Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz a panelárakkal?

Mi lesz a panelárakkal?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy júniusig ölték egymást a panellakásokért, pláne a panelproramos, jó helyeken lévőkért. Ma már azt olvasom a ingatlanportálokon, hogy egyre olcsóbbak, a korábban igen magas árakon meghirdetett lakások. További árcsökkenés várható panelek tekintetében, esetleg az kedvezményes áfa megszűnésével minden ismét emelkedni fog?

2019. nov. 28. 12:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Ny Mo-n stagnál vagy minimálisan csökken az áruk. Tovább látom fent ugyanazokat a hirdetéseket , pár éve pedig hetek alatt elkeltek. Bp-en nem tudom mi a helyzet.
2019. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Én is úgy érzem, hogy stagnál a piac.

Egyrészt tél van és hát télen annyira nincs az embereknek kedve költözködni illetve ingatlant vásárolni a fűtési szezonra (nettó pénzkidobás, ha nem tudsz beköltözni záros határidőn belül).

Másrészt aki akart venni az már vett. A jó vételek most is eltűnnek pár nap alatt amikkel meg valami bibi van azok maradtak. Az áruk még mindig magas, de ennyiért már nem kell senkinek, mert kompromisszumos lakást nem vesz senki drágán.

2019. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem emelkedés nem várható. A panelárak így is a tűréshatáron vannak.
2019. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
11%

A panelek ára -hozzáadott érték nélkül- nőtt a valós -10 millió körüli- árának a többszörösére.

Gyaníthatóan vissza fognak az árak zuhanni, amint megjön az emberek esze, hogy 30-50 milliókért élhető cs. házat is vehettek volna, nem egy élhetetlen beton lyukat a 8.-on.

2019. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Én egy 60-70 m2-es saját kertkapcsolatos 2 szobás tégla lakást akartam venni győr külterületén. Mire meglett az önerőm több mit duplájába kerültek a lakások. Így inkább kicsit távolabbi faluban 20 millióért veszek egy 90 m2-es házat, amin csak burkolatot kell cserélni meg bebútorozni.


Azt hozzá tenném eleinte panelt akartam, csak szerencsémre volt alakalmam néhány napot eltölteni egyben és hát az a helyzet nem igen jött be nekem. Mikor ezeket nézegettem győr marczal 1-en kb 11 millió volt egy 55 m2-es panel, aztán eltelt 5 év és lett belőle 22-24!

2019. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
9%
Bp.-en a Lipótvárosban (13. ker.) meg 60-70 milliót kérnek egy-egy panel lyukért.
2019. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
Én 2015-ben vettem egy 54m2-es panelt 5millió forintért egy Balatonparti kisvárosban. Hasonló elhelyezkedésűt rosszabb állapotban jelenleg 21 millióért árulják. Vicc az egész. Már azon gondolkodom, hogy eladom és visszaköltözök a szüleimhez pár évre amíg visszamennek az árak a normál szintre aztán veszek egy ugyanilyet.
2019. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

6: Mutass ilyet, légyszi!

1 db panel jött ki nekem, de az se az.

Azért kerestem rá, mert tudtommal egyáltalán nincsen panelház Lipótvárosban.

[link]

2019. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
6: Meg a Lipótváros eleve V. kerület, nem XIII.
2019. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%

6: Lehet, hogy Újlipótvárosra gondoltál...?

[link]

A legolcsóbb 25.9-es irányáron van, azt odaadják 22-ért.

60 M-ért már 80 -90 nm-es van, az nagyon nem lyuk, hanem egy 3 generáció lakás...

De ekkora panel lakás már 50 M-s irányáron is van Újlipótvárosban, amit odaadnak 45-ért, szóval igen hamisat állítottál!!

2019. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!