Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, mindezt...

Aki panelban lakik, mindezt hogyan oldja meg? Mi a megoldás, amíg nincs saját garázsom?

Figyelt kérdés

Családi házban lakom jelenleg, a szüleimmel, de most adódna végre lehetőség a költözésre, saját lakásba/házba. Kertes családi házról letettem, mert egyel élnék, ezért gondoltam a társasház ideálisabb és kényelmesebb lenne számomra (nem biztos hogy nőként egyedül meg tudnék bírkózni az esetleges akadályokkal, ha pl beázna az ingatlan vagy valami nagyobb dolog történne, amihez férfi kellene, mert ugye szakembert meg NEM lehet találni napjainkabn).

Szóval, ha panelba mennék, a cuccaimat hol és hogyan tudnám letárolni, amíg nem tudnék garázst venni? Pl van motorom, azt hagyjam az utcán? A téli/nyári gumi szetteimet hol tároljam? A gépeimet (flex, csiszoló stb)?

A szülői háztól 150 km-re mennék, úgyhogy szerintem nem lenne kényelmes ezeket ott tárolni és folyton hazarohangálni!

Te hogy oldod meg ezek leraktározását?


Előre is köszi a válaszokat!


2019. nov. 26. 10:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*egyel élnék= egyedül élnék
2019. nov. 26. 10:45
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Nekem van egy garázsom, anélkül halott vagy panelban. Közös helyiségben vagy a lakótársak lopnak meg vagy betörnek. Az autót meg 2 nap alatt tönkrecseszik. Görcsösen nekicsapkodják az ajtót, nekitolatnak stb.
2019. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

A megoldás a garázs bérlés. Vagy tényleg maradnak ezek a holmik a szülőknél. Nekem szerencsém van, a motort, bringát, téli gumikat be tudom tenni a lépcsőházban egy kis közös melléktérbe (ez egy kis társasház, itt nem lopnak), de a kocsinak bérlek helyet egy közeli teremgarázsban. Oda viszont semmi mást nem merek betárazni, pedig az is nyugodt helynek tűnik.

Talán nem panelt kellene bérelni, hanem valami jobb társasházban lakást, ahol van garázs, tároló. Nem könnyű, sok mindenről le kell mondani lakásba költözéskor...

2019. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Egy raktárt kell bérelned valahol, sé oda pakolhatod a cuccaidat. Sajnos ez van, ha lakásba költözik valaki, és nincs pince.
2019. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Panelokban szokott lenni egy mini gardrób, ha azt megcsinálod polcokkal, jó lesz tárolónak
2019. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

" Pl van motorom, azt hagyjam az utcán?"



Ott szoktuk, de lehet bérelni beállót.

(Egyik ismerősöm a Margit körúti 2. emeleti lakásába fel szokta vinni télire.:))


" A téli/nyári gumi szetteimet hol tároljam?"


Ehhez is lehet bérelni tárolókat lépcső alatt, garázs szinten, stb.

Sokan a lakásban tárolják, pl. ha van erkély, ott.

Régi házakban szokott lenni pince, akkor ott.


"A gépeimet (flex, csiszoló stb)?"


Ezeket mindenképpen a lakásban.

2019. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Különben a motort sok társasházi udvarba be engedik vinni.

Amikor lakást választasz, akkor ezeket a szempontokat vedd figyelembe.

2019. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha családi házban szocializálódtál, akkor sikítva fogsz visszamenekülni egy panelből.
2019. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Motorom nincs, a bringát és a téli/nyári gumikat az erkélyen tartottam. Szerencsés esetben tudsz a házban pince helységet bérelni, de erre nincs túl sok esély, mert van max. 10 ilyen tároló 40 lakáshoz és általában mind ki van adva.
2019. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, nem lenne kényelmes hazarohangálni, de a gumikat évente 2x kell cserélni, ennyiszer sem fogod meglátogatni a szüleidet?

Mert ha 2x mész, akkor ez megoldva.

Flexet, szerszámokat más is a lakásban tárolja, de őszintén, én el sem vinném, mert SEMMI szükséged nem lesz rá a panelban.

Vagy muszáj mident vinned, mert használják, és nem szívesen adod oda?

Olyan furán írsz, ne haragudj: nőként nem tudsz ezzel-azzal megbirkózni, de saját (!) flexed meg gépeid vannak? Ez nekem valahogy nem kerek.

Nő vagyok, családi házban, a világ végén. NYilván nem ez volt a cél, hogy egyedül kelljen megbirkóznm mindennel, de így alakult. Azt hittem, semmit nem fogok tudni megoldani, és tény, hogy nagyon nehéz volt. Szakembert találni is nagyon nehéz. De végül találtam. Ha ismerős nincs, márpedig többnyire nincs, akkor neten kerestem. Olyan NINCS, hogy rákeresel, hívod őket, és mindegyik nemet mond.

Gondolj bele, csupa összeomló házat látnál, ha így lenne, de nem így van! Vannak pl. értelmiségiek, tanárok, orvosok, könyvelők, irodisták, művészek, vagy gyenge, beteg emberek, akik az életben nem fogtak még szerszámgépet a kezükbe. Ők sem maguknak csinálják.

Egy városban, társasházban, tehát nem a város szélén fogsz élni. Meg fogod tudni oldani.

Mondjuk ha belegondolok, panelban nőttem fel, jóformán soha semmilyen szakira nem volt szükség, nem kellett villanyszerelő, ács, kőműves, nem áztunk be (legfelülre nem szívesen költöznek az emberek).

Ott kb annyi dolgod lesz, hogy beköttesd a netet, takaríts, szellőztess. Ott szerelni nem kell.


Amúgy igaza van az előzőnek, menekülni fogsz.

Én nem mennék vissza semmi pénzért.

Hallod, ahogy a szomszéd levegőt vesz, érzed, mit főz, átható kukaszag lesz, mindenki mindent akkor fog csinálni, mikor te pihennél, de ha te csinálnál valamit, egyből lesz egy öreg néni, aki reklamál. És a kert is hiányozni fog, ha szeretted.

Persze a muszáj nagy úr, valahol el kell kezdeni a saját életet. Lagalább megtapasztalod, és innen lehet továbblépni.

2019. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!