Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Városból agglomerációba,...

Városból agglomerációba, megbántátok?

Figyelt kérdés

Pozitívumok, és negatívumok jöhetne :)


( Budapest )



#város #agglómeráció
2019. nov. 20. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Agglomerációban lakni jó dolog. Kertes ház stb...


Agglomerációból a belvárosba munkába járni, gigantikus szopás.


Akkor fogod élvezni a "kinti" életet, ha csúcsidőben nem nagyon kell messzire menned.

2019. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tételezzük fel, hogy bent dolgozol pesten.


Napi 3-4 óra dugóban.. Reggel hajnalban indulsz, késő este érsz haza. Szombaton gazolhatsz a telken, marad 1 szabadnapod. Egy átlagember élete erről szól szerintem.


Úgy éri meg kiköltözni, ha home office-ból dolgozol, épp csak bekell ugrani a városba csúcsidőn kívül.

2019. nov. 20. 15:47
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Az M7-esen közlekedő buszok elmennek a leállósávban a dugó mellett. Ha Budaörs, Törökbálint, Érd, Biatorbágy, Tárnok vonalról jössz, háromszor gyorsabban bent vagy a városban mint autóval. Onnan meg a 4-es metró vagy az 1-es villamos elvisz a munkahelyedre. Nem annyira szopás, csak el kell felejteni az autót végre. Ráadásul a helyközi bérletet a munkahely minimum 86%-ban téríti (nekem 100%-ban térítik).
2019. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Olyan településre érdemes költözni, ahol van vasútállomás. Én például településen belül 2 km-re lakom az állomástól. Reggelente kocsival megyek odáig, van ott egy P+R parkoló, ahová parkolni szoktam. Átszállok a vonatra, és 40 perc múlva már a Nyugatiban vagyok. Egyrészt kocsival parkolni gyakorlatilag lehetetlen hétköznap reggel, másrészt drága, harmadrészt pedig 2-szer gyorsabb vonattal, mint a dugóban araszolva. Hátránya a vonatnak, hogy néha késik (főleg télen). Alternatívája lehet a busz, ami szintén a dugóban szokott reggel araszolni, tehát nem gyorsabb a kocsinál, ráadásul az csak a metró végállomásig visz el. Viszont az legalább nem kell így parkoló helyet keresni, mindig jön, nincs járatkimaradás, vagy hatalmas késés, mint néha a vonatnál. Vagy még egy variáció: kocsival mész el a metró-végállomásig, ahol általában van ingyenes P+R parkoló (kivéve az M2-es metró végállomásainál).
2019. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A szpás majd ezután jön, kitiltják az autókat, dugódíj, jön majd a tömegnyomor a tömegközlekedési eszközökön.
2019. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es Verőcén laksz, vagy Vácon?
2019. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Imádom, a legjobb dolog volt, ami történhetett velem ilyen téren.

Gyűlöltem BP-n lakni, undorító város szerintem.

Most egy gyönyörű helyen lakok, közel az erdő, nyugalom van, odahaza valahogy nincs összesz@rva az egész település, nincsenek csövik meg fetrengő drogosok, élhető a levegő, nem hömpölyög a tömeg, satöbbi satöbbi.

1 óra alatt vagyok bent munkában úgy, hogy a házam ajtajától a belvárosi irodám ajtajáig számolom az 1 órát. 7 körül indulok, és 5-re vagy fél 6-ra érek haza, szerintem abszolút nem durva, a BP-n belül élő kollégáim is ennyit utaznak időben (vagy van aki többet, az én metró + vonat kombóm jóval gyorsabb, mint pl ha busszal kell zötyögni a városon keresztül).

Ha pedig szabadidő miatt (általában színház, múzeum) megyünk be Pestre, akkor vagy este megyünk, vagy a nap kellős közepén, akkor kvázi percek alatt oda lehet érni, nincs forgalom, teljesen kényelmes.

2019. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi nem bántuk meg. Azt igen, hogy nem kötött pálya mellé költöztünk valahova, de majd a házunkat már ilyen helyen vesszük. Megjegyzem mindketten agglomerációban dolgozunk, nem Budapestre járunk be, de így is baromi nagy szívás a közlekedés.

Nem szerettem Budapestet, az emberek közömbösségét, a mocskot, a beton dzsungelt. Jobban érzem magamat a jelenlegi helyünkön.

2019. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Kamasz gyerekkel iszonyat kitolás. Állandóan mennének valahová. Edzés, mozi, haverok, buli.
2019. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem bántuk meg. 30 perc vonattal a Nyugati, amíg Pesten laktunk kb. 45 perc volt. Kisvárosba költöztünk, minden elérhető max 30 perc sétåval, kórház, piac, üzletek, dunapart stb. Mi szeretjük, nyugodtabbak vagyunk és nyáron rengeteg a program nálunk illetve a környéken.
2019. nov. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!