Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belekezdenél mégegyszer...

Belekezdenél mégegyszer teljes lakásfelújításba?

Figyelt kérdés
Én megfogadtam, hogy inkább egy jó állapotú szép lakás, max csinálok egy tisztasági festést, mint egy lerobbant, minden cserére szorulú lakást vegyek. Ti hogy vagytok ezzel?

2019. dec. 2. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2 éve volt teljes lakásfelújításunk. Mostanra egy másik, de ugyanolyan állapotú lakásban, azonos városban több mint duplájára emelkedtek a felújítás árai.
2019. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a negyedik emeleten lift nélkül újítok fel egyedül kompletten egy lakást.

Mindig megfogadom hogy soha többet...

2019. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak szakértelemmel!youtube nem segít!
2019. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Félig Horvátországban élek.

Ott van egy ilyen helyi mondás, hogy ha az utcán valaki magában beszél,

az vagy bolond, vagy építkezik.

2019. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, imádom látni ahogy átalakul a lakás és egyre jobban néz ki.
2019. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiam 20 év alatt 5 vagy 6 lakást újíttatott fel, mindegyikben lakott is ideig-óráig. Ahogy elnézem, a jelenlegi se lesz a végleges.
2019. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy tip-top lakás sokkal drágább, mint egy lerobbant lakás + komplett felújítási költség együtt, már persze ha mindkettő ugyanabban a városban van, mert amúgy a hely is befolyásolja egy ingatlan értékét!

Mikor anyagi gondok miatt eladtuk a házunkat, ami ráadásul kissé felújítandó volt, és egy másik városba költöztünk, ami olcsóbb, ott egy vadiúj lakást kaptunk az árán. Nekem itt is-ott is tetszett, de anyukám nem tudott ott megszokni, ezért mindenképp vissza kellett költöznünk ebbe a városba, ami drágább, és itt a pénzünkért csak felújítandó házat tudtunk venni! Viszont a maradék pénzből ami futotta a belső tér komplett felújítására, legalább saját ízlésünk szerint válogattuk meg a burkolatokat, a falak színét, konyha- és fürdőszobabútort, stb. Viszont a ház kicsi, nincs se spájz, se teljes értékű nappali, de mivel túl nagy a telek, ezért így felújítva jó áron tudnánk eladni, viszont kellő méretben megint csak felújítandót tudnánk venni!

Szóval a körülmények adják, hogy az ember mikor és hányszor költözik, és mégiscsak ott az előny, hogy felújításnál a lakást mégiscsak a saját ízlésed szerint tudod kialakítani!

2019. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát.én mást tapasztalok, Pl. 11 ker felújítandó (értsd 5-6 milliót rá kell költeni) lakások 43 millió, szépen felújítottak 46-47. És rengeteg stressz mire felújítod, + idő. Ha egyből költöznöd kell valahova, akkor kivitelezhetetlen szerintem. Ezek a rom lakások azoknak valók, akiknek van hol lakniuk, és nem sajnálják rá az időt + pénzt.
2019. dec. 2. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:

De a felújított minőségét nem látod.

Lehet, sőt valószínű hogy csak látszat felújított...

2019. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi márciusban kezdtünk el egy teljes házfelújítást (csak a falak maradtak, sokszor azok sem) és még mindig nem tudom, hol lesz a vége. A "szakemberek" szörnyűek, az egyik lazán tönkreteszi a másik munkáját, mi pedig folyamatosan javítgathatunk utánuk horror árakért. Az egyetlen előny, hogy tényleg minden az utolsó burkolatig, ajtóig a mi ízlésünknek megfelelő lesz.
2019. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!