elvitte, a sittet összetakarította, ezért járt cserébe a tégla. Szerezni nyílászárókat bontásból, gerendákat stb. stb. Mert 110%-ot termeltünk, amiből a 100% ment keletnek, majd a 10%-on osztoztak az otthoni elvtársak, s ami maradt a lakosságnak az az, amit az elvtársak kvázi "levetettek". Na... és így vállaltak gyereket, így vállaltak téged avagy a szüleidet is! Kérdezd meg a szüleidet/nagyszüleidet, ha még élnek! Nem a CSOK a probléma, és nem az nyomta föl az árakat, a szocpol is fent tartotta anno az árakat az árak a válság idején zuhantak be, amikor a szocpolt is eltörölték (egyébként véleményem szerint jó lépés volt, muszáj volt!) ahhoz az időszakhoz képest nőttek az árak! DE akkor, alacsony árakon sem vásárolt senki sem ingatlant, semmit nem lehetett eladni, éveket kellett várni egy vevőre, nem volt építkezés sem, nem volt felújítás sem, csak egy-két pici átalakítás azoknál akiknek volt némi pénze, senki nem mert mozdulni, senki sem mert kölcsönt felvenni azok után, ami történt. Ez európai szinten így volt, most meg európai szinten az egekben van az ingatlan ára. CSOK ide vagy oda. Testvéremék Ausztriában élnek, vérben forgott a szeme jó pár osztrák ismerősüknek, mikor Ők lakást vásároltak, mert annyira nem "divat" ott sem, mert irdatlan árak vannak, kölcsönre vásárolták Ők is, de még kölcsönt sem tudnak sokan, nagyon sokan kifizetni, s ott nincs csók! Tudod milyen lakásokat adnak el viszonylag olcsóbb áron? Bérlakásokat!!!! Eladják, mert nem jött be a terv! Úgy gondolták, hogy bérlakások fiataloknak, hogy tudjanak gyereket vállalni. Nem tartottak rá igényt! Inkább költöznek albiba és nem vállalnak gyereket, mint albinál olcsóbb bérlakásba, ahol gyereket kell vállalni!!! Ezért fogy az osztrák is, a feneséges nagy jólétben! Válság időszaka alatt osztrákokkal dolgoztam együtt, itthon, idejöttek, mert itt még volt munka, otthon már nem! A munkaerő ára is az egekben van. No de miért? Azért mert CSOK, mi? Persze! Nem azért, mert lement itt egy olyan időszak, s ebbe bele kell érteni az első Fidesz kormány időszakát is, mert teljesen másképp gondolkodtak anno, szóval kb. a 90-es évek elejétől egészen a 2010-es évek közepéig, amikor a fiatalokat azzal riogatták, hogyha nem tanulnak, akkor az ép.iparban találják magukat. Nem? A mai napig, ha ostoba/egyszerű emberrel kell példálozni, akkor mondjuk a kőműves van megnevezve, aki sörtől áztatva, seggét kilógatva, nyakig mocskosan füttyög a lányoknak. Ez a kép lett felépítve mindenkiben! Ha nem tanulsz, mehetsz szakmunkásképzőbe! Fiam tanuljál, váljék rendes ember belőled, menj középiskolába mert onnan lehet csak főiskolára menni, ne kelljen fizikai munkát végezned, ülhess egész nap egy irodában stb. stb. Közben a szakiskolákban a tanárok fizetése (a műhelyi szakoktatóké), az amúgy is alacsony tanári bérekhez képest is alacsonyabb volt. Példának okáért a 2000-es években a szakoktatók fizetése nem érte el a 90 ezer forintot! Akkor, még abban a trében is az általa kinevelt dolgozó kezdő fizetése is ennyi volt! Hát sz-rt bele az oktató, s mivel a nem tanuló "tanuló" került színe elé szinte kivétel nélkül, így mi motiválta volna? A hülyegyereket, aki minimális érdeklődést sem mutat, azt tanítsam meg valamire is? Én akarjam, nem pedig Ő? Akinek hozzáállása annyi volt csupán, hogy itt vagyok, mert anyámék ezt akarják, hogy legyen egy szakmám, de én nem akarom avagy igazából lesz-rom, semmit sem akarok, csak hogy elteljen az a kis idő... Így országos szinten végzett minden évben 30-60 szakmunkás egy-egy munkakörben, akik leléceltek akkor, amikor itthon is elfogyott a munka a válság idején, de még többen szimplán elhagyták a pályájukat, mert egyébként sem értettek hozzá. Most nincs melós, magasak a munkadíjak, ez is növeli az ingatlanárakat! Szóval ez nem egy ilyen egytényezős dolog, hogy ennek a CSOK az oka aztán punktum s ha azt megszünteted, akkor minden rendben lesz. Ha viszont nehezíted a továbbtanulást a felsőoktatás irányába, akkor az szenya dolog, az ördögtől való dolog, stb. stb. Mondja ezt akár az is, aki zsörtölődik azon, hogy a 20. villanyszerelő mondja neki azt, hogy hát ne haragudjon, de idén már nem vállalok munkát, február-március környékén hívjon. Szóval a logika itt is megbukott! Egyébként is a CSOK-al nem is nagyon tud élni senki sem, nem? Máskor meg ez a duma, hogy van, de szinte senki sem használhatja, ha így lenne, akkor nem emelkednének az árak létezése óta, hisz már rég el kellett volna "fogyjanak" azok, akik tudnak élni vele... Azaz az árak fenntartása mi több növelés mellett úgy be kellett volna álljon az ingatlanpiac, mint a szög! Na de nem a CSOK miatt emelkednek az árak, így akár még igaza is lehet annak, aki azt mondja, hogy a CSOK-al alig élnek páran. Teljesen logikátlan dolgokat írtok le, logikátlan már a kérdés is, s ezt az első hozzászólásomban kifejtettem miért.

Az a baj, hogy úgy gondolkodik a korosztályod, hogy gyerek max. akkor, ha már minden föld bevetve! Olyan sosem lesz! Ezért okolható a múlt, ahonnan azt hoztad, hogy anyámék, mamáék hogy vállaltak gyereket és jesszus, így? Normálisak vagytok? Én biztos nem! Ebből nem azt a konzekvenciát vonjátok le, hogy ha nekik úgy ment, akkor nekem meg pláne mennie kéne, hanem azt, hogy felelőtlenség volt a részükről és Én aztán úgy biztos, hogy nem! Ezt persze csak akkor teszi meg egy fiatal felnőtt, ha már gyerekkorában is szembesült a ninccsel, azaz nem hagyták Őt meg gyereknek és a gyerekeknek megjáró burokban, ahol nem érzékelhet a gyerek abból szemernyit sem, hogy hónapról-hónapra élnek. Ezt meglehet csinálni a nincsben is, csak tálalás kérdése, ezt bizton állítom, mert engem így neveltek, de tény, hogy a kínálat mérhetetlen nagy növekedése ezt nagyban megnehezítette! Okolható ezért a közelmúlt is, ahol mindig mindenhol a megsajnálni valókat láthattad, (akiken nem hogy nem lehetett segíteni, nem is szabadott volna segíteni, miközben akin meg lehetett volna, ott arra próba sem történt, mert nem az volt a szegény) akik 5-7 gyerek mellett nyomorognak, s ez lett elültetve a fejedben, hogy hát ezeknek meg minek gyerek(?), mikor csórók. Ja, hogy azért, mert akkor azért járt pénz, segély, szocpol stb? A semmiért! Most meg, hogy kitételei vannak a "szocpolnak", hogy eleve a dolgozónak jár, de eleve nem a lehető legcsóróbbnak jár, mert olyanok a feltételek, hogy a legcsóróbb tényleg nem tud élni vele, akkor meg ez a baj. Pedig pszichológiai megközelítésből elhiheted, hogy a másik gondolkodás volt a káros! Egy teljes generációt mérgezett meg! Szóval amikor azt hallod, hogy egyes pártok a szegények megsegítéséről papolnak, akkor emlékezz vissza, (vagy ha nincsenek erről emlékeid, akkor nézz utána) Ők kit értettek szegényeken (mert most is azt értik!), mert nem te/én/mi vagyunk azok, légy erős! Úgyhogy szó nincs rólunk! Szó nincs, ránk nem gondolnak! Az Ő világukban sem lesz nálad minden föld bevetve, abban biztos lehetsz, hogy pont ilyen sz-r lesz az is, csak másokra fogsz irigykedni, csak ismételten az egekbe ugrik a hergelésnek okán a rasszizmus, ismételten a szélsőségesen gondolkodók kapnak némi támogatást és ismételten előbb utóbb a balt a jobbközép váltja, mert a szélsőjobbot a bal és a jobbközép együtt kispadra ülteti, közép, de akik fokozatosan jobbra tolódnak majd a regnálásuk alatt. Ez egy ördögi kör, két ellentét, de mindkettő egy nagy sz-r, így egymást juttatják vezető pozícióba, de neked, a többségnek egyiktől sem lesz jobb a helyzeted, mert feszt át vagyunk ejtve a palánkon és mindig van újgyerek, aki elhiszi és mindig van öreg motoros akinek elkeseredése odáig fajul, hogy már az is eredmény, ha a régit visszahozza, csak ez ne legyen, mert elkezd nosztalgiázni, hogy azért, amikor ezek voltak, azért ez-az jobb volt, ezek mégsem ugyanazok az arcok, csak részben egyeznek gondolataik, esetleg naiv módon mikor a szegények vannak megemlítve magára gondol, magára ismer... Szóval Nem! Teljesen ugyanazok! Nincs harmadik út, csak e kettő van, tökmindegy e kettőt ki képviseli, az cserélődhet. A harmadik, ami nem út (a szélsőségesek), e kettőnek a létra a pozíció eléréséhez. (Azok az ügyeletes balf----k!)

2019. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk nem a netes rémhíroldalakról kellene tájékozódni és akkor nem hinnéd el, hogy halott hely. Mitől lenne az?
2019. nov. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 sétálj ki a Búza térre, lehetőleg estefelé, illetve kicsit bóklásszál az Avason és megérted miről beszélek.



De tőlem elmehetsz teszem azt Alsózsolcára, vagy éppen Edelény Egresi útra... Ja, Sajószentpétert se hagyd ki a látványosságok közül.

2019. nov. 22. 07:51
 7/7 elistvan ***** válasza:
Utolsónak: Egres út nem egresi. De csak 1-19ig, 20-45-ig nincs gond fehérek vannak. Amúgy nem is az Egres úttal van a gond mert az még hagyján inkább mögötte lévő utcák. A Bihari, Rözsavölgyi, és társai. Ott tényleg sötétben is világít a negró mint ahogy a Mirigyek éneklik. Sajószemntpéteren is csak bizonyos részek, Fecskeszög (a Sajó után Edelény felé eső oldal) illetve a völgy és Parasznya felé eső Újbányatelep. vannak nagyon szép házak helyek Péteren is.
2020. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!